• <

Wynik wyszukiwania - "korozja" - Wiadomości

Naukowcy będą badać "żywotność" odpadów metalowych w oceanie

Stalowe rury, zatopione statki, wyrzucona broń i inna wycofana z eksploatacji infrastruktura, korodująca na dnie oceanu to temat nowego projektu badawczego na Uniwersytecie w Newcastle.
26.08.2020

Koniec remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego. W Płocku przywrócono ruch pojazdów i pieszych

W Płocku (Mazowieckie) zakończył się remont mostu przez Wisłę im. Legionów Piłsudskiego. W poniedziałek po południu na przeprawie, która w związku z prowadzonymi pracami była zamknięta od lipca, przywrócono ruch pojazdów i pieszych. W czasie remontu obowiązywał objazd płockim mostem Solidarności.
30.09.2019

Paliwo z wraków na dnie Bałtyku to tykająca bomba. Jego wyciek do morza doprowadziłby do katastrofy ekologicznej i ekonomicznej

Blisko setka z zalegających na dnie Bałtyku wraków statków może być niebezpieczna dla środowiska. To bomba ekologiczna z opóźnionym zapłonem – przekonują eksperci. Niebezpieczny jest zwłaszcza wrak zatopionego podczas II wojny światowej tankowca „Franken”. Może tam znajdować się do 1,5 mln litrów paliwa, które na skutek postępującej korozji mogą się przedostać do wody. Koszt operacji oczyszczenia wraku jest szacowany na 6–20 mln euro, jednak skutki dla środowiska i całej gospodarki w przypadku wycieku mogą być znacznie pow
05.03.2019

11 września ruszy dodatkowy nabór na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej. Wśród kierunków m.in. mechanika i budowa maszyn

Zainteresowani rozpoczęciem studiów na Politechnice Gdańskiej w nadchodzącym roku akademickim mają jeszcze szansę dostać się na wymarzone kierunki. Dodatkowa rekrutacja rozpocznie się 11 września i potrwa do 17 września 2018 r. Kandydaci mogą wybierać spośród przeszło dwudziestu kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.
21.08.2018

Bułgaria: Statek, który zatonął 97 lat temu stwarza zagrożenie ekologiczne (wideo)

Statek, który 97 lat temu zatonął blisko południowego wybrzeża Morza Czarnego w Bułgarii, niedaleko od Sozopola, stwarza poważne zagrożenie ekologiczne, ponieważ z jego zbiorników zaczął wypływać na powierzchnię olej opałowy.
14.08.2018

Franken czy Frankenstein? - felieton Marka Błusia

Zewsząd słychać, że na wczasowiczów czyha wrak zatopionego w 1945 roku na Zatoce Gdańskiej zaopatrzeniowca Krigsmarine Franken. Lada moment ma on wypuścić paliwo ze swoich zbiorników, oczywiście prosto na plaże. Informacje na ten temat podawane są w charakterze pewników. Ponieważ trudno dyskutować z teorią opartą na wątłych poszlakach spiętych emocjami, proponuję dwa przykłady, w których jest spora doza podobieństw do casusu Frankena.
07.08.2018

Gróbarczyk: wrak tankowca Franken jest monitorowany, nie ma zagrożenia

Leżący na dnie Zatoki Gdańskiej wrak tankowca Franken jest monitorowany, nie ma żadnego zagrożenia - zapewnił we wtorek w radiowej Trójce minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
07.08.2018

Nie czekajmy na katastrofę, działajmy już teraz! Marszałek Struk apeluje do ministra Gróbarczyka w sprawie tankowca Franken

Do wód Zatoki Gdańskiej może wypłynąć nawet 1,5 mln litrów paliwa. Zdaniem specjalistów katastrofa, która stwarza realne zagrożenie nie tylko dla bałtyckiego ekosystemu, ale też dla ludzi, jest kwestią czasu. Marszałek Struk apeluje o pilne podjęcie działań do ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka.
12.07.2018

Innowacje w branży stalowej

W połowie 2018 r. w Poznaniu odbędzie się spotkanie liderów przemysłu hutniczego i ich partnerów biznesowych. Będą oni dyskutować na temat innowacji oraz aktualnych trendów obowiązujących na rynku.
28.03.2018

Odkrycie na dnie Bałtyku! Znaleziono dwa wraki

Jak podał portal thelocal.se, w pobliżu szwedzkiego wybrzeża zostały znalezione dwa, bardzo dobrze zachowane wraki. Tego niezwykłego odkrycia dokonali nurkowie podczas prac nad dokumentacją dla nowego muzeum morskiego w Sztokholmie.
31.01.2018

Szkolenie: Podstawowe informacje z zakresu aluminium

„Aluminium w praktyce” to cykl szkoleń, których celem jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat metalu, którego zastosowanie w światowym przemyśle dynamicznie rośnie.
25.10.2017

Dodatkowa rekrutacja na Oceanotechnikę

Zielone technologie i monitoring (Green Technologies and Monitoring), Korozja, Analityka gospodarcza, Oceanotechnika oraz Informatyka to kierunki, na które przeprowadzona zostanie dodatkowa rekrutacja. Rozpocznie się ona 11 września i potrwa tydzień.
23.08.2017

Nord Stream 2 może źle wpłynąć na środowisko

Szwedzkie media twierdzą, że część organizmów żyjących w rejonie Morza Bałtyckiego (np. morświny i dorsze) może być zagrożonych przez budowę Nord Stream 2. W tej sprawie wpłynęły opinie od lokalnych władz i organizacji środowiskowych do Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska.
24.07.2017

Szwecja: Nord Stream 2 może źle wpłynąć na środowisko

Szwedzkie media twierdzą, że część organizmów żyjących w rejonie Morza Bałtyckiego (np. morświny i dorsze) może być zagrożonych przez budowę Nord Stream 2. W tej sprawie wpłynęły opinie od lokalnych władz i organizacji środowiskowych do Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska.
26.06.2017

Polscy naukowcy pomogą obniżyć koszty wydobycia ropy i gazu

Specjalistyczne substancje opracowane przez polskich badaczy pozwolą zmniejszyć całościowe koszty eksploatacji ropy i gazu. Taki cel przyświeca nawiązanej właśnie współpracy spółki PCC Exol i Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego (INIG-PIB). Inwestycje w nowoczesne technologie pozwalają firmom wygrywać konkurencję na rynku. Coraz częściej sięgają one po rozwiązania autorstwa polskich naukowców.
18.11.2015

Standardy urządzeń do pracy w warunkach morskich

Urządzenia mechaniczne już na etapie projektowania powinny zostać dopasowane do warunków pracy, w jakich przyjdzie im działać. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego w przemyśle, kopalniach czy też warunkach morskich.
17.08.2015

Przygotuj swoją jednostkę do sezonu

Powoli dobiegają końca miesiące, w których w domowym zaciszu snuliśmy plany na najbliższy sezon żeglarski i motorowodny. Kiedy już w okresie przedwiosennym zaczniemy myśleć o wodowaniu, warto zastanowić się, w jaki sposób powinniśmy zadbać o instalacje na naszej jednostce tak, aby w pełni wykorzystać sezon nie tracąc czasu na przestoje związane z naprawami. Awarie wynikające z niedostatecznej konserwacji to nie tylko stracony czas, ale przede wszystkim podwojone koszty, których można zawczasu uniknąć.
27.03.2015

A maszt nadal leży, czyli niekończąca się historia symbolu Szczecina

Niekończąca się historia z posadowieniem masztu Maciejewicza w miejscu, gdzie stał, zaczyna przeistaczać się w groteskę.
04.05.2014

Shiploader - 1400 drobiazgów dla Indonezji

Stocznia Gdańsk pracuje nad rozwinięciem swojej oferty. Zaopatrywanie portów w urządzenia przeładunkowe to jeden z kierunków rozwoju. Na finiszu jest projekt shiploadera, w którego proces prefabrykacyjny zaangażowana jest nie tylko stocznia i chojnicki oddział, ale także spółka GSG Towers.
03.04.2013

Jak wydłużyć żywotność kontenera? Porady ekspertów Balticon SA

W najnowszych modelach kontenerów stosuje się wiele rozwiązań technologicznych, mających na celu zwiększenie odporności tych platform transportowych na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na niezwykle nieprzyjazne środowisko, w którym kontenery przebywają przez większość czasu eksploatacji, należy jednak przedsięwziąć dodatkowe starania, aby uchronić je przed różnego rodzaju usterkami i awariami. Receptą jest regularne serwisowanie, które pomaga utrzymać kontener w dobrej kondycji nawet o 15 lat dłużej i zapobiec jego s
28.02.2013

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.