• <

Wynik wyszukiwania - "tunel" - Wiadomości

Trzaskowski: podjęliśmy decyzję, aby awaryjny system przesyłu ścieków był pod Wisłą

Podjęliśmy decyzję, aby awaryjny system przesyłu ścieków był pod Wisłą. Po przeprowadzonych analizach mamy dokładnie wiedzę, w którym miejscu i w jaki sposób przeprowadzić przecisk rur stalowych pod Wisłą - powiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
31.08.2020

Kilometr tunelu z rurociągiem przesyłowym do Czajki zalany ściekami

Tunel, w którym znajdują są dwa rurociągi przesyłające nieczystości do oczyszczalni Czajka, został zalany ściekami na odcinku jednego kilometra – poinformował w poniedziałek Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie (WIOŚ).
31.08.2020

Naprawy w Czajce potrwają znacznie dłużej niż poprzednio

Wszystko wskazuje na to, że naprawy w "Czajce" potrwają znacznie dłużej niż podczas awarii sprzed roku, dlatego, że trzeba będzie zmienić cały przesył - poinformował dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
30.08.2020

Tunel pod Świną. „Kret” gigant płynie do Świnoujścia [foto, wideo]

Potężna maszyna TBM (Tunel Borring Machine), która wydrąży tunel pod dnem Świny i na stałe połączy wyspy Uznam i Wolin, jest już na pokładzie statku Da Chang i płynie do Świnoujścia. Na miejscu (w zależności od warunków pogodowych) spodziewana jest na przełomie września i października.
24.08.2020

Tunel pod Świną: rozpoczyna się załadunek maszyny! Świnoujście czeka na giganta [foto, wideo]

W porcie Nansha w Chinach rozpoczął się załadunek gigantycznej maszyny, która wydrąży tunel w Świnoujściu. W ciągu kilku dni wszystkie elementy maszyny, a jest ich 129 - zostaną umieszczone na statku Da Chang. Na przełomie września i października przypłyną do Świnoujścia.
18.08.2020

Dwa obroty na minutę - o maszynie, która wydrąży tunel pod Świną

Tunnel Boring Machine (TBM), która wiosną 2021 roku ma rozpocząć drążenie tunelu łączącego części Świnoujścia położone na wyspach Wolin i Uznam, ma największą tarczę spośród wszystkich, jakie kiedykolwiek pracowały w Polsce. Jej średnica wynosi 13,46 m - to mniej więcej wysokość pięciopiętrowego budynku. Ważyć będzie około 2740 ton. „Z czym to porównać? Najłatwiej z wagonami kolejowymi. Jeden - pasażerski - waży ok. 20 ton.
29.07.2020

Radni PiS sceptycznie o ekspertyzie ws. awarii "Czajki"

Jestem rozczarowany konkluzjami ekspertyzy ws. zeszłorocznej awarii kolektora, trzeba poczekać na pogłębione wnioski NIK - powiedział PAP wiceprzewodniczący Rady Warszawy Dariusz Figura (PiS). Z kolei Maciej Binkowski z tego ugrupowania ocenił, że "ruszyła operacja zamiatania tematu pod dywan".
28.07.2020

Ekspert Politechniki Warszawskiej nt. przyczyn awarii układu przesyłowego pod Wisłą: jednego winnego nie ma

Jednego winnego nie ma - powiedział we wtorek prof. Zbigniew Kledyński z Politechniki Warszawskiej przedstawiając wyniki ekspertyzy nt. przyczyn awarii układu przesyłowego pod Wisłą, która miała miejsce 28 sierpnia ubiegłego roku.
28.07.2020

Chińczycy przygotowują do transportu maszynę do wiercenia tunelu pod Świną

W Chinach, gdzie zbudowano maszynę do wiercenia tunelu pod Świną, trwa jej demontaż i przygotowanie do transportu. We wrześniu maszyna ma przypłynąć do Świnoujścia.
15.07.2020

Przyspiesza realizacja trasy Via Carpatia na Podkarpaciu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła 10 lipca 2020 r. umowę na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 o długości 10,3 km od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica. To kolejny odcinek trasy Via Carpatia na Podkarpaciu, który wszedł w fazę realizacji.
11.07.2020

Wojewoda zachodniopomorski: w czasie prezydentury Dudy bardzo dynamiczny rozwój regionu

Pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy to bardzo dynamiczny rozwój Pomorza Zachodniego - powiedział w środę wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Według niego, region podczas prezydentury Dudy stał się istotnym miejscem w kraju pod względem inwestycji.
08.07.2020

Maszyna która wydrąży tunel pod Świną gotowa

Prace przy budowie maszyny, która wydrąży tunel pod Świną, dobiegły końca. Mimo panującej pandemii koronawirusa chińska firma CREG (China Railway Engineering Group) z powodzeniem zakończyła kilkudniowe testy. Od połowy czerwca Tunnel Boring Machine jest już gotowa do użytku.
07.07.2020

Ostatnie ulewy nie zażegnały zagrożenia suszą. Kilka upalnych dni bez opadów sprawi, że problem powróci

– W Polsce zmiany klimatu są już widoczne gołym okiem – mówi Marcin Popkiewicz, fizyk i redaktor portalu Nauka o klimacie. Wzrost temperatury spowodował z jednej strony przyspieszone wyparowywanie wody i wzrost zagrożenia suszą, z drugiej zaś opady coraz częściej mają charakter nawalny, powodując wzrost zagrożenia powodziowego. Ostatnie deszcze załagodziły co prawda problem suszy, z którym zwłaszcza rolnicy borykali się od dłuższego czasu, ale nasycenie wodą w głębszych warstwach gleby wciąż jest niskie. To oznacza, że wystarczy
30.06.2020

Budowa Baltic Pipe pod nadzorem specjalistów

GAZ-SYSTEM zdecydował, że usługi Inspektora Bezpieczeństwa Żeglugi (ang. Marine Warranty Surveyor) dla prac na Morzu Bałtyckim będzie świadczyć firma Germanischer Lloyd Industrial Services GmbH, która jest częścią międzynarodowej grupy DNV GL.
29.06.2020

Premier: nie chcemy przegapić czwartej rewolucji przemysłowej

Nie chcemy przegapić czwartej rewolucji przemysłowej, a kryzys spowodowany pandemią stanowi dla nowoczesnych firm także szansę na sukces - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas środowej wizyty w firmie SelfMaker w Łodzi.
24.06.2020

Horała: po powstaniu CPK podróż pociągiem z Gdańska do Warszawy skróci się o godzinę

W ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego powstanie nowa linia kolejowa między Trójmiastem i Warszawą, czas przejazdu pociągiem między Gdańskiem i stolicą wyniesie 1 godzinę i 45 minut - zapowiedział we wtorek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
23.06.2020

Szczerski: są pieniądze i na inwestycje, i na programy społeczne

Wielkie inwestycje, na przykład budowa CPK i przekop Mierzei Wiślanej, nie powodują ograniczania programów społecznych; są pieniądze na obydwa cele – zapewnił szef kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.
01.06.2020

Prezydent: Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu

Gazociąg z szelfu norweskiego Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu; od 2022 roku to my będziemy decydowali, czy podpiszemy kontrakt z rosyjskim dostawcą czy nie, do tej pory nie było alternatywy - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
24.05.2020

Gaz-System: Baltic Pipe z kompletem pozwoleń

Uzyskanie od administracji szwedzkiej pozwolenia na układanie gazociągu Balic Pipe oznacza, że Gaz-System ma komplet pozwoleń na budowę dla wszystkich odcinków projektu, w każdym z krajów, przez które gazociąg ma przebiegać - wynika z poniedziałkowego komunikatu spółki.
11.05.2020

Prezes PGNiG: cieszymy się z terminowego prowadzenia projektu Baltic Pipe

Projekt Baltic Pipe przebiega „absolutnie terminowo”, cieszymy się, że nasi partnerzy z Gaz-Systemu prowadzą tę inwestycję terminowo - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Gaz-System wybrał włoski Saipem na wykonawcę podmorskiej części gazociągu na Bałtyku.
04.05.2020

Jakóbik: umowa z Saipem to zielone światło dla budowy Baltic Pipe

Wybór wykonawcy podmorskiej części Baltic Pipe i umowa Gaz-Systemu z koncernem Saipem to zielone światło dla budowy gazociągu, który zmieni pozycję Polski - mówi PAP redaktor naczelny portalu Biznes Alert Wojciech Jakóbik.
04.05.2020

Duda: rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, to milowy krok ku pełnej dywersyfikacji dostaw gazu

W najbliższych dniach rozpoczyna się budowa gazociągu Baltic Pipe, ta inwestycja to milowy krok ku pełnej dywersyfikacji, uniezależnieniu się od dostaw gazu z Rosji - poinformował w poniedziałek Andrzej Duda. Przypomniał, że uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 r.
04.05.2020

Włoski Saipem wykonawcą podmorskiej części Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM podpisał umowę z Saipem Limited na zrealizowanie prac związanych z ułożeniem gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego. Prace budowlano – montażowe obejmą także miejsca tzw. lądowania gazociągu, czyli połączenia części podmorskiej z odcinkami lądowymi w Polsce i Danii. Wartość kontraktu to ok. 280 milionów euro.
04.05.2020

Koronawirus nie powinien wpłynąć na termin uruchomienia Centralnego Portu Komunikacyjnego

Wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę i bezprecedensowe załamanie się rynku będą miały poważne konsekwencje, jednak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to inwestycja długoterminowa, której uruchomienie zaplanowano na drugą połowę dekady - mówi PAP prezes CPK Mikołaj Wild.
03.05.2020

Świnoujście: Przez koronawirusa mniej inwestycji

Świnoujście (Zachodniopomorskie) szacuje, że z powodu pandemii koronawirusa wpływy do jego budżetu będą mniejsze o 70 mln zł. Rozpoczęte inwestycje są kontynuowane, ale część planowanych na br. będzie odkładana w czasie.
28.04.2020

Raport z rynku żeglugowego – upadek i nadzieja na powstanie (tydzień 16-17)

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni na rynku żeglugowym było nadal bardzo ciężko. Na sytuację wpływały przede wszystkim: zapaść na rynkach ropy, powszechna niepewność co do dalszego rozwoju wypadków i jako konsekwencja wstrzymywanie oraz ograniczanie części inwestycji żeglugowych i offshorowych. Towarzyszyła temu stosunkowo niewielka liczba przeprowadzanych transakcji kupna – sprzedaży statków z drugiej ręki. Ceny statków, zarówno nowych jak i używanych, były stabilne dla niektórych segmentów jak tankowce, ale dla więks
27.04.2020

Mimo epidemii, w Chinach trwa budowa maszyny do drążenia tunelu w Świnoujściu

Panująca pandemia koronawirusa nie wpłynęła na trwającą w Chinach budowę maszyny, która wydrąży tunel między wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu (Zachodniopomorskie).
24.04.2020

Świnoujście: Mimo pandemii koronawirusa budowa tunelu kontynuowana

Prace przy budowie tunelu między wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) - pomimo trwającej pandemii koronawirusa - są cały czas prowadzone.
22.04.2020

Jest pozwolenie na budowę podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Wojewoda zachodniopomorski wydał w środę pozwolenie na budowę podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe - od granicy wyłącznej strefy ekonomicznej Polski po wyjście na ląd w Niechorzu - poinformował Urząd Wojewódzki w Szczecinie.
22.04.2020

Start procedury ws. pozwolenia na budowę morskiej części Baltic Pipe

Wojewoda zachodniopomorski wszczął procedurę administracyjną w sprawie wydania pozwolenia na budowę podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe. Chodzi o odcinek o długości 56 km przez polskie wody terytorialne oraz wyłączną strefę ekonomiczną Polski.
01.04.2020

Otwarto oferty w przetargu na S3 Świnoujście - Dargobądz

Firma Polaqua złożyła najniższą ofertę w przetargu na realizację drogi S3 na odcinku Świnoujście – Dargobądz – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.
25.03.2020

Gaz-System przygotowuje w Dani i w Polsce teren pod budowę Baltic Pipe

Gaz-System przygotowuje teren pod budowę Baltic Pipe: w okolicy duńskiego wybrzeża rozpoczęto prace związane ze zmianą lokalizacji dróg, z kolei w Polsce - związane m.in. z budową tunelu omijającego plażę - poinformowała we wtorek spółka.
24.03.2020

Przepłynął przez tunele fiordów arktycznych. Nowy rekord świata pobity (wideo)

Morsowanie jest ostatnio w modzie, ale niewielu śmiałków pływało pod lodem i w tunelach arktycznych fiordów, w lodowatej wodzie zapisując się na kartach historii. Jeżeli szukacie inspiracji, ten artykuł jest z pewnością dla Was.
13.02.2020

Inicjatywa Trójmorza bardzo ważna dla regionu nordyckiego

Połączenie Adriatyku, Morza Czarnego i Bałtyckiego przez Inicjatywę Trójmorza jest bardzo ważne dla Finlandii i krajów nordyckich - powiedział szef fińskiej dyplomacji Pekka Haavisto na konferencji z szefami MSZ Estonii, Łotwy oraz Polski w estońskim Tartu.
02.02.2020

Park Maszynowa: olbrzymie możliwości biznesowe dla różnorodnych przedsiębiorców (wideo)

Zlokalizowany w bliskiej odległości Portu Lotniczego, obwodnicy Trójmiasta i tras krajowych Park Maszynowa przyciągnął do siebie różnorodnych inwestorów. Co ciekawe, 90% to firmy polskie, w dużej mierze z Pomorza. Co zdecydowało o wyborze tej lokalizacji, jak wygląda działalność w specjalnych strefach ekonomicznych i dlaczego warto współpracować z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną? Sprawdziliśmy, co wpłynęło na popularność terenów inwestycyjnych w Parku Maszynowa.
30.01.2020

Gazociąg podmorski Baltic Pipe z decyzją lokalizacyjną

Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe.
10.01.2020

Stumetrowa maszyna przypłynie w wakacje do Świnoujścia. Wydrąży tunel pod Świną

W Chinach dobiega końca budowa największej w Polsce maszyny TBM. Jak poinformował na antenie Radia Szczecin Mariusz Rabenda z Urzędu Miasta Świnoujście, urządzenie ma przypłynąć do kraju już w wakacje.
02.01.2020

Skład pociągu po raz ostatni na trasie Rødby- Puttgarden. „To koniec pewnej epoki”

Branża postrzega to jako koniec pewnej ery. W miniony weekend prom Prinsesse Benedikte po raz przyjął na swój pokład skład pociągu. Przewoźnik kolejowy DSB nie będzie już dłużej korzystał z tej przeprawy promowej do transportu swoich zestawów.
16.12.2019

Ostatnie posiedzenie Państwowej Rady Gospodarki Wodnej IV Kadencji

11 grudnia 2019 r. w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się ostatnie posiedzenie Członków Krajowej Rady Gospodarki Wodnej wykonujących zadania Państwowej Rady Gospodarki Wodnej IV Kadencji będącej organem doradczym Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawach gospodarki wodnej.
14.12.2019

W Chinach powstaje maszyna do wywiercenia tunelu między wyspami Wolin i Uznam

W Chinach rozpoczęła się budowa maszyny, która wywierci tunel pomiędzy wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Maszyna będzie miała ponad 13 metrów średnicy, a średnica samej tarczy wyniesie 12 metrów.
09.12.2019

Unijne dofinansowanie dróg prowadzących do portu w Świnoujściu

Blisko 122 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Świnoujścia (Zachodniopomorskie) na przebudowę i budowę kilku ulic w prawobrzeżnej części miasta. Inwestycje zapewnią sprawny dostęp do świnoujskiego portu.
28.11.2019

Ruszają przetargi na drogę S3 łączącą Bałtyk z granicą z Czechami

Ruszają przetargi na projekt i budowę drogi S3 od Szczecina do Troszyna - poinformowała w środę szczecińska GDDKiA. Odcinek jest niezbędny do ukończenia całej drogi S3 od Bałtyku do granicy z Czechami.
27.11.2019

Baltic Pipe z decyzją środowiskową na polskich wodach

Projektowany gazociąg Baltic Pipe ma już decyzję środowiskową przebiegu na polskich obszarach morskich - poinformował w poniedziałek PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
25.11.2019

Dania rozpoczęła kontrole na granicy ze Szwecją, utrudnienia dla kierowców i podróżujących promami

Duńskie władze rozpoczęły we wtorek kontrole na granicy ze Szwecją w związku z napływem przestępczości z tego kraju. Na moście nad cieśniną Sund spodziewane są utrudnienia, głównie dla kierowców i osób przypływającyh promami na terminale w Fredrikshamn, Grena i Helsingoer.
13.11.2019

MPWiK: już ponad 80 metrów nowych rurociągów w kolektorze odprowadzającym ścieki do Czajki

Zamontowano już ponad 80 metrów każdej z nitek stalowych rurociągów w ramach naprawy kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformował MPWiK. Uruchomienie przesyłania ścieków przez tunel pod Wisłą przewidziano na połowę listopada.
28.10.2019

GAZ-SYSTEM ma pozwolenie na budowę Baltic Pipe w duńskiej strefie Bałtyku

Rząd Danii zgodził się na budowę gazociągu, który zostanie ułożony w duńskiej części Morza Bałtyckiego. Zezwolenie na budowę zostało wydane przez Ministra Energii i Klimatu 25 października. W ten sposób został wykonany kolejny kamień milowy w projekcie Baltic Pipe.
25.10.2019

Świnoujście: Plac budowy tunelu przekazany wykonawcy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała plac budowy tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) wykonawcy - konsorcjum, którego liderem jest firma PORR Polska – poinformowały w piątek służby prasowe szczecińskiej Dyrekcji.
19.10.2019

Morawiecki: Ruch na lotnisku Szczecin-Goleniów może wzrosnąć do 2 mln osób

Ruch na lotnisku Szczecin-Goleniów może wzrosnąć do 2 mln pasażerów z 600 tys. obecnie – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej rozbudowie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.
08.10.2019

Zachodniopomorskie: Tunel pod Świną z zezwoleniem na realizację

W poniedziałek w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) podpisano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tunelu pod Świną. To inwestycja ważna dla całej Polski - podkreślał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
07.10.2019

Svenska Dagbladet: szwedzka marynarka wojenna wraca do podziemnej kwatery

Z powodu zagrożenia ze strony Rosji dowództwo szwedzkiej marynarki wojennej po 15 latach wraca do swojej podziemnej kwatery, wykutej ze skał pod wyspą Muskoe pod Sztokholmem - informuje we wtorek gazeta "Svenska Dagbladet".
01.10.2019

Pracodawcy: Brexit bez umowy to miliardy strat dla francuskich przedsiębiorstw

Choć do niedawna francuskie władze zapewniały o gotowości na brexit, mniej optymistyczne są stowarzyszenia pracodawców - ich zdaniem brexit bez umowy przyniesie miliardowe straty francuskim przedsiębiorcom.
30.09.2019

Rzeszów: Przetarg na pierwszy odcinek szlaku Via Carpatia (S19) ogłoszony

Z udziałem m.in. ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w poniedziałek w Rzeszowie został ogłoszony przetarg na pierwszy odcinek szlaku Via Carpatia (drogi S19) na południe od Rzeszowa do Babicy. To jest dobry dzień dla Polski, to jest dobry czas dla polskiego transportu – ocenił minister.
30.09.2019

W nocy z soboty na niedzielę zamknięty tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku

W nocy z soboty na niedzielę zamknięty będzie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku, leżący w ciągu głównych tras prowadzących do gdańskiego portu - poinformował w piątek Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.
28.09.2019

Największa w Polsce maszyna TBM wydrąży tunel po Świną w Świnoujściu

Największa w Polsce maszyna TBM wydrąży tunel pod Świną w Świnoujście. O jej zakupie poinformował na facebookowym profilu wykonawca inwestycji, czyli konsorcjum PORR. Drążenie tunelu ma się rozpocząć w marcu 2021 r.
26.09.2019

Sasin: rząd robi i zrobi wszystko, żeby awaria Czajki jak najmniej dotknęła obywateli i środowisko

Rząd robi wszystko i zrobi wszystko, żeby awaria kolektora oczyszczalni ścieków "Czajka" jak najmniej dotknęła obywateli i była jak najmniej zgubna dla środowiska - zapewnił w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. Zaapelował też do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, by współpracował z rządem.
25.09.2019

Trzaskowski: Do tej pory wydane zostało 7 milionów złotych, żeby ustalić przyczynę awarii

Do tej pory wydano 7 mln zł, żeby ustalić przyczynę awarii kolektorów, które odprowadzały ścieki do oczyszczalni "Czajka". Natomiast rozwiązanie, które proponujemy - według szacunków - będzie kosztowało około 12-13 mln zł - powiedział we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Chodzi o naprawę kolektorów i budowę dodatkowej nitki przesyłającej ścieki.
25.09.2019

PKP PLK konsultują warianty północnej obwodnicy Białegostoku. Plany nie podobają się mieszkańcom

PKP Polskie Linie Kolejowe konsultują planowany przebieg tzw. północnej obwodnicy Białegostoku, która ma powstać w ramach modernizacji międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Przedstawione warianty w prowadzonych konsultacjach społecznych nie podobają się mieszkańcom.
24.09.2019

GDDKiA: W 2025 r. samochody pojadą S7 na odcinku Warszawa-Kiełpin

W 2025 roku planowane jest oddanie do użytku blisko 13 km odcinka trasy S7 na odcinku Warszawa - Kiełpin - poinformowali w środę przedstawiciele GDDKiA. Przetarg na budowę ma zostać ogłoszony do końca 2020 r., a jej koszt ma wynieść prawie 2 mld zł.
18.09.2019

Radni PiS: do awarii obu kolektorów Czajki mogło dojść tego samego dnia

Po pęknięciu głównego kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka", kolektor awaryjny pękł najprawdopodobniej w tym samym momencie, nie 24 godziny później – podkreślił radny PiS Filip Frąckowiak, kierując do miasta pytania związane z awarią. Radni PiS pytają też o nieczynną spalarnię ścieków.
17.09.2019

Dzień Otwarty Centrum Techniki Okrętowej S.A.

Po raz kolejny CTO S.A., zlokalizowane na Gdańskim Przymorzu, otwiera swoje podwoje przed zwiedzającymi. Unikatowy, w skali kraju, multidyscyplinarny ośrodek badawczy i projektowy zaprasza 24 września br. na ul. Szczecińską 65.
16.09.2019

Jak będzie wyglądała żegluga przez pierwszy na świecie tunel dla statków?

Już w niedalekiej przyszłości statki będą mogły przemieszczać się pierwszym na świecie wyznaczonym do tego celu tunelem. Jak to będzie wyglądało? Mogli się o tym przekonać dziennikarze, którzy ostatnio pojawili się w specjalnym centrum, gdzie mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego symulatora.
09.09.2019

Trzaskowski o awarii oczyszczalni Czajka: najpierw naprawmy, potem będziemy rozliczać

Najpierw naprawmy awarię w oczyszczalni "Czajka", a potem będziemy rozliczać - powiedział w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Jeżeli stwierdzimy, że były problemy w zarządzaniu, to oczywiście będą wyciągane kolejne wnioski" - dodał.
04.09.2019

Trzaskowski: Problemy w czasie budowy możliwą przyczyną awarii kolektora

Problemy przy budowie mogły być przyczyną rozszczepienia kolektora, przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" - przekazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W czasie budowy tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - podał.
03.09.2019

Ceny ropy w USA płaskie - wojna handlowa z Chinami jeszcze się zaostrza

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku minimalnie zyskuje. Na rynkach rosną obawy przed zaostrzającą się wojną handlową Stanów Zjednoczonych z Chinami - na dodatek nie widać końca tego konfliktu - podają maklerzy.
02.09.2019

GIOŚ: Blisko 160 tys. metrów sześciennych ścieków trafiło w środę do Wisły

Od godz. 7.50 w środę do północy do Wisły trafiło blisko 160 tys. metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków - poinformowała w czwartek rzeczniczka Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska. Spust ścieków spowodowała awaria układu przesyłowego oczyszczalni "Czajka".
29.08.2019

Polska mniej przyjazna kierowcom ze Wschodu

Od kilku lat lawinowo rośnie liczba cudzoziemców, głównie zza wschodniej granicy, którzy rozpoczynają pracę w Polsce. Dla branży TSL zmagającej się z poważnym deficytem kadrowym to szansa na obsadzenie wakatów, których liczba w najbliższym czasie może wzrosnąć nawet do 200 tys. Niestety i ten scenariusz okaże się niewystarczający, a to za sprawą zachodniego rynku pracy, który otworzył się na obcokrajowców ze Wschodu. Okazuje się jednak, że konkurencyjne zarobki sąsiada to nie jedyny powód, dla którego obcokrajowcy chcą opuścić Po
29.08.2019

Awaria oczyszczalni w Warszawie. Ścieki wpadają do Wisły

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
28.08.2019

Wojewoda małopolski wydał decyzję ZRID dla odcinka drogi ekspresowej S7

Wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy 14-km odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice w woj. małopolskim. Wykonawca może teraz przystąpić do prac budowlanych.
28.08.2019

Szef niemieckiej dyplomacji apeluje do Rosji o gotowość do dialogu ws. konfliktu na Ukrainie

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas zaapelował w środę do Rosji o gotowość do dialogu ws. konfliktu na wschodzie Ukrainy. Oznajmił też, że rozwiązanie trudnych kwestii w polityce międzynarodowej można osiągnąć tylko przy udziale Moskwy.
21.08.2019

Tunel pod Świną ma swoją grę planszową

Zrób psikusa budowlańcom i wybuduj tunel pod Świną jeszcze w tym roku!Gra planszowa o Świnoujściu „Tunel pod Świną” oficjalnie pojawi się w sprzedaży 19 sierpnia. Ale już w ten weekend miała swoją przedpremierę. Można ją było w przedsprzedaży kupić na jednym ze stoisk Sail Świnoujście na nabrzeżu Władysława IV. Gra to świetna zabawa dla całej rodziny. Mogą w nią bowiem grać dzieci od 8 lat, ich rodzice i dziadkowie.
19.08.2019

Projekt najdłuższego podmorskiego tunelu natrafił na pierwsze problemy

Projekt mającego 100 km długości podmorskiego tunelu łącznego Finlandię i Estonię natrafił na pierwsze problemy, po tym jak władze w Tallinie wezwały do udzielenia dodatkowych wyjaśnień dot. finansowania i gwarancji ukończenia budowy - podała we wtorek agencja Bloomberga.
14.08.2019

Podkarpackie: Rozpoczęły się prace geologiczne na odcinku Via Carpatia

Na ponad 23-kilometrowym odcinku przyszłej drogi ekspresowej S19 od Babicy do Domaradza rozpoczęły się prace geologiczne – poinformował PAP Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
30.07.2019

GAZ-SYSTEM podpisał komplet umów na budowę gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń

GAZ-SYSTEM w lipcu 2019 r. zawarł umowy na wykonawstwo robót budowlanych dla trzech odcinków gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń. Cała inwestycja jest jednym z najdłuższych elementów korytarza gazowego Północ-Południe o długości 168 km. Odcinek I i II zostały przekazane do dyspozycji wykonawcom robót budowlanych już 11 lipca br.
25.07.2019

Decyzja Duńskej Agencja Ochrony Środowiska ws. wyjścia Baltic Pipe na brzeg

Duńska Agencja Ochrony Środowiska wydała dwie decyzje środowiskowe, dotyczące miejsca wyjścia na brzeg Danii podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe - poinformował w poniedziałek jeden z dwóch inwestorów projektu - Gaz-System.
22.07.2019

Zachodniopomorskie: Jest wniosek o wydanie decyzji ZRID dla tunelu w Świnoujściu

Wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy tunelu w Świnoujściu złożono w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim – podały w środę służby prasowe wojewody zachodniopomorskiego. Oznacza to finał prac nad projektem budowlanym dla tej inwestycji – zaznaczono.
17.07.2019

Eko Komes: W dziedzinie chemii mamy się czym chwalić! (wywiad)

Przemysł stoczniowy i szeroko pojęta gospodarka morska są nierozłącznie związane z chemią służącą do usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych, mycia czy odtłuszczania. Skuteczne rozwiązania pozwalają oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. O nowoczesnych trendach w branży chemii przemysłowej i obiektowej, belgijskiej jakości dostępnej na wyciągnięcie ręki i współpracy z największymi firmami w Polsce opowiedzieli nam właściciele firmy EkoKomes.
08.07.2019

Adamczyk liczy na wznowienie niebawem prac na autostradzie A1

Szef MI Andrzej Adamczyk liczy, że decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, która oddaliła zażalenie Salini Polska ws. budowy obwodnicy Częstochowy w ciągu A1, pozwoli niebawem wznowić prace na tym odcinku autostrady. Inne budowy dróg realizowane przez włoskie firmy są niezagrożone - dodał.
04.06.2019

Bardzo atrakcyjna działka na zapleczu Portu Gdańsk

Tereny w rejonie gdańskiego Portu Północnego należą do jednych z najatrakcyjniejszych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego terminalu intermodalnego Balticon, stacji kolejowej Gdańsk Port Północny oraz w pobliżu największego terminalu kontenerowego na Bałtyku pojawiła się oferta wieloletniej dzierżawy bardzo atrakcyjnej działki.
01.06.2019

Fala kulminacyjna na Wiśle dotarła do Krakowa

Fala kulminacyjna jest już na Wiśle w Krakowie i ma około 580 cm - poinformowała w piątek po 7 godz. PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek. Jak dodała, fala ma już o 2 cm mniej niż przed chwilą - w momencie kulminacji.
24.05.2019

Brexit: Pozew P&O Ferries przeciwko Rządowi Brytyjskiemu

Nie milkną echa Brexitu. Brytyjski operator promowy P&O Ferries wszczął postępowanie prawne przeciwko Departamentowi Transportu (DfT), twierdząc, że Eurotunnel, bezprawnie przekazał 33 mln GBP pieniędzy podatników.
15.05.2019

Raport: Wyniki oraz perspektywy rozwoju globalnego rynku morskich przewozów kontenerowych

Zgodnie z szacunkami wzrost światowego rynku kontenerowego w 2018 roku wyniósł 4,6% (rok do roku), co oznacza przewozy na poziomie 154,8 mln TEU (ekwiwalent kontenera o długości 20 stóp). Najbardziej aktywnymi obszarami rynku były azjatyckie przewozy wewnętrzne (41,6 mln TEU), przewozy transpacyficzne (18,7 mln TEU) oraz transatlantyckie (12,8 mln TEU). Wzrost przewozów przełożył się również na obroty przeładunkowe morskich portów kontenerowych, które wyniosły 790 mln TEU (+4,7%) w 2018 roku. W kolejnych latach oczekiwany
14.05.2019

Adamczyk: Via Carpatia na Słowacji do 2023 r.; na Węgrzech – do 2022 r.

Cała trasa Via Carpatia na Słowacji powinna być gotowa do końca 2023 r., na Węgrzech do 2022 r. - powiedział w poniedziałek szef MI Andrzej Adamczyk, akcentując międzynarodową współpracę przy projekcie. W Polsce wkrótce w realizacji będzie cały przebieg trasy.
13.05.2019

Premier: duży strumień środków na Pomorze Zachodnie

Od początku kadencji podjęliśmy ogromny wysiłek, by na Pomorze Zachodnie skierować duży strumień pieniędzy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Wymieniał m.in. drogi szybkiego ruchu, połączenia kolejowe, lotnisko, połączenia wodne jako obszary inwestycji łączących ten region z resztą Polski.
12.05.2019

Finlandia: Parlament Saamów przeciwny planom budowy kolei arktycznej

Gwarantowany w konstytucji Finlandii zakaz osłabiania kultury Saamów uniemożliwia poprowadzenie linii kolejowej przez tereny zamieszkiwane przez tę rdzenną ludność Laponii, zarówno teraz, jak i w przyszłości - oświadczyły w czwartek władze parlamentu Saamów.
09.05.2019

Zachodniopomorskie: Zainaugurowano budowę odcinka drogi S3 Miękowo-Brzozowo

Budowę odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Miękowem a Brzozowem zainaugurowano w środę w pobliżu miejscowości Kartlewo (Zachodniopomorskie). Droga ma być gotowa w 2021 r.
08.05.2019

Podkarpackie: Ponad 2 mld zł na inwestycje kolejowe w regonie

Przebudowa stacji PKP Rzeszów Główny, modernizacja połączenie Mielec-Dębica - m.in. te inwestycje są prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe na Podkarpaciu. W sumie na inwestycje kolejowe w regionie wydanych zostanie z Krajowego Programu Kolejowego ponad 2 mld zł.
08.05.2019

Balticon realizuje kolejny projekt - będzie nowy terminal intermodalny w rejonie Portu Północnego

W lutym 2017 roku spółka Balticon, na 30 lat, wydzierżawiła 10 hektarową działkę od InvestGda. Od lat prowadzący depot kontenerowy, na terenie portu północnego, Balticon rozwija skrzydła i w dodatkowej lokalizacji rozpoczyna budowę nowoczesnego terminalu intermodalnego.
07.05.2019

25. rocznica uruchomienia tunelu pod kanałem La Manche

60 tysięcy pasażerów, 7,3 tys. samochodów, 4,6 tys. ciężarówek i 140 autokarów średnio przeprawia się codziennie przez łączący Wielką Brytanię i Francję Eurotunel pod kanałem La Manche. W poniedziałek obchodzona jest 25. rocznica jego uruchomienia.
07.05.2019

Innowacyjne płetwy z Gdyni trafią do sklepów

Dwa lata temu fryzjer z Gdyni wywołał rewolucję na rynku sprzętu do nurkowania, tworząc pierwsze na świecie składane płetwy. Rewolucyjny gadżet trafił między innymi na wyposażenie służb specjalnych w Polsce, Niemczech i w Izraelu. Teraz ich wynalazca chce stworzyć odpowiednik innowacyjnych płetw na rynek cywilny. Będą miały atrakcyjniejszy wygląda – pracują nad tym studenci gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
26.04.2019

Podkarpackie: Gotowa jest Koncepcja Programowa dla odcinka S19

Gotowa jest już Koncepcja Programowa (KP) wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym i hydrologicznym dla ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy – poinformowała PAP w piątek rzecznik prasowy oddziału GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus.
19.04.2019

Tunel pod Martwą Wisłą. Zobacz, co dzieje się w zamkniętej nitce (wideo)

Od soboty 6 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia 2019 r. w Tunelu pod Martwą Wisłą przeprowadzane są prace gwarancyjne oraz serwisowe. Co dzieje się w zamkniętej obecnie nitce i na czym polegają prowadzone tam prace? Zobacz relację wideo.
09.04.2019

Baltic Pipe: Raporty oddziaływania na środowisko złożone

We wszystkich trzech krajach, przez których obszary morskie będzie przebiegał gazociąg na dnie Morza Bałtyckiego, GAZ-SYSTEM złożył raporty o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Zgodnie z harmonogramem, w Polsce miało to miejsce 28 marca, w Szwecji 19 marca, a w Danii 25 stycznia 2019 r. Projektanci zaplanowali liczne udogodnienia dla środowiska – np. przewierty bezwykopowe.
05.04.2019

Brexit: Zmiana organizacji ruchu w porcie w Dover i w Eurotunelu – Operacja Brock

Obecnie trudno znaleźć osobę, która nie słyszałaby jeszcze o Brexicie i nieustannie toczących się negocjacjach w sprawie terminu i warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.
28.03.2019

Fracht FWO Polska dostarcza 75-tonowy zawór kulowy do Kolumbii

Fracht FWO Polska, wiodący operator logistyczny dla przemysłu, zrealizował kolejne, ciekawe zlecenie door-to-door z zakresu project cargo. Dla polskiego producenta elementów i urządzeń specjalnych na potrzeby energetyki wodnej i ciepłownictwa, specjaliści Fracht FWO Polska zorganizowali transport 75-tonowego podzespołu na inwestycję hydrotechniczną do Kolumbii.
27.03.2019

Najdłuższy przewiert w Polsce zakończony (foto)

Przejście pod Odrą wykonano na odcinku gazociągu DN 1000 Brzeg – Zębice – Kiełczów. To najdłuższy dotychczas taki przewiert HDD – wynosi 1180 metrów. Inwestycja to ważny fragment gazociągu Zdzieszowice-Wrocław, będącego elementem gazowego korytarza Północ-Południe.
26.03.2019

Zatrudniasz w szczególnych warunkach? O tym musisz pamiętać!

Za pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze należy opłacać składki na Fundusz Emerytur Pomostowych. Pracodawcy, którzy tak robią muszą do końca marca złożyć do ZUS odpowiednie dokumenty.
20.03.2019

Ambasadorowie UE zatwierdzili porozumienie ws. zasad wydawania środków na infrastrukturę

Ambasadorowie państw UE zatwierdzili porozumienie krajów członkowskich z PE w sprawie zasad wydawania środków na infrastrukturę w ramach instrumentu Łącząc Europę na okres 2021-2027. Priorytetem ma być finansowanie projektów przyjaznych środowisku.
14.03.2019

Czy to przedsmak brexitu? Olbrzymie kolejki na trasach do Wielkiej Brytanii

Kierowcy pojazdów ciężarowych zmierzający w kierunku Wielkiej Brytanii nie mają ostatnio wygodnego życia. A wszystko przez olbrzymie kolejki oczekujących na przeprawę we Francji. Problemy dotykają też pasażerów.
13.03.2019

Dachser: jak przygotować się na Brexit

Wystąpienie o numer EORI, przypisanie właściwych kodów produktom, zgromadzenie dokumentów czy porozumienie się zawczasu z zagranicznymi kontrahentami – to wskazówki operatora logistycznego Dachser, jak eksporterzy i importerzy mogą przygotować się na scenariusz tzw. twardego Brexitu.
07.03.2019

Tallinn planuje budowę nowej linii tramwajowej pomiędzy portem i terminalem kolejowym

W stolicy Estonii w ciągu najbliższych lat powstać ma nowa linia tramwajowa, która połączy port w Tallinnie z planowanym terminalem, który zostanie zbudowany w mieście w ciągu linii kolejowej Rail Baltica.
06.03.2019

Podkarpackie: Badania geofizyczne dla odcinka S19 Domaradz-Barwinek zakończone

Zakończyły się już badania geofizyczne dla odcinka drogi ekspresowej S19 od Domaradza do Barwinka (granica państwa). Natomiast badania wciąż są prowadzone na odcinku Babica-Domaradz. Wyniki badań będą wykorzystane do przygotowania Koncepcji Programowej dla tej trasy.
06.03.2019

Wojewoda małopolski wszczął postępowanie ws. ZRID dla dwóch odcinków S7

Wojewoda małopolski Piotr Ćwiki wszczął postępowanie w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S7: od granicy województwa do węzła Miechów oraz od węzła Szczepanowice do węzła Widoma.
26.02.2019

Promy obsługujące połączenie Puttgarden-Rødby będą bardziej nowoczesne i ekologiczne. Duża inwestycja Scandlines

Należące do Scandlines promy zostaną wyposażone w nowe i przyjazne środowisku pędniki. Modernizacja obejmie cztery jednostki hybrydowe należące do przewoźnika.
25.02.2019

Morawiecki: Będzie obniżenie kosztów pracy przez podniesienie kosztów uzyskania przychodu

500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS przedstawiona podczas sobotniej konwencji partii.
23.02.2019

Koncepcja Programowa dla S19 będzie gotowa w II kwartale br.

W II kwartale br. gotowa ma być Koncepcja Programowa odcinka S19 Rzeszów Południe-Babica. Wykonawca dokumentu, który miał być gotowy w lutym br., musi przeanalizować alternatywny wariant przebiegu tunelu, który ma powstać na tym odcinku – poinformowała PAP rzecznik prasowa oddziału GDDKiA Joanna Rarus.
22.02.2019

Fin poprowadzi projekt budowy trasy kolejowej Rail Baltica

Timo Riihimäki, dotychczas związany ze spółką budującą trakcje kolejowe w Finlandii, został powołany na stanowisko prezesa RB Rail AS, wspólnego przedsięwzięcia Litwy, Łotwy i Estonii, koordynującego budowę linii kolejowej Rail Baltica łączącej Tallinn z Polską, a dalej z Warszawą i pośrednio z Helsinkami.
13.02.2019

KE przedstawia plan ws. połączenia kolejowego pod kanałem La Manche po Brexicie

Komisja Europejska przedstawiła we wtorek plan utrzymania na obecnych warunkach połączenia kolejowego tunelem pod kanałem La Manche przez trzy miesiące po ewentualnym brexicie bez porozumienia ze Zjednoczonym Królestwem.
13.02.2019

Raport: Fińsko-norweski projekt budowy kolei arktycznej nieopłacalny

Budowa trasy kolejowej z fińskiego Rovaniemi do norweskiego portu Kirkenes nad Morzem Barentsa byłaby nierentowna - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy przygotowanej przez przedstawicieli Finlandii i Norwegii.
12.02.2019

PLK zmodernizują fragment południowo-wschodniej obwodnicy towarowej GOP

Przetarg na modernizację stacji kolejowej Sosnowiec Dańdówka, leżącej na południowo-wschodniej obwodnicy towarowej GOP, ogłosił zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. To kolejna inwestycja na tym ważnym dla transportu towarów połączeniu.
05.02.2019

Adamczyk: Realizujemy ambitne inwestycje drogowe i kolejowe

Realizujemy ambitne plany, z których najważniejsze to program dróg krajowych i program kolejowy; te inwestycje trwają i pozwalają wykorzystywać w sumie ponad 200 mld zł z funduszy unijnych - powiedział w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
26.01.2019

Zasady odpoczynku na promie wciąż spędzają sen z oczu kierowcom

W ubiegłym roku polscy armatorzy i operatorzy przewieźli morską flotą transportową w komunikacji międzynarodowej 627,8 tys. pasażerów. Kierowców samochodów ciężarowych było aż 295,7 tys.[1]. Wobec lat poprzednich wzrosła zarówno liczba przewiezionych osób, jak i obrotów ładunkowych. Potencjał branży promowej rośnie, a przedsiębiorcy i kierowcy chętnie z niego korzystają. Jednak wciąż mnożą się problemy ze rozumieniem i zastosowaniem się do obowiązujących przepisów czasu pracy. Pracodawcy i pracownicy dyskutują na forach te
23.01.2019

Grupa Eiffage kupiła 5,03% akcji w spółce Getlink, która zarządza tunelem pod Kanałem La Manche

Wartość inwestycji Eiffage wyniosła 307,5 miliona euro i została zrealizowana ze środków własnych spółki.
17.01.2019

Podpisano umowę na dokumentację i badania geologiczne dla obwodnicy Szczecina

W piątek podpisano umowę na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z dokumentacją związaną z badaniami geologicznymi dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi S6 - poinformowały służby prasowe szczecińskiej GDDKiA.
11.01.2019

Transport kontenerów ultra szybkim tunelem? Już niedługo może to stać się rzeczywistością w Porcie Hamburg (wideo)

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) oraz Hyperloop Transportation Technologies (HTT) założyły spółkę joint venture w celu stworzenia systemu, który pozwolił by na transport kontenerów z i do Portu Hamburg za pomocą specjalnego tunelu Hyperloop.
10.01.2019

Za dwa lata w Świnoujściu rozpocznie się budowa tunelu pod Świną

Drążenie tunelu pod Świną w Świnoujściu rozpocznie się w 2021 r. – wynika z harmonogramu realizacji inwestycji. Dokument został przyjęty na spotkaniu w sprawie budowy tunelu pomiędzy wyspami Wolin i Uznam, które w środę odbyło się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie. Wartość projektu to ok. 913 mln zł.
10.01.2019

Zgoda na budowę tunelu łączącego Niemcy i Danię (wideo)

Jest decyzja o budowie tunelu drogowo-kolejowego pod cieśniną Fehmarn Belt, łączącego Niemcy i Danię. Mimo zastrzeżeń ze strony obrońców środowiska resort transportu niemieckiego kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn wydał zgodę na realizacje inwestycji.
10.01.2019

Najwyższa jakość i ochrona środowiska czyli specjalistyczna chemia okrętowa w Chemtec (wywiad)

Utrzymanie czystości i prace serwisowe mają ogromny wpływ na wydłużenie okresu eksploatacyjnego każdego urządzenia, w szczególności tych pracujących w warunkach morskich. Doświadczenie w dziedzinie specjalistycznej chemii okrętowej pozwala dobrać odpowiednie środki bardzo szybko dlatego tak ważne jest korzystanie ze sprawdzonych źródeł. O trendach w branży okrętowej, szwedzkiej jakości i planach na przyszłość opowiedział nam Mirosław Mirynowski, właściciel firmy Chemtec.
07.01.2019

Małopolskie: PKP PLK podpisały umowę na prace przygotowawcze dla linii Podłęże-Piekiełko

PKP Polskie Linii Kolejowe podpisały w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko w Małopolsce. Wartość umowy wynosi 180 mln zł netto. Według planów całe przedsięwzięcie ma być gotowe w 2027 roku.
07.01.2019

Wielka Brytania: Rząd sprawdza przygotowanie Dover na Brexit bez porozumienia

Brytyjski rząd oraz organizacje skupiające przewoźników drogowych zorganizowały w poniedziałek próbę systemu zarządzania ruchem ciężarówek w pobliżu portu w Dover na wypadek zakłóceń w handlu w razie Brexitu bez porozumienia z UE.
07.01.2019

Niemcy: Zgoda władz na tunel pod cieśniną Fehmarn

Mimo zastrzeżeń ze strony obrońców środowiska resort transportu niemieckiego kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn wydał zgodę na budowę nowego tunelu drogowo-kolejowego łączącego Niemcy z Danią - poinformował w piątek Reuters.
29.12.2018

Zachodniopomorskie: Ponad 160 km nowych dróg w przyszłym roku

W 2019 r. planowane jest oddanie do ruchu ponad 160 km nowych dróg w Zachodniopomorskiem - poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mają to być przede wszystkim odcinki S6 od Goleniowa do Koszalina oraz obwodnica Wałcza na S10 i Szczecinka na S11.
28.12.2018

Wybrano wykonawcę dokumentacji dla zachodniej obwodnicy Szczecina

W piątek wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie badań geologicznych wraz z elementami koncepcji programowej dla zachodniej obwodnicy Szczecina - poinformowała szczecińska GDDKiA. Zwyciężyła oferta firmy Transprojekt Gdański.
14.12.2018

Prace nad projektem budowy tunelu pod cieśniną Fehmarn wstrzymane? Ważna decyzja unijnej instytucji

Zapadła ważna decyzja, która może mieć duży wpływ na przyszłość budowy tunelu pod pod cieśniną Fehmarn. Może to oznaczać wstrzymanie przygotowań do rozpoczęcia inwestycji. To efekt orzeczenia wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
14.12.2018

Greenpeace zaskarży decyzję rosyjskiego sądu w sprawie Nord Stream 2

Greenpeace zamierza zaskarżyć decyzję sądu w Petersburgu, który oddalił jej pozew z żądaniem zakazania budowy gazociągu Nord Stream 2 na terytorium rezerwatu Kurgalski w obwodzie leningradzkim – przekazał w poniedziałek przedstawiciel tej organizacji ekologicznej.
10.12.2018

Adamczyk: W ciągu trzech ostatnich lat oddaliśmy do użytku 785 km dróg krajowych

W ciągu trzech ostatnich lat oddaliśmy 785 km dróg krajowych - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsumowując trzy lata działalności resortu. Jak dodał, resort podpisał także 94 umowy, w ramach których zrealizowanych będzie kolejnych ok. 1,1, tys. km dróg krajowych.
07.12.2018

Finlandia: Rząd chce przyspieszyć budowę linii kolejowej Rail Baltica

Finlandia zamierza dołączyć do wspólnego przedsięwzięcia krajów bałtyckich koordynującego budowę trasy kolejowej Rail Baltica, łączącej Warszawę z Tallinem i pośrednio z Helsinkami – poinformowało w piątek fińskie ministerstwo transportu i łączności.
01.12.2018

To będą najbardziej ekologiczne wycieczkowce w Norwegii. Znamy ich nazwy

Havila Capella, Havila Castor, Havila Polaris i Havlia Pollux. Takie nazwy otrzymają wycieczkowce budowane dla norweskiego operatora Havila Kystruten. Ekologiczne statki mają być gotowe w 2021 r.
29.11.2018

Francja: W razie Brexitu konieczna rozbudowa infrastruktury portu w Dunkierce

Przez port w Dunkierce na północy Francji, w drodze do Anglii, przewija się ok. 700 tys. ciężarówek i ponad 3 mln pasażerów rocznie. Nowa granica, powstała w wyniku ewentualnego Brexitu, zmusi do rozbudowy infrastruktury i zatrudnienia celników i weterynarzy.
16.11.2018

Centrum Morskich Technologii Militarnych zrealizuje usługę zintegrowanego wsparcia technicznego dla pojazdu podwodnego Morświn, systemu Głuptak oraz ochraniaczy pępowiny

W postępowaniu ogłoszonym przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną w Wałczu na usługę zintegrowanego wsparcia technicznego dla pojazdu podwodnego Morświn, systemu Głuptak oraz ochraniaczy pępowiny jedyną ofertę złożyło Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej. Umowa na realizację ww. usługi została podpisana 13 listopada 2018 r.
15.11.2018

Miliony na komunikację promową przez kanał La Manche po brexicie

Brytyjski rząd zamierza przeznaczyć dziesiątki milionów funtów na przewozy promowe. To pokłosie obaw tamtejszych władz, które chcą uniknąć paraliżu komunikacji promowej po formalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
31.10.2018

Rolls-Royce dostarczy napęd dla norweskiego armatora

Norweski armator Havila Kystruten AS zamówił cztery nowe jednostki typu Ro-Pax. Napęd na statki dostarczy brytyjskie Rolls-Royce Commercial Marine.
28.10.2018

Wärtsilä ogłasza program An Oceanic Awakening

Wärtsilä zaprezentowała swój nowy program „An Oceanic Awakening”. Ta ogólnoświatowa inicjatywa została powołana do życia w celu osiągnięcia transformacji sektorów morskiego i energetycznego na światowych rynkach, tak by stały się one superwydajne, stabilne ekologicznie i stworzyły cyfrowo zintegrowany ekosystem.
25.10.2018

Tunel dla promów w Norwegii. Więcej problemów niż korzyści?

Ciemne chmury zbierają się nad planami budowy tunelu, który zapowiadany jest jako pierwszy na świecie pełnowymiarowy tunel dla dużych statków. Miałby on powstać w Norwegii. Armatorzy obawiają się jednak o bezpieczeństwo albo zapowiadają, że w ogóle nie będą z tego rozwiązania korzystać.
23.10.2018

Chiny: Prezydent Xi Jinping otworzył najdłuższy most na świecie

Prezydent Chin Xi Jinping otworzył we wtorek najdłuższy most na świecie, łączący Chiny kontynentalne z wyspiarskimi Makau i Hongkongiem. Most ma długość 55 km. Honkgkong, Makau i Zhuhai to trzy główne miasta delty Rzeki Perłowej w Chinach, określanej jako największa metropolia świata.
23.10.2018

W środę otwarcie najdłuższego na świecie mostu nad wodą. Ma 55 km (wideo)

Mierzy w sumie 55 km, a do jego wykonania przez 9 lat zużyto 420 tys. ton stali. Wystarczyłoby to do wybudowania 60 Wież Eiffla. Mowa o połączeniu autostradowym między Hongkongiem a Makau i Zhuhaiem na południu Chin. To najdłuższy na świecie most nad wodą. W środę przeprawa zostanie otwarta dla ruchu.
22.10.2018

Ostatni fragment S3 połączy Świnoujście z polsko-czeską granicą

W 2023 roku przejedziemy całą, blisko 500-kilometrową trasą S3 od Świnoujścia do granicy z Czechami. 17 października 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na projekt i budowę dwóch ostatnich odcinków tej trasy o łącznej długości 31,5 km, od Bolkowa do granicy z Republiką Czeską w okolicy Lubawki. Droga ekspresowa S3 połączy się z czeską autostradą D11.
18.10.2018

Przewiert HDD pod Kanałem Kędzierzyńskim zakończony

Rurociąg o długości 760 m i średnicy 1 016 m przy zastosowaniu metody przewiertu sterowanego HDD został ułożony pod Kanałem Kędzierzyńskim. Przedsięwzięcie wykonano w ramach budowy gazociągu Tworóg-Kędzierzyn-Koźle.
15.10.2018

Znamy datę otwarcia oceanarium w Gdańsku. To będzie największy tego typu obiekt w Europie (wizualizacje)

Rekiny i inne egzotyczne zwierzęta (łącznie ponad 160 gatunków), Ameryka Południowa na wyciągnięcie ręki, nowa przestrzeń do wypoczynku dla mieszkańców, i atrakcje dla turystów zza granicy - to wszystko wkrótce będzie miała do zaoferowania gdańska Letnica. W przyszłym roku rozpocznie się budowa Oceanarium Nautilus Gdańsk - największego tego typu obiektu w Europie.
13.10.2018

Zachodniopomorskie: Ponad 230 kilometrów dróg szybkiego ruchu w realizacji

Na Pomorzu Zachodnim Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje obecnie inwestycje o łącznej długości ponad 230 kilometrów i wartości blisko 6,5 mld zł. Drogowcy mówią o rekordzie pod tym względem w regionie.
06.10.2018

Razem dla zachodniej obwodnicy Szczecina

Miasto Szczecin, w porozumieniu z Policami, deklaruje wsparcie finansowe przy przygotowaniu koncepcji programowej oraz geologicznej Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. To propozycja w odpowiedzi na doniesienia o wysokich ofertach w przetargu na dokumentację obwodnicy.
04.10.2018

Kraków: GDDKiA podpisała umowę na odcinek drogi ekspresowej S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowę z włoską firmą Salini Impregilo na zaprojektowanie i budowę ok. 18-km odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do węzła Widoma w woj. małopolskim. Koszt inwestycji przekroczy 1,072 mld zł.
26.09.2018

Francja/Komentarze: Szczyt w Salzburgu straconą okazją dla UE

Według francuskich komentatorów nieformalny szczyt UE w austriackim Salzburgu wygląda na kolejną straconą okazję dla Unii z powodu nierozwiązania kwestii Brexitu i migracji.
21.09.2018

300-metrowy most połączył norweskie wyspy. Wykonała go firma z Gdańska (wideo)

300-metrowy most połączył na początku września norweskie wyspy Grytøya i Sandsøya. Konstrukcja powstała w Gdańsku. Wykonała ją firma Mostostal Pomorze.
19.09.2018

Podkarpackie: Przyjęto standardy budowy tuneli na trasie Via Carpatia

W środę w Rzeszowie przyjęto protokół określający standardy bezpieczeństwa tuneli, które powstaną w ramach budowy podkarpackiego odcinka szlaku Via Carpatia (drogi S19) – poinformowała PAP rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
19.09.2018

Gdańsk zainspirował Świnoujście do budowy własnego tunelu pod rzeką

Jeszcze przez co najmniej trzy lata gdański Tunel pod Martwą Wisłą będzie jedyną tego typu budowlą w Polsce. Drugi tunel przebiegający pod akwenem wodnym ma powstać w Świnoujściu, ale na pewno nie przed końcem 2021 r. Jak się okazuje, Gdańsk ma wiele wspólnego z tą inwestycją.
18.09.2018

Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku

Przewóz ładunków niebezpiecznych to transport szczególny, który wymaga nie tylko odpowiednich warunków dla danego towaru, lecz także specjalistycznej wiedzy dotyczącej przepisów prawnych.
18.09.2018

Świnoujście: Podpisano umowy na budowę tunelu pod Świną

W poniedziałek podpisano umowy na budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Będziemy pilnować każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
17.09.2018

Premier: będziemy pilnować każdego dnia, by tunel w Świnoujściu za cztery lata został otwarty

Będziemy pilnować każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania umowy na budowę tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), łączącego wyspy Uznam i Wolin.
17.09.2018

Tunel pod Świną. W poniedziałek prezydent Świnoujścia podpisze umowę z wykonawcą

Podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych – konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum), Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania, a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował prezydent Świnujścia Ja
13.09.2018

Dolnośląskie: Przetarg na budowę trasy S3 na odcinku Bolków-Lubawka rozstrzygnięty

Wrocławski oddział GDDKiA rozstrzygnął przetarg na budowę trasy ekspresowej S3 na odcinku Bolków – granica państwa z Czechami w Lubawce. Trasę wybudują: konsorcjum, którego liderem jest spółka PORR oraz konsorcjum, którego liderem jest spółka Mosty Łódź.
12.09.2018

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.