• <

Wynik wyszukiwania - "omsk" - Wiadomości

42 żeglarzy z 23 krajów ścigać się będzie w Gdyni

42 żeglarzy z 23 krajów rozpocznie w środę rywalizację w Gdyni w mistrzostwach Europy w klasie Finn. W tym gronie jest ośmiu Polaków. Regaty potrwają do niedzieli, w planie jest 10 wyścigów. Ścigać się będą także zawodnicy do lat 23 oraz w kategorii Masters – powyżej 40 lat.
01.09.2020

Kula, Kwaśna i Kubiak mistrzami Polski!

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w klasie Laser Radial, Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) w klasie Laser Standard i Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn zostali w Gdyni mistrzami Polski.
30.08.2020

Rosyjski okręt podwodny u wybrzeży Alaski

Rosyjski okręt podwodny, który wypłynął na powierzchnię w pobliżu wybrzeży Alaski, to atomowy okręt podwodny „Omsk”, na pokładzie nie doszło do żadnej sytuacji awaryjnej, powiedziało Sputnikowi źródło we Flocie Oceanu Spokojnego.
28.08.2020

Innowacyjna produkcja to droga do wyjścia z kryzysu po pandemii

Innowacyjna produkcja jest kluczowa dla wyjścia z kryzysu po pandemii koronawirusa - oceniają eksperci DNB Banku Polska. Przy tym wskazują, że konieczne jest prawne określenie zasad, zgodnie z którymi wykorzystywana będzie robotyzacja i automatyzacja.
27.08.2020

Orłowska plaża - perełka w gdyńskim krajobrazie

Choć gdyńskie plaże nie należą do najszerszych w kraju, mają przez to niepowtarzalny klimat i urok. Plaża miejska jest kompaktowa i wielkomiejska – otoczenie mariny i modernistycznej oraz nowoczesnej architektury przypomina te na śródziemnomorskich riwierach. Plaża orłowska to perełka otoczona zielono-żółtymi wzgórzami i klifami.
23.08.2020

Mężczyzna utonął w zbiorniku retencyjnym w Łódzkim

W zbiorniku retencyjnym w miejscowości Biestrzyków Wielki w gm. Kobiele Wielkie (Łódzkie) utonął 38-latek. Płetwonurkowie wydobyli jego ciało po tym, jak kilka godzin wcześniej wskoczył do wody i nie wypłynął. Do tragedii doszło w miejscu objętym zakazem kąpieli.
08.07.2020

Wygrani Pucharu Polski Open Foil Race – Japa Cup 2020

Trzy dni regat i dwa dni dobrego ścigania - tak jawi się obraz imprezy zaliczanej do Pucharu Polski Open Foil Race – Japa Cup 2020. Wygrał Piotr Myszka, który coraz lepiej radzi sobie na foilu.
02.07.2020

Sportowa rywalizacja na Zatoce Gdańskiej trwa [foto, wideo]

Zakończył się drugi etap regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020. Mimo słabego wiatru przez cały weekend na Zatoce Gdańskiej toczyła się sportowa bitwa. Od piątkowego wieczoru do sobotniego poranka w nocnym, długodystansowym Orvaldi B8 Race ścigały się jachty pełnomorskie.
29.06.2020

Energa wspiera żeglarzy z 77 Racing Team

Energa aktywnie wspiera polskich żeglarzy. Grupa nawiązała właśnie współpracę z mistrzami świata w żeglarstwie w klasie Micro - drużyną 77 Racing Team, która nosi już w swojej nazwie „Energę”.
26.06.2020

Bałtycki Śledź dotarł na metę – zwycięzcy odebrali nagrody

„Konsal 2”, „Fujimo 4”, „Busy Lizzy” i „A’Polonia” – to cztery zwycięskie jachty regat Bałtycki Śledź – Oiler Cup. Cztery, ponieważ żeglarze ścigali się w czterech kategoriach. W środę 24 czerwca zwycięzcy i uczestnicy regat odebrali trofea i pamiątkowe dyplomy z rąk pomysłodawcy rywalizacji Szymona
25.06.2020

Kolejne regatowe emocje za nami!

Kolejny weekend pod znakiem regatowych emocji. Na Bałtyku odbyły się regaty Gdynia 400 zaliczane do cyklu Off-Short Racing, na Zatoce Gdańskiej windsurferzy, kitesurferzy i żeglarze klasy Finn ścigali się w ramach Pucharu Prezydenta Sopotu, a jezioro Niegocin w Giżycku zostało opanowane przez klasę Optimist. W Poznaniu zaś odbył się Żeglarski Puchar Miasta Poznania.
15.06.2020

Duda: wielkie inwestycje, jak przekop Mierzei Wiślanej to szansa, jaką daje życie w wolnym kraju

Wielkie inwestycje, takie jak przekop kanału przez Mierzeję Wiślaną, to realizacja szansy, jaką daje nam życie w wolnym kraju, a z której rozliczą nas przyszłe pokolenia - mówił Andrzej Duda w niedzielę w Goździe (powiat radomski) podczas spotkania z mieszkańcami.
07.06.2020

MFiPR: liczymy na wynegocjowanie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji do końca br.

Mamy nadzieję na zakończenie negocjacji dotyczących Funduszu Sprawiedliwej Transformacji do końca tego roku – zadeklarował w czwartek w sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
28.05.2020

Modernizacja i oczyszczanie zalewu na Borkach za 5,8 mln zł

Wodociągi Miejskie w Radomiu wybrały wykonawcę robót związanych z modernizacją i oczyszczaniem zalewu na Borkach w Radomiu. To największy w mieście zbiornik wodny, popularne miejsce letniego wypoczynku radomian. Prace mają rozpocząć się we wrześniu. Ich koszt to 5,8 mln zł.
20.05.2020

Przyłbice dla szpitali od Akademii Marynarki Wojennej

Akademia Marynarki Wojennej wykonała i przekazała szpitalowi w Kartuzach kilkadziesiąt przyłbic ochronnych dla personelu medycznego; do końca tygodnia wytworzy i przekaże kolejne – poinformował rzecznik prasowy AMW kmdr por. Wojciech Mundt.
02.04.2020

Anwil z Grupy Orlen szuka wykonawcy koncepcji terminalu morskiego w Gdańsku

Anwil z Grupy Orlen szuka wykonawcy, który opracuje koncepcję terminalu morskiego w Porcie Gdańskim. Obiekt ma być przystosowany do przeładunku nawozów. Oferty w postępowaniu można składać do 20 marca – poinformowała spółka w ogłoszeniu.
09.03.2020

Polskie morze znowu w cenie

Koronawirus przestraszył turystów. Biura podróży odwołują wiele zagranicznych imprez, a popyt na krajowe wyjazdy rośnie - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
04.03.2020

Loconi Intermodal o wyzwaniach rynku intermodalnego w roku 2020

Od kilku lat dynamika przeładunków kontenerów w polskich portach morskich rośnie w rekordowym tempie. To powinno również sprzyjać rozwojowi przewozów intermodalnych. Jednakże, pomimo tych wzrostów, odwozy i przywozy kontenerów koleją z polskich terminali morskich nie przekraczają 25 proc. przeładunków ogółem.
03.03.2020

MGMiŻŚ przedstawiło koncepcję ratowania ST3 Offshore

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przedstawiło koncepcję dalszego funkcjonowania szczecińskiego przedsiębiorstwa ST3 Offshore. Pomysł jego ratowania opiera się na współpracy z Morską Stocznią Remontową Gryfia i Zakładem Recyklingu Statków Szczecin.Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przedstawiło koncepcję dalszego funkcjonowania szczecińskiego przedsiębiorstwa ST3 Offshore. Pomysł jego ratowania opiera się na współpracy z Morską Stocznią Remontową Gryfia i Zakładem Recyklingu Statków
13.02.2020

Loconi Intermodal rozwija transporty ładunków ciężkich

Loconi Intermodal, lider na polskim rynku operatorów intermodalnych, realizujący łańcuchy dostaw różnych grup towarów, teraz rozwija transporty ładunków ciężkich. Firma zakupiła właśnie 18 nowoczesnych naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji na terminale Loconi w Radomsku, Warszawie i Gądkach. Inwestycja ma na celu zwiększenie zasobów przewozowych spółki oraz jej zdolności do przewozu ciężkich ładunków skonteneryzowa
30.12.2019

Pomorska Gala Żeglarska

W gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się Pomorska Gala Żeglarska, podczas której Pomorski Związek Żeglarski podsumował sezon na Pomorzu. Przyznano też nagrody Kryształowy Żagiel dla wyróżniających się żeglarzy, trenerów, kluby oraz organizatorów imprez.
11.12.2019

Loconi Intermodal zapowiada przewóz rekordowej liczby kontenerów w 2019 roku

Loconi Intermodal, lider na polskim rynku operatorów intermodalnych podsumował działalność operacyjną za trzy kwartały 2019 roku. W tym czasie operator przewiózł 164 tys. TEU*. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym wzrost wyniósł 26 proc. Do końca 2019 roku Loconi planuje osiągnąć rekordową liczbę przewiezionych kontenerów na poziomie 220 tys. TEU oraz sprzedaż w wysokości ok. 160 mln zł, obsługując wyłącznie polskie porty morskie.
10.12.2019

Poznaliśmy najlepszych żeglarzy Pomorza

Piotr Adamowicz pomorskim żeglarzem roku 2019, Zuzanna Rybicka żeglarką a Paweł Solecki trenem. W poniedziałek 9 grudnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się XI Pomorska Gala Żeglarska.
10.12.2019

Inwestycje w Porcie Gdańsk. Wizyta studyjna INEA i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisji Europejskiej odwiedzili Port Gdańsk. 27 listopada 2019 r. delegacja rządowa przyglądała się trwającym tu inwestycjom, współfinansowanym z funduszy Unii Europejskiej.
27.11.2019

Dzień Niepodległości z Marynarką Wojenną RP! (program)

W poniedziałek, 11 listopada Marynarka Wojenna weźmie udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości i uczci 101. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny oraz uczestniczyć będą w Gdyńskiej Paradzie Niepodległości. Na okrętach Marynarki Wojennej podniesiona zostanie wielka gala banderowa.
09.11.2019

Siemoniak: PGZ zawiódł nadzieje pokładane w konsolidacji przemysłu zbrojeniowego

PGZ kompletnie zawiódł nadzieje pokładane w konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, a karuzela kadrowa właściwie nie dała żadnemu zarządowi możliwości wyjścia na prostą – powiedział w poniedziałek w Radomiu wiceprzewodniczący PO, były szef MON Tomasz Siemoniak.
07.10.2019

Wojewoda małopolski wydał decyzję ws. odcinka drogi ekspresowej S7

Wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy blisko 19-kilometrowego odcinka trasy ekspresowej S7 pomiędzy Moczydłem na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego i węzłem Miechów.
30.09.2019

Debata o Gospodarce Morskiej z udziałem kandydatów do parlamentu

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej oraz Business Club Szczecin zapraszają na debatę: O przyszłości Gospodarki Morskiej w Regionie Zachodniopomorskim, z udziałem kandydatów do Sejmu i Senatu, reprezentujących Ogólnopolskie Komitety Wyborcze.
30.09.2019

Błaszczak: w 2019 r. MON złoży w polskim przemyśle zbrojeniowym zamówienia o wartości 6,8 mld zł

Zamówienia kierowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej do polskiego przemysłu zbrojeniowego są wyższe niż kilka lat temu; w tym roku ich wartość osiągnie ponad 6,8 mld zł - mówił w poniedziałek w Fabryce Broni "Łucznik" w Radomiu szef MON Mariusz Błaszczak.
30.09.2019

Program PiS: Nasz strategiczny cel to podwojenie przeładunków w portach do 200 mln ton w najbliższych latach

Ponad 1 mld zł dodatkowych środków dla inwestorów w ciągu kolejnych czterech lat czy wzmacnianie publicznych narzędzi wsparcia polskich przedsiębiorstw, zainteresowanych ekspansją zagraniczną - to jedne z propozycji PiS na kolejną kadencję.
15.09.2019

3,5 mld zł z funduszy norweskich dla Polski

Kolejne 3,5 mld zł z funduszy norweskich dla Polski zostanie przeznaczone na przedsięwzięcia związane m.in. z kulturą, zdrowiem, innowacjami, rozwojem przedsiębiorczości - powiedział w czwartek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas inauguracji trzeciej edycji funduszy norweskich i EOG.
13.09.2019

Znamy mistrzów Polski w Sprintach w klasie Laser Radial

Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa) i Laura Szulc (Chojnicki Klub Żeglarski) mistrzami Polski w sprintach klasy Laser Radial do lat 17. W rywalizacji żeglarzy do lat 19 tytuły mistrzowskie wywalczyli Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa).
02.09.2019

Wojewoda małopolski wydał decyzję ZRID dla odcinka drogi ekspresowej S7

Wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy 14-km odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice w woj. małopolskim. Wykonawca może teraz przystąpić do prac budowlanych.
28.08.2019

Prezydent wręczył cztery nominacje generalskie i jedną admiralską

Prezydent Andrzej Duda wręczył w czwartek w Katowicach cztery nominacje generalskie i jedną admiralską. W swoim wystąpieniu zadeklarował, że nigdy nie podpisze ustawy o obniżeniu uposażeń emerytalnych żołnierzy i zaprzeczył, by takie rozwiązania były przygotowywane.
15.08.2019

Latające machiny opanują Gdynię

Nadchodzący weekend w Gdyni zapowiada się odlotowo. 3 sierpnia nad plażą miejską będzie można zobaczyć efektowne podniebne show. Z kolei 4 sierpnia Molo Południowe opanują nietypowe konstrukcje latające, a w powietrze wzbiją się śmiali piloci. Wszystko za sprawą Konkursu Lotów Red Bull. Na starcie zawodów stanie 40 zespołów z całej Polski, a wśród nich także drużyny z Gdyni i Trójmiasta. Spełnią swoje marzenia o lataniu i poszybują na własnoręcznie wykonanych maszynach. Są wśród nich m.in. smoki, dinozaury, ptaki, owady, owoce cz
31.07.2019

Volvo Gdynia Sailing Days – za nami półmetek regat

Za nami półmetek zmagań w jubileuszowej 20. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days. W niedzielę zakończyła się rywalizacja w mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie RS:X oraz Puchary VGSD w klasach Finn, Delphia-24 OD, Micro, Korsarz i w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych oraz w drugiej rundzie Ekstraklasy odbywającej się w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Z kolei od poniedziałku do walki o medale przystąpią zawodnicy w najważniejszej podczas tego żeglarskiego festiwalu imprezie – w mistrzostwach świata w klasie 29er.
29.07.2019

Volvo Gdynia Sailing Days – January Szczukowski dotrzymał słowa

- Przyjechałem do Gdyni, aby wygrać – zapowiedział January Szczukowski przed zawodami i dotrzymał słowa. Reprezentant CHKŻ Chojnice okazał się najlepszy w odbywającym się w ramach jubileuszowych 20. regatach Volvo Gdynia Sailing Days „Kinder+Sport-Pucharze Trenerów” w klasie Optimist. Dwa dni zmagań mają natomiast za sobą żeglarze rywalizujący w mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie RS:X. Po sześciu wyścigach prowadzą Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).
28.07.2019

Żeglarscy nestorzy popłyną po rekord Polski

Jest ich dwunastu, w sumie mają 904 lata i podczas wyprawy na Bornholm zamierzają ustanowić rekord Polski w kategorii rejs najstarszej załogi.
25.07.2019

Anwil planuje opracowanie koncepcji Terminalu Morskiego w Porcie Gdańskim

Anwil z Grupy Orlen ogłosił postępowanie przetargowe na opracowanie koncepcji Terminalu Morskiego na terenie Portu Gdańskiego. Oferty w postepowaniu można składać do 22 lipca – poinformowała spółka w opublikowanym w poniedziałek ogłoszeniu.
08.07.2019

Regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 zakończone

W niedzielę 7 lipca rozdaniem nagród dla jachtów morskich na gdańskiej Ołowiance zakończyły się regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019. Wrażenia były ekstremalne zarówno dla uczestników jak i organizatorów. Dla zawodników z powodu silnowiatrowych warunków, które fundował im morski klimat Zatoki Gdańskiej. Dla ekipy obsługującej regaty z powodu kolejnego rekordu frekwencji, który pobiła w tym roku impreza. W 10-dniowym żeglarskim święcie udział wzięło 952 zawodników i rozdano 154 nagrody, w tym 12 medali dla Mistrzów Polski. W
08.07.2019

Zwycięstwo i drugie miejsce Polaków w regatach Kieler Woche

Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski zwyciężyli w klasie 420, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli drugie miejsce w klasie 49er, Magdalena Kwaśna była czwarta w klasie Laser Radial, a Dawid Kanie piąty w Laserze Standardzie podczas regat Kieler Woche, które w dniach 22-30 czerwca odbyły się w Kilonii.
01.07.2019

Optimisty i O’pen Skiffy ścigały się w Gdyni

115 zawodników klas Optimist i O’pen Skiff zakończyło w czwartek 20 czerwca zmagania w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Żeglarstwie.
21.06.2019

ME w żeglarstwie - podwójny sukces Polaków w klasie Laser Radial

Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) zdobył złoty, a Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) srebrny medal żeglarskich mistrzostw Europy w nieolimpijskiej klasie Laser Radial, które zakończyły się w sobotę w Porto.
25.05.2019

Aleksander Arian umocnił się na prowadzeniu ME klasy Laser

Aleksander Arian wygrał dwa czwartkowe wyścigi i umocnił się na prowadzeniu mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Drugi nadal jest natomiast Marcin Rudawski. Z kolei słabszy dzień mają za sobą Polacy w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.
25.05.2019

ERGO Hestia EuroChallenge po raz pierwszy w Sopocie

W Sopocie 23 maja rozpoczęły się międzynarodowe zawody cyklu ERGO Hestia EuroChallenge powered by Harken Blockheads w klasie O’pen Skiff. Przez trzy dni niemal pięćdziesięciu zawodników rywalizować będzie na wodach Zatoki Gdańskiej.
24.05.2019

ME w żeglarstwie: W klasie Laser Radial nadal Polacy na czele

Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) utrzymał prowadzenie, a Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) drugie miejsce w żeglarskich mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial, które odbywają się w Porto. Pierwszy z Polaków wygrał oba czwartkowe wyścigi.
24.05.2019

Marcin Rudawski goni Aleksandra Ariana, Przemysław Machowski wiceliderem MEJ

Aleksander Arian nadal jest liderem, ale Marcin Rudawski awansował na drugą pozycję podczas mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Przemysław Machowski został wiceliderem po 3. dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.
23.05.2019

ME w żeglarstwie - Polacy na prowadzeniu w Laser Radial

Aleksander Arian utrzymał prowadzenie, a Marcin Rudawski awansował z czwartej na drugą pozycję w żeglarskich mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial, które odbywają się w portugalskim Porto.
23.05.2019

Gazprom Neft dostarczy niskosiarkowe paliwo dla Royal Caribbean i Saga Cruises

Gazprom Neft podpisał umowę na dostawy bunkra dla armatorów wycieczkowców: Royal Caribbean International i Saga Cruises.
22.05.2019

Aleksander Arian liderem ME klasy Laser Radial, młodzi też w czołówce

Aleksander Arian został liderem, a Marcin Rudawski awansował na czwartą pozycję podczas mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Przemysław Machowski jest trzeci, a Dominika Raszka piąta po 2. dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.
22.05.2019

Aleksander Arian wiceliderem mistrzostw Europy w klasie Laser Radial

Aleksander Arian zajmuje drugie miejsce po 1. dniu mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Laura Szulc jest szósta, a Przemysław Machowski ósmy, również po 1. dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.
21.05.2019

Startują Mistrzostwa Europy klas Laser Standard i Laser Radial oraz MEJ w klasie Laser 4.7

W Porto do 25 mają potrwają Mistrzostwa Europy seniorów w klasach Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn. W tym samym czasie, we francuskim Hyeres, będą miały miejsce także mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser 4.7.
21.05.2019

ME w klasie Finn: Polska na razie bez kwalifikacji na igrzyska w Tokio

Piotr Kula zajął dziewiętnaste (dwudzieste szóste ogólnie), a Krzysztof Stromski trzydzieste czwarte miejsce (czterdzieste piąte ogólnie) w otwartych mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach. Żadnemu z naszych zawodników nie udało się wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej dla Polski w tej konkurencji na igrzyska w Tokio w 2020 roku.
20.05.2019

Za nami kolejny dzień mistrzostw Europy w klasie Finn

Piotr Kula zajmuje trzydzieste drugie, a Krzysztof Stromski pięćdziesiąte drugie miejsce po kolejnym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach.
16.05.2019

Przegląd filmów państw położonych wzdłuż szlaku Via Carpatia

Dramaty wojenne, komediodramat, filmy dokumentalne znajdą się w programie czterodniowego przeglądu filmów państw położonych wzdłuż szlaku komunikacyjnego Via Carpatia, który rozpocznie się w czwartek po południu w Rzeszowie.
15.05.2019

Polacy rozpoczęli walkę w mistrzostwach Europy klasy Finn

Piotr Kula zajmuje dwudzieste piąte, a Krzysztof Stromski pięćdziesiąte pierwsze miejsce po pierwszym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach.
15.05.2019

ME w klasie Finn: Polacy powalczą o kwalifikację olimpijską

Piotr Kula i Krzysztof Stromski rozpoczynają w poniedziałek 13 maja rywalizację w żeglarskich mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach. Polacy powalczą w stolicy Grecji o kwalifikację olimpijską dla kraju na igrzyska Tokio 2020.
13.05.2019

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2019 przeszedł do historii

W dniach 9-12 maja na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach.
12.05.2019

Za nami półmetek Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego

Minęły dwa dni Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, który rozgrywany jest na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej.
11.05.2019

Podsumowanie 1. dnia Pucharu PZŻ

Na wodach Zalewu Wiślanego w czwartek w Krynicy Morskiej odbyły się pierwsze wyścigi Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, który potrwa do niedzieli 12 maja. W tym roku, ze względu na napięty terminarz imprez międzynarodowych, regaty odbywają się tylko w jednym terminie dla wszystkich klas, a nie w dwóch jak to miało miejsce w ostatnich latach. W związku z tym Zalew Wiślany zaroił się od zawodników wielu klas. Już po raz czwarty z rzędu bazą regat jest Krynica Morska, która przywitała wszystkich solidnym wiatrem, dochodzącym pr
10.05.2019

Łódzkie: Podpisano umowę na budowę odcinka A1 Piotrków Trybunalski-Kamieńsk

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w czwartek umowę na budowę ostatniego brakującego odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem w Łódzkiem. Realizacja całej inwestycji o kilka godzin skróci przejazd z Trójmiasta do południowej granicy kraju.
18.04.2019

96 ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.

Dziewięć lat temu, 10 kwietnia 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
10.04.2019

Dobre miejsca Polaków po wietrznym dniu na Pucharze Europy na Majorce

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (49er) oraz Piotr Kula (Finn) zajmują czwarte, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (49er) oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (49erFX) dziewiąte miejsce po wyścigach w silnym wietrze podczas Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.
05.04.2019

Kolejny udany dzień naszych żeglarzy w Pucharze Księżniczki Zofii

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zajmują czwarte, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński siódme miejsce w klasie 49er, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda są szóste w klasie 49erFX po kolejnym dniu Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.
04.04.2019

Sześcioro Polaków w pierwszej dziesiątce po dwóch dniach Pucharu Księżniczki Zofii

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (49er), Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (49erFX), Agata Barwińska (Laser Radial) oraz Piotr Kula (Finn) znajdują się w pierwszej dziesiątce w swoich klasach po drugim dniu Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.
03.04.2019

Polki siódme po pierwszych wyścigach Pucharu Księżniczki Zofii

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajmują 7. miejsce w klasie 470 po pierwszym dniu Pucharu Księżniczki Zofii i jest to najwyższa lokata spośród polskich żeglarzy startujących w Palma de Mallorca. Na starcie stanęło 1224 zawodników z 67 krajów, którzy ścigają się w 10 klasach.
02.04.2019

PE w żeglarstwie – Skrzypulec i Ogar siódme po pierwszym dniu na Majorce

1224 żeglarzy z 67 państw rywalizuje w regatach Pucharu Europy o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce. Z Polaków pierwszego dnia jubileuszowej 50. edycji tej imprezy najlepiej spisały się Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, które w klasie 470 zajmują siódmą lokatę.
02.04.2019

36 Polaków na starcie Pucharu Księżniczki Zofii

Aż 36 polskich żeglarzy rozpocznie w poniedziałek 1 kwietnia rywalizację w Pucharze Księżniczki Zofii, zaliczanym do żeglarskiego Pucharu Europy klas olimpijskich. Na starcie regat rozgrywanych w Palma de Mallorca stanie 1224 zawodników z 67 krajów, którzy ścigać się będą w 10 klasach.
01.04.2019

Rusza budowa ważnej dla rozwoju portów autostrady A1

Rusza budowa autostrady A1 w Łódzkiem. W pierwszej kolejności prace zaczną się na dwóch odcinkach - od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe oraz od Radomska do granic województwa śląskiego. W poniedziałek 18 marca na drodze pojawią się pierwsze ekipy.
16.03.2019

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda na podium regat na Majorce

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły drugie miejsce w klasie 470, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda były drugie w klasie 49erFX podczas zawodów MSC Regatta, które w dniach 8-10 marca odbyły się w Palma de Mallorca.
12.03.2019

Wojewoda małopolski wszczął postępowanie ws. ZRID dla dwóch odcinków S7

Wojewoda małopolski Piotr Ćwiki wszczął postępowanie w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S7: od granicy województwa do węzła Miechów oraz od węzła Szczepanowice do węzła Widoma.
26.02.2019

Grupa PGZ na targach IDEX 2019

Polska Grupa Zbrojeniowa po raz pierwszy uczestniczyła w największych na Bliskim Wschodzie targach przemysłu obronnego IDEX 2019. PGZ zaprezentowała szeroką ofertę produktów i usług skierowaną zarówno do przedstawicieli sił zbrojnych, jak i innych formacji mundurowych.
22.02.2019

Pięć ofert na budowę odcinka autostrady A1 Piotrków Trybunalski-Kamieńsk

Pięć ofert wpłynęło w powtórzonym przetargu na zaprojektowanie i budowę 24-km odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem w Łódzkiem – poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.
14.02.2019

Zmienia się nadmorskie oblicze Gdyni

Obszar Gdyni zwany waterfrontem stopniowo zmienia swoje oblicze. Mimo zimowej aury, w toku są prace przy realizacji nowych inwestycji, które uatrakcyjnią całą nadmorską część miasta - Śródmieście Morskie (Sea City). To nowoczesna przestrzeń publiczna, zabudowa mieszkaniowa, biurowa i usługowa, oprócz tego powstanie też m.in. nowy terminal promowy.
02.02.2019

PZŻ oficjalnie rozpoczął współpracę z Polską Spółką Gazownictwa

W grudniu 2018 roku Polski Związek Żeglarski zawarł umowę o współpracy z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. Na mocy umowy Spółka została sponsorem Kadry Narodowej Juniorów PZŻ w klasie 470. Umowa obowiązuje do 30 grudnia 2020 roku.
15.01.2019

Błaszczak: Chcemy zacieśniać współpracę z Chorwacją

Doceniamy polsko-chorwacką współpracę wojskową i zaangażowanie Chorwacji na wschodniej flance NATO; chcemy zacieśniać relacje – oświadczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który w niedzielę przybył z wizytą do Zagrzebia.
14.01.2019

Msze, koncerty, wystawy i Dar Młodzieży na ŚDM w Panamie

Msze św. z papieżem, dni w diecezjach, koncerty i wystawy – to niektóre atrakcje czekające na uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, na które z Polski poleci 3,5 tys. pielgrzymów – poinformowali uczestnicy konferencji zapowiadającej wydarzenie.
11.01.2019

Renowacja budynku ZMPSiŚ SA

Elewacja budynku głównego ZMPSiŚ SA przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie w ciągu najbliższych trzech lat poddana będzie renowacji. Budynek wypięknieje stając się z pewnością wizytówką Szczecina. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym kwartale.
09.01.2019

Łódzkie: GDDKiA ogłosiła nowy przetarg na budowę odcinka A1 Piotrków Trybunalski-Kamieńsk

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi ogłosiła we wtorek nowy przetarg na budowę 24-km odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem w Łódzkiem. GDDKiA przewiduje, że otwarcie ofert nastąpi pod koniec lutego przyszłego roku.
18.12.2018

Narodowe Święto Niepodległości na okrętach Marynarki Wojennej

W niedzielę, 11 listopada, na całym wybrzeżu, Marynarka Wojenna weźmie udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny.
09.11.2018

IMGW: ostrzeżenia przed gęstą mgłą dla czterech województw i słabą widocznością na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia I stopnia o zagrożeniu wystąpienia gęstych mgieł w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. IMGW w Gdyni ostrzega ponadto przed mgłą na Bałtyku.
08.11.2018

Elektromontaż Gdańsk będzie miał nowego właściciela

Elektromontaż Gdańsk będzie miał nowego właściciela. Zostanie nim PG Energetyka z Radomia. – Jesteśmy w trakcie finalizowania tej transakcji, do zamknięcia dojdzie w ciągu kilku tygodni – zapowiedział „Pulsowi Biznesu” prezes radomskiej spółki Paweł Gricuk.
24.10.2018

Słowacja: Rozpoczął się szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej

W Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji rozpoczął się w czwartek dwudniowy szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Tematami rozmów będą m.in. wyzwania stojące przed Europą, odpowiedzialna polityka społeczna oraz postęp technologiczny.
11.10.2018

Wiatr od morza sto lat później – wernisaż wystawy

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku postanowiły stworzyć wyjątkową kolekcję obrazów inspirowanych opowiadaniami Stefana Żeromskiego, zebranymi w książce Wiatr od morza. Powstałe obrazy będą też ilustrować specjalne wydanie książki Żeromskiego, nieprzypadkowo wybranej do tego projektu. Żeromski napisał Wiatr od morza pod wpływem zachwytu polskim wybrzeżem, jego krajobrazem i hist
10.10.2018

Polska Grupa Zbrojeniowa na targach Arms & Security w Kijowie

Od 9 do 12 października br. w Kijowie odbywa się 15. edycja targów zbrojeniowych Arms & Security. Jak co roku w wydarzeniu bierze udział Polska Grupa Zbrojeniowa.
09.10.2018

Konsorcjum polskich firm pracuje nad innowacyjnym systemem monitoringu zagrożeń powodziowych

Konsorcjum polskich firm pracuje nad innowacyjnym systemem monitorowania zagrożeń, opartym na technologiach satelitarnych, który może być wykorzystywany do walki z powodziami. Projekt powstaje w ramach programu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
27.09.2018

Kraków: GDDKiA podpisała umowę na odcinek drogi ekspresowej S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowę z włoską firmą Salini Impregilo na zaprojektowanie i budowę ok. 18-km odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do węzła Widoma w woj. małopolskim. Koszt inwestycji przekroczy 1,072 mld zł.
26.09.2018

Orlen Upstream i PGNiG wykonają kolejny odwiert w złożu gazu ziemnego

Orlen Upstream i PGNiG wykonają kolejny odwiert w złożu gazu ziemnego Miłosław E. To już drugi wspólny otwór na tym obszarze. Realizacja prac umożliwi efektywniejsze wydobycie udokumentowanych zasobów gazu. Rozpoczęte we wtorek wiercenie potrwa ok. 80 dni.
11.09.2018

Zakończyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Ogłosimy możliwość wskazywania tytułów, które chcielibyście, żeby stały się przedmiotem Narodowego Czytania w 2019 roku - powiedział prezydent Andrzej Duda, zamykając w sobotę tegoroczną odsłonę akcji Narodowe Czytanie.
09.09.2018

Rozpoczęło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Powieść, z której wypływa wciąż to wielkie zdanie, że Polska potrzebuje wielkiej idei" - tak prezydent Duda mówił o "Przedwiośniu" Żeromskiego inaugurując w sobotę, w Warszawie, Narodowe Czytanie tej właśnie powieści. W tym roku akcja ma rekordowy zasięg - jest prowadzona w 2930 miejscach.
08.09.2018

Krynica/ Ekonomiści: musimy się przygotować na spowolnienie gospodarcze; recesja Polsce nie grozi

Polska musi być przygotowana na spowolnienie gospodarcze będące efektem sytuacji globalnej, ale recesja, przynajmniej na razie, nam nie grozi – mówili w czwartek podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy uczestnicy panelu poświęconego prognozom na kolejne lata.
06.09.2018

Narodowe Czytanie na pokładzie ORP Błyskawica

W sobotę 8 września, cała Polska weźmie udział w projekcie Narodowego Czytania. W tym roku do wspólnego czytania wybrano powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".
06.09.2018

Seweryn i szczere złoto na Darze Pomorza

Andrzej Seweryn, Jacek Bromski i inni oraz wielki bal na statku z jeszcze większymi pieniędzmi w tle – trwają zdjęcia do filmu „Solid Gold”, którego akcja w głównej mierze toczy się w Gdyni. W poniedziałek filmowcy kręcili jedną ze scen na słynnym Darze Pomorza. To druga rocznica istnienia tytułowej firmy, świętowana w podniosłej atmosferze. Sam film zobaczymy w kinach w przyszłym roku.
05.09.2018

Poznaliśmy mistrzów Polski w sprintach klas Laser 4.7 U16 i Laser Standard U20

We wtorek 29 sierpnia zakończyły się mistrzostwa Polski w sprintach w klasach Laser 4.7 U16 dziewcząt i chłopców oraz Laser Standard U20. Z kolei był to pierwszy dzień rywalizacji w klasach Laser Radial w kategoriach U17 i U19 dziewcząt oraz chłopców.
29.08.2018

Michał Krasodomski z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów U17

Michał Krasodomski zajął trzecie miejsce w kategorii U17 podczas mistrzostw świata juniorów w klasie Laser Radial, które w dniach 20-25 sierpnia odbyły się w Kilonii w Niemczech.
27.08.2018

Ekspert: Dorsz bałtycki ucieka na głębokie wody; w jeziorach zagrożenie śnięciem ryb

Wysokie temperatury w Bałtyku są powodem ucieczki dorsza na głębokie wody, w jeziorach rybom brakuje tlenu, są zagrożone śnięciem – powiedział PAP ichtiolog okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie, Sławomir Połomski.
09.08.2018

Międzyodrze – pierwsze z wniosków o ZRID złożone

Przygotowania do przebudowy układu dróg na Międzyodrzu w Szczecinie trwają. Miasto ma gotowe projekty, decyzje środowiskowe oraz złożony wniosek o dofinansowanie. Pierwsze wnioski o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) zostały złożone.
09.08.2018

Łódzki oddział GDDKiA wybrał wykonawców na dwa odcinki autostrady A1

Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał wykonawców na dwa z czterech odcinków autostrady A1 Tuszyn - granica województwa - poinformowała GDDKiA w czwartkowym komunikacie.
12.07.2018

GDDKiA chce podpisać umowę na odcinek A1 w woj. śląskim jeszcze w lipcu

Podpisanie umowy i rozpoczęcie budowy ostatniego odcinka autostrady A1 w woj. śląskim jeszcze w lipcu br., zakłada w swoim harmonogramie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o blisko 17 km trasy między Częstochową a granicą z woj. łódzkim.
11.07.2018

Żeglarski zawrót głowy - 22. Baltic Sail na Motławie, zatoce i na lądzie

Aż 110 rejsów dla chętnych na morską przygodę, 30 godzin koncertów szantowych, parada 80 jednostek pływających, 27 zabytkowych jachtów, bitwa morska, 900 żeglarzy z Europy - zlot żaglowców Baltic Sail to wydarzenie, którego nie można przegapić!
04.07.2018

Lasery zainaugurowały Volvo Gdynia Sailing Days 2018

Przedstawiciele klas Laser Standard, Laser Radial i Laser 4.7 zainaugurowali w poniedziałek 25 czerwca rozgrywane po raz 19. regaty Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwszego dnia na Zatoce Gdańskiej pojawiło się 185 zawodników z pięciu krajów, Danii, Łotwy, Niemiec, Białorusi i Polski, którzy rywalizują w Pucharze Miasta Gdyni, a w klasie Laser Standard dodatkowo o tytuł mistrza Polski juniorów.
26.06.2018

PLK unieważniły dwa przetargi na przebudowę magistrali węglowej

Dwa przetargi na zaprojektowanie i wykonanie prac na odcinkach linii nr 131, czyli magistrali węglowej w woj. śląskim, unieważniły w poniedziałek PKP PLK. W jednym najtańsza oferta opiewała na 1,3 mld zł przy budżecie 790 mln zł; w drugim – na 950 mln zł, przy budżecie 420 mln zł.
26.06.2018

Śląskie: Oferty na przebudowę magistrali węglowej znacznie ponad budżet

Trzy oferty otrzymały PKP Polskie Linie Kolejowe w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie prac na odcinku linii kolejowej 131 między Chorzowem Batorym a Nakłem Śląskim, koło Tarnowskich Gór. Przy budżecie blisko 800 mln zł brutto oferty wynoszą 1,3-1,5 mld zł brutto.
23.06.2018

Bułgaria: nielegalni migranci napływają przez granicę z Grecją

Nielegalni migranci docierający do Bułgarii coraz częściej wybierają zieloną granicę z Grecją zamiast granicy turecko-bułgarskiej - poinformowała w poniedziałek bułgarska straż graniczna.
04.06.2018

Załoga Piotra Kowalewskiego zwycięzcą Delphia Cup 2018 w Mikołajkach

W dniach 19-20 maja 2018 w Mikołajkach odbyły się regaty Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 - Delphia Cup 2018. Zwyciężyła załoga Piotra Kowalewskiego.
22.05.2018

Włochy: Cele przyszłego rządu: znieść sankcje wobec Rosji, rewizja traktatów UE

W opracowanym przez włoską Ligę i Ruch Pięciu Gwiazd projekcie dokumentu programowego ich przyszłego rządu mowa jest o potrzebie natychmiastowego zniesienia sankcji wobec Rosji i dyskusji o traktatach UE. Ugrupowania zapowiadają utworzenie "gabinetu zmian".
17.05.2018

Orlen Upstream: Prezesem nadal Janusz Radomski, w zarządzie Sylwia Kobyłkiewcz

Decyzją rady nadzorczej Orlen Upstream, podmiotu z grupy PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, stanowisko prezesa pełnić będzie tam nadal Janusz Radomski. Na członka zarządu spółki rada powołała Sylwię Kobyłkiewcz, b. dyrektor departamentu finansów grupy Energa.
14.05.2018

Sezon turystyczny na Mazowszu otwarty

Mazowsze to malowniczy region oferujący atrakcje zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i wielbicieli historii – mówił podczas inauguracji sezonu turystycznego na Mazowszu marszałek województwa Adam Struzik.
10.05.2018

Prezes PZŻ Tomasz Chamera podsumowuje kolejny miesiąc bieżącego roku

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera podsumowuje ostatni miesiąc bieżącego roku pod kątem działalności Związku oraz ważnych wydarzeń sportowych i organizacyjnych.
04.05.2018

Śląskie: 68 mln zł na inwestycje środowiskowe przy rzekach i potokach

Osiem inwestycji związanych z porządkowaniem i zagospodarowaniem nadbrzeży rzek, potoków i zbiorników południowej części woj. śląskiego, a także cztery kolejne dotyczące okolic Przemszy i Brynicy w Zagłębiu Dąbrowskim, otrzyma łącznie 68 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.
27.04.2018

PGNiG i ORLEN Upstream kontynuują poszukiwanie gazu ziemnego w Wielkopolsce

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz ORLEN Upstream rozpoczęły wiercenie kolejnego otworu w ramach wspólnego projektu Płotki. Prace na odwiercie Chwalęcin-1K potrwają około 80 dni. Oprócz prac wiertniczych obie spółki przygotowują się do zagospodarowania kolejnego złoża.
27.04.2018

Węgry: Prezentacja antologii „Wisła” podczas festiwalu książki

Prezentacja antologii „Wisła/A Visztula” w redakcji prof. Jerzego Snopka, obecnego ambasadora Polski na Węgrzech, zainaugurowała w piątek wydarzenia z polskim udziałem podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Książki w Budapeszcie.
20.04.2018

Ze Szczecina do Świnoujścia wodolotem

Sezon na wodoloty w Szczecinie rozpoczęty. Od soboty Jadwiga pływa do Świnoujścia w każdy weekend. Podróż trwa około półtorej godziny.
08.04.2018

Prezes PPL: Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina

Z analizy niezależnego doradcy, firmy Arup wynika, że lotnisko w Radomiu spełnia kryteria lotniska komplementarnego dla Lotniska Chopina; "z tych faktów oczywiste jest, że wyborem jest Radom" - powiedział w środę prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski.
04.04.2018

Polacy nadal w czołówce Pucharu Księżniczki Zofii

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński awansowali na trzecie miejsce w klasie 49er, a Zofia Klepacka oraz Paweł Tarnowski zajmują kolejno szóstą oraz siódmą pozycję w klasie RS:X po drugim dniu żeglarskiego Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.
04.04.2018

Wojciechowski: PPL w środę ujawni wyniki analiz dot. Lotniska Chopina i CPK

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" podczas środowej konferencji prasowej przedstawi wyniki analizy lokalizacyjnej lotniska komplementarnego dla stołecznego portu i Centralnego Portu Komunikacyjnego - powiedział PAP Hubert Wojciechowski.
03.04.2018

PE w żeglarstwie – trener kadry Kowalski: na Majorce bardzo silna obsada

Prawie 1200 żeglarzy z 64 krajów, w tym 38 Polaków, rywalizować będzie w klasach olimpijskich u wybrzeży Majorki od poniedziałku do soboty w 49. edycji Trofeo SAR Princesa Sofia.
31.03.2018

Polacy powalczą o obronę złotych medali w Pucharze Księżniczki Zofii

W piątek, 30 marca w Palma de Mallorca rozpocznie się, zaliczany do żeglarskiego Pucharu Europy Puchar Księżniczki Zofii. Wśród prawie 1200 zgłoszonych zawodników wystartuje 39 Polaków, w tym broniący złotych medali Zofia Klepacka i Paweł Tarnowski. Pierwsze wyścigi odbędą się już w poniedziałek.
30.03.2018

Małopolskie: GDDKiA przygotowała dodatkowe dwa warianty S7 w okolicy Poradowa

W wyniku konsultacji z mieszkańcami GDDKiA opracowała dodatkowe dwa warianty przebiegu drogi ekspresowej S7 w okolicy Poradowa w Małopolsce. Pierwotna decyzja środowiskowa dla tego odcinka została uchylona po zaskarżeniu jej do sądu przez osoby tam mieszkające.
22.03.2018

Małopolskie: GDDKiA wybrała wykonawcę na odcinek drogi ekspresowej S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała we wtorek włoską firmę Salini Impregilo do zaprojektowania i wybudowania ok. 18-km odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do węzła Widoma w woj. małopolskim. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,072 mld zł.
06.03.2018

W Orlen Upstream z grupy Orlen postępowania na wybór prezesa i członka zarządu

Rada nadzorcza Orlen Upstream, podmiotu PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, ogłosiła w poniedziałek dwa postępowania kwalifikacyjne na wybór prezesa, dyrektora generalnego oraz członka zarządu ds. finansowych tej spółki.
05.03.2018

Patent europejski dla Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała patent europejski EP2504719 „A method and system of navigational decision support in the process of safe vessel navigation” przyznany przez Europejski Urząd Patentowy.
02.03.2018

Prezentacje Studiów uwarunkowań do PZPPOM – portów morskich w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży

Dyrektor Urzędu Morskiego zaprasza na spotkania, w trakcie których zaprezentowane zostaną wyniki I. etapu prac nad sporządzeniem projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla portów morskich w Świnoujściu, Szczecinie, Policach, Dziwnowie i Trzebieży – Studia uwarunkowań.
12.02.2018

Wisła będzie trzecią nogą portów morskich?

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. (ZMPG) w drugiej połowie grudnia 2017 ogłosił przetarg na studium wykonalności dla zagospodarowania Wisły od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i odcinka od Wisły do Zalewu Wiślanego (portu w Elblągu). Powstać ma do końca 2019 roku, a oferty muszą wpłynąć do ZMPG do godz. 11,00 w piątek, 2 lutego 2018. 15 minut później nastąpi otwarcie kopert.
29.01.2018

Szpikowski: Pod koniec marca lokalizacja portu pomocniczego dla Lotniska Chopina

Na koniec marca ma być gotowy dokument wskazujący port wspomagający warszawskie Lotnisko Chopina, a po jego zamknięciu Centralny Port Komunikacyjny - powiedział we wtorek prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Mariusz Szpikowski. W grę wchodzi lotnisko w Radomiu.
16.01.2018

Ponad 7 mln unijnego dofinansowania na przebudowę promenady w Kołobrzegu

Przebudowa ponadkilometrowego odcinka nadmorskiej promenady wraz z wykonaniem infrastruktury rekreacyjnej w Kołobrzegu kosztować będzie prawie 18 mln zł. Ponad 7 mln zł miasto otrzyma z unijnej dotacji w ramach RPO. W czwartek podpisano stosowną umowę.
11.01.2018

PKP PLK ogłosiły przetargi o wartości ponad 2 mld zł na modernizację „Węglówki”

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły cztery przetargi o szacowanej wartości ponad 2 mld zł na modernizację magistrali węglowej (tzw. "Węglówki") na odcinku Chorzów Batory-Tarnowskie Góry-Zduńska Wola Karsznice – poinformowały PKP PLK w czwartkowym komunikacie.
04.01.2018

Kpt. Joanna Pajkowska nagrodzona „Srebrnym Sekstantem” i Nagrodą Honorową „Rejs Roku 2016”

Już po raz 48, na pokładzie fregaty „Dar Pomorza” odbyło się tradycyjne, grudniowe posiedzenie Jury Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant”. Jury po analizie przedsięwzięć żeglarskich sezonu 2017, poddało ostatecznie ocenie 13 wypraw, o różnym charakterze, zarówno pod względem skali, charakteru, celów jak i stopnia żeglarskiej trudności. Miejsca na podium decyzją jury przypadły uczestnikom transatlantyckich regat oraz wieloletniej rodzinnej eskapady, na wokółziemskiej, urozmaiconej trasie. Nie było tutaj werdyktów je
31.12.2017

Mateusz Zwoliński w zarządzie Orlen Upstream z grupy PKN Orlen

Rada nadzorcza Orlen Upstream z grupy PKN Orlen powołała na członka zarządu tej spółki Mateusza Zwolińskiego. Rada przyjęła jednocześnie rezygnację Piotra Kearneya z funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansów – poinformował w poniedziałek Orlen Upstream.
20.11.2017

Konsorcjum COP - Tradycja, Obronność rozszerzone o akademie morskie

Dwie akademie morskie: w Gdyni i w Szczecinie, dołączyły w sobotę do Konsorcjum COP - Tradycja, Obronność, które ma współpracować z polskim przemysłem zbrojeniowym. W tym gronie naukowym znajdują się także uniwersytet w Radomiu i politechniki: w Rzeszowie i Kielcach.
19.11.2017

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek i w sobotę (10 i 11 listopada) marynarze z 3. Flotylli Okrętów wezmą udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
07.11.2017

Katamaran solarny SOLLINER Produktem roku 2017

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., partner strategiczny organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkursu Dobry Wzór 2017 przyznała nagrodę specjalną w kategorii Produkt Roku. Laur dla najbardziej innowacyjnego polskiego produktu otrzymał katamaran solarny SOLLINER, zaprojektowany i wyprodukowany przez gdańską spółkę Green Dream Boats. Dodatkowe wyróżnienie otrzymały Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” za serwis porcelanowy do kawy i herbaty Czaj marki ZACZYN.
27.10.2017

Nowe centrum logistyczne na Śląsku. Pracę znajdzie ponad 200 osób

30 hektarów pogórniczych terenów w Bytomiu kupiła od Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) firma Mostva. Wkrótce ma na nich powstać samochodowe centrum logistyczne, w którym pracę docelowo znajdzie ponad 200 osób – podali przedstawiciele SRK i lokalnych władz.
09.10.2017

Finał sezonu Delphia 24 OD w Powidzu

W Powidzu w miniony piątek i w sobotę odbyły się Mistrzostwa Ziem Zachodnich klasy Delphia 24 OD. Puchar Hotelu Moran 2017 wywalczył Paweł Oskroba. Najlepszym sternikiem sezonu i zdobywcą Pucharu Polski okazał się Piotr Kowalewski, w rankingu jachtów zwyciężył Marcin Pietrzak.
25.09.2017

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mazowsze 2017 – zakończenie I części

Za nami pierwsza część olimpiadowych zmagań w żeglarstwie. Nad wody Jeziora Zegrzyńskiego ściągnęło 195 zawodniczek i zawodników z całego kraju, by walczyć o tytuły mistrzów Polski w kategorii junior młodszy w klasach Laser Radial, Laser 4.7 i Techno 293. Czterodniowa rywalizacja w warunkach zmiennych wiatrów była niezwykle zacięta i emocjonująca, a losy medali ważyły się niemal do ostatnich wyścigów.
14.08.2017

Żeglarskie kino w Szczecinie

Miłośników wiatru, wody i… filmów nie może zabraknąć przed ekranem kina żeglarskiego w Parku Żeromskiego w Szczecinie. Przez cztery dni – od piątku 4-go sierpnia do poniedziałku 7-go sierpnia – będzie można obejrzeć 31 najlepszych filmów z morzem i żaglami w tle.
20.07.2017

Bałtyk pracuje - Świnoujście jest coraz większe

Wszystko przez wędrujace piaski, które osadzają się przy brzegu. Linia brzegowa w ciągu ostatnich 200 lat, przesunęła się o 1,5 km, a w ciągu ostatnich 70 lat Świnoujście powiększyło się o 200 hektarów. O przesuwających się granicach miasta czytamy w Radio Szczecin.
06.07.2017

Do Gdańska przypłynęły żaglowce. Rozpoczął się zlot Baltic Sail (foto, wideo)

Przepiękne żaglowce, mnóstwo atrakcji i morska przygoda dla każdego. W Gdańsku w czwartek rozpoczął się międzynarodowy zlot Baltic Sail. To największe tego typu żeglarskie wydarzenie w mieście, rozpoznawane w kraju i zagranicą. Zlot potrwa do niedzieli.
30.06.2017

70 lat Portowej Służby Ratowniczej w Szczecinie

Portowa Służba Ratownicza świętowała jubileusz 70-lecia. Z tej okazji 24 czerwca br. dla strażaków oraz pracowników ZMPSiŚ SA i ich rodzin odbył się piknik rodzinny. Rozegrano też mecz między strażakami i celnikami. Nie zabrakło również urodzinowego tortu.
26.06.2017

Znamy szczegóły Dr Irena Eris ORC European Championship

Ponad 800 żeglarzy z całej Europy gościć będzie w gdańskiej marinie od 24 do 29 lipca podczas Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017. Przedstawiciele organizatorów, sponsorów i patronów wydarzenia spotkali się we wtorek 20 czerwca z dziennikarzami na konferencji prasowej, by opowiedzieć o szczegółach tej imprezy.
21.06.2017

Janusz Radomski nowym prezesem Orlen Upstream

Rada nadzorcza Orlen Upstream z grupy PKN Orlen mianowała na nowego prezesa tej spółki Janusza Radomskiego. W dwuosobowym obecnie zarządzie Orlen Upstream pozostał wiceprezes ds. finansów Wiesław Strąk – poinformowała w czwartek spółka.
01.06.2017

PKP Cargo zmniejsza stratę, największe wzrosty notuje w Intermodalu

PKP Cargo zmniejszyło stratę na poziomie netto w pierwszym kwartale tego roku do 1 mln zł z 66 mln zł straty w pierwszych trzech miesiącach roku ubiegłego. Spółka największe wzrosty zanotowała w segmencie przewozów intermodalnych - poinformował w piątek dziennikarzy Maciej Libiszewski, prezes spółki.
26.05.2017

Rozpoczęcie sezonu regatowego klasy Delphia 24 OD: Flexi Stav zdobywcą Pucharu Cellfast Cup 2017

W Polańczyku w miniony weekend odbyły się pierwsze w sezonie regaty klasy Delphia 24 One Design. Zwycięzcą Cellfast Cup 2017 został Paweł Tarnowski z Flexi Stav.
10.05.2017

Dwaj nowi członkowie zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołała we wtorek dwóch nowych członków zarządu - Szczepana Rumana i Roberta Guta. Także we wtorek podano, że z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej PGZ zrezygnował prof. Tomasz Siemiątkowski.
09.05.2017

VI edycja Pantaenius Jacht Foto rozstrzygnięta

Na targach Wiatr i Woda w Warszawie przyznane zostały nagrody VI edycji konkursu fotografii żeglarskiej Pantaenius Jacht Foto. W piątkowe popołudnie na scenie głównej targów ogłoszono laureatów. Nagroda główna trafiła w tym roku do Marka Karbowskiego za zdjęcie „;
19.03.2017

VI edycja Pantaenius Jacht Foto rozstrzygnięta

Na targach Wiatr i Woda w Warszawie przyznane zostały nagrody VI edycji konkursu fotografii żeglarskiej Pantaenius Jacht Foto. W piątkowe popołudnie na scenie głównej targów ogłoszono laureatów. Nagroda główna trafiła w tym roku do Marka Karbowskiego za zdjęcie „Przemek w akcji”.
17.03.2017

Najdłuższy most w Małopolsce na S7 połączył brzegi Wisły w Krakowie

Budowa mostu przez Wisłę w ciągu drogi ekspresowej S7 węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska jest zaawansowana już w 83%. Przeprawa składa się z dwóch równoległych obiektów o długości 706 m i 695,5 m.
06.03.2017

Gala wręczenia nagród Rejs Roku i Srebrny Sekstant 2016

Uroczystość wręczenia najwyższych polskich trofeów w żeglarstwie morskim – Nagród Honorowych REJS ROKU i SREBRNY SEKSTANT 2016 odbędzie się w piątek 3 marca 2017 r. Ceremonię zaplanowano na godz. 17.00 w gdańskim Dworze Artusa.
02.03.2017

Janusz Radomski w zarządzie Orlen Upstream

Do zarządu Orlen Upstream, spółki PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy i gazu, powołany został Janusz Radomski, dotychczasowy prezes Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Aparatury Badawczej i Dydaktycznej oraz Biura Badań i Certyfikacji (COBRABiD).
13.01.2017

Kpt. Szymon Kuczyński nagrodzony „Srebrnym Sekstantem” i Nagrodą Honorową „Rejs Roku 2016”

Już po raz 47. na pokładzie fregaty „Dar Pomorza” odbyło się tradycyjne, grudniowe posiedzenie Jury Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant”. Jury po analizie przedsięwzięć żeglarskich sezonu 2016, poddało ostatecznie ocenie 10 wypraw, o różnym charakterze, zarówno pod względem skali, charakteru, celów jak i stopnia żeglarskiej trudności. Podium minionego sezonu zdominowali samotni żeglarze na niewielkich łódkach.
30.12.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.