• <

Wynik wyszukiwania - "innowacje" - Wiadomości

NCBR: Stawiamy na innowacje w gazownictwie

Jeszcze do 9 października br. można zgłaszać nowatorskie pomysły na rozwój polskiego sektora gazowego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia INGA
02.09.2020

Ponad 300 mln złotych na rozwój innowacji w gazownictwie

Jesteś przedsiębiorcą albo pracownikiem naukowym mającym innowacyjny pomysł na rozwój polskiego sektora gazowego? Chcesz wzmocnić jego konkurencyjność na rynku globalnym? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, weź udział w drugim już konkursie w ramach programu INGA – Innowacyjne Gazownictwo, którego organizatorami są PGNiG, GAZ-SYSTEM oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na wsparcie rozwoju najlepszych projektów czeka aż 311 mln zł. Wnioski można składać do 9 paźdzernika 2020 roku.
31.08.2020

Autonomiczne łodzie przyspieszą eksplorację mórz i oceanów. Zobrazowano już m.in. dno Rowu Mariańskiego

Choć ludzkość lata już na Księżyc i wysyła sondy na Marsa, a wkrótce na Jowisza, to dno morskie wciąż pozostaje największą niewiadomą. Dotąd jedynie 20 proc. dna zostało zbadane. Wykorzystanie zaawansowanych systemów nawigacji satelitarnej do konstrukcji statków badawczych umożliwi zdalne kontrolowanie bezzałogowych łodzi wykorzystywanych do badania dna morskiego. Firmie SEA-KIT udało się z powodzeniem ukończyć pierwszą misję tego typu. Statek Maxlimer podczas eksperymentalnej misji zmapował przeszło 1000 kilometrów kwadratowych
31.08.2020

Innowacyjny statek o pięciu kadłubach [wideo]

Coraz bardziej rygorystyczne przepisy środowiskowe i rosnące koszty paliwa zmuszają firmy i organizacje żeglugowe do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, pozwalających na zmniejszenie kosztów zasilania statków w niezbędną energię oraz na zaspokojenie rosnących wymagań norm środowiskowych. Na całym świecie opracowywane są projekty mające na celu wykorzystanie energii wiatru. Niektórzy z projektantów przekonują, przy sprzyjających wiatrach i właściwym wykorzystaniu ich energii oszczędność paliwa może sięgnąć nawet do 50 procent.
28.08.2020

Innowacyjna produkcja to droga do wyjścia z kryzysu po pandemii

Innowacyjna produkcja jest kluczowa dla wyjścia z kryzysu po pandemii koronawirusa - oceniają eksperci DNB Banku Polska. Przy tym wskazują, że konieczne jest prawne określenie zasad, zgodnie z którymi wykorzystywana będzie robotyzacja i automatyzacja.
27.08.2020

Autonomiczne roboty i innowacyjne technologie z PG w Porcie Gdańsk i Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy

PG podpisała kolejne umowy o współpracy w ramach międzynarodowego projektu InSecTT. Dzięki porozumieniu z Portem Morskim Gdańsk i Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy u obydwu partnerów wdrażane będą autorskie technologie naukowców PG, w tym innowacyjne systemy Internetu Rzeczy, wspierane przez algorytmy sztucznej inteligencji. Współpraca umożliwi poprawę bezpieczeństwa, ograniczanie kosztów i wsparcie efektywności działań obydwu portów.
26.08.2020

UMG członkiem fińskiego konsorcjum badawczo-rozwojowego innowacyjnych technologii morskich

Uniwersytet Morski w Gdyni został członkiem fińskiego konsorcjum badawczo-rozwojowego Awake.ai, działającego w dziedzinie innowacyjnych technologii morskich
26.08.2020

Najstarsza firma żeglugowa na świecie zamówiła nowy prom hybrydowy

The Isle of Man Steam Packet Company (IoMSPC), najstarsza stale działająca firma żeglugowa na świecie, rozdała kontrakty na usługi doradztwa technicznego i budowę nowego promu hybrydowego.
12.08.2020

Sztuczna inteligencja przyspieszy wojskowe misje i może zmienić oblicze wojen

W miarę jak sztuczna inteligencja wkracza do branż takich jak opieka zdrowotna i finanse, rządy na całym świecie coraz częściej inwestują w autonomiczne systemy uzbrojenia. Innowacyjne programy i technologie mogą dać przewagę nad przeciwnikami. Naukowcy z USA niedawno opracowali zaawansowaną sztuczną inteligencję, która jest w stanie prowadzić rozmowę na polu walki. Interfejs JUDI umożliwia szybką komunikację między żołnierzami a robotami podczas operacji.
12.08.2020

Pierwszy na świecie pływający hotel - kapsuła: idealny podczas pandemii [foto, wideo]

Anthénea to pływający, zasilany energią słoneczną apartament hotelowy wyposażony w silniki elektryczne i możliwość dostosowania się do każdego środowiska, od arktycznego po tropikalne.
07.08.2020

Futurystyczne domy zakotwiczone w morskim dnie [wizualizacje]

Te domy są zakotwiczone na dnie, ale zbudowano je w sposób umożliwiający oparcie się skutkom morskich żywiołów. Przy silnym wietrze będą obracać się w taki sposób, by podążać ścieżką najmniejszego oporu. Wraz z przypływem lub w przypadku ogromnych fal poruszają się w górę i w dół i zawsze pozostają nad poziomem morza.
28.07.2020

Alfa Laval – Usługi cyfrowe dla kotłów Aalborga

Wyzwania morskie ewoluują - podobnie jak technologie umożliwiające sprostanie im. Usługi cyfrowe Alfa Laval dla kotłów Aalborga to oparty na danych sposób zapewnienia bezawaryjności, poprawy wydajności i obniżenia kosztów eksploatacji. Tworząc cyfrowe połączenie między systemem kotłowym i naszą wiedzą, możecie Państwo bezpośrednio skorzystać z możliwości jakie oferujemy.
22.07.2020

Sunreef Yachts buduje pierwszy jacht 70 Sunreef Power

Nowy 70 Sunreef Power to jednostka, która swą dzielnością morską nawiązuje do klasyków stoczni. Ten dynamiczny i elegancki katamaran należy do najnowszej serii jachtów motorowych Sunreef Yachts, na którą składają się modele 60 Sunreef Power, 70 Sunreef Power, 80 Sunreef Power oraz 100 Sunreef Power.
14.07.2020

Port Gdynia nie zwalnia dynamiki inwestycji

Port Gdynia jest nowoczesnym portem uniwersalnym. Określona w Strategii Rozwoju Portu Gdynia misja podkreśla konieczność zapewnienia zrównoważonego rozwoju sektora usługowego w porcie. Wśród wyzwań technologicznych i gospodarczych determinujących kierunki rozwoju jest niewątpliwie konieczność dostosowania infrastruktury portowej do obsługi największych statków zawijających na Bałtyk.
13.07.2020

Alfa Laval zwiększa jakość serwisu w terenie dzięki IFS Remote Assistance

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że Alfa Laval, światowy lider w dziedzinie oddzielania, wymiany ciepła i technologii przepływów, wdrożył IFS Remote Assistance™ – oparte na rzeczywistości mieszanej oprogramowanie do współpracy, które łączy dwa strumienie wideo w czasie rzeczywistym w jedno interaktywne środowisko.
06.07.2020

Sputnik: Rosyjskie systemy podwodnej nawigacji: „iPhone” łączności na głębokościach [wideo]

Nurkowie amatorzy i zawodowcy, ratownicy i grupy poszukiwawcze, aparaty podwodne – wszyscy potrzebują nawigacji, aby orientować się pod wodą. Produkty rosyjskiego laboratorium podwodnej łączności i nawigacji UC&NL, jak powiedział dyrektor generalny firmy, wyznaczają nowe standardy w branży, podobnie jak iPhone w świecie smartfonów.
03.07.2020

Nowy robot do teleobecności obniży emisję CO2 o tysiące ton

Spółka zależna Blue Ocean Robotics, GoBe Robots, ogłosiła nową generację przyjaznych dla klimatu robotów do teleobecności w odpowiedzi na znaczący popyt w następstwie pandemii COVID-19.
01.07.2020

Autonomiczne i uzbrojone pojazdy wkraczają na pola walki. Będą patrolować granice na lądzie, morzu i w powietrzu

Maszyny coraz częściej zastępują zawodowych żołnierzy na polu walki. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii autonomicznych roboty wojskowe nowej generacji nie tylko pozwalają wykonywać część niebezpiecznych zadań zdalnie, ale w niektórych sytuacjach mogą także podejmować samodzielne decyzje na podstawie danych zebranych z inteligentnych czujników. Roboty będą wykorzystywane m.in. w procesach rozpoznania, transportu czy wsparcia ogniowego.
01.07.2020

Batymetria EMODnet oferuje teraz najwyższą na świecie jakość informacji o dnie morskim

Nowa usługa World Base Layer Service (EBWBL) firmy EMODnet zapewnia szybki i łatwy dostęp do ogólnoświatowych informacji batymetrycznych, umożliwiając użytkownikom wiedzy morskiej, w tym przemysłowi, naukowcom, menedżerom wybrzeży, studentom i ogółowi społeczeństwa, dostęp do wglądu w cechy dna morskiego o wysokiej rozdzielczości na własnych komputerach.
01.07.2020

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny - cała naprzód. Kurs na projekty i innowacje

22 czerwca odbyło się walne zebrania członków Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Członkowie Klastra jednomyślnie udzielili absolutorium Zarządowi Bałtyckiego Klastra Morskiego, akceptując sprawozdanie finansowe i merytoryczne oraz zatwierdzając budżet, plan działania na 2019 r., w którym do głównych punktów należało uczestniczenie w projektach międzynarodowych, do których zaproszony został Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
30.06.2020

Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.

transfer technologii,komercjalizacja,innowacje,wdrożenia,licencji,spin-off,konsorcja,projekty,pośrednictwo

Innovation Day na Transport Week 2019 w Gdyni

Innowacje w branży morskiej, ekologiczna żegluga czy autonomiczne statki przyszłości. To tylko niektóre tematy poruszane podczas sesji Innovation Day, która w środę odbyła się w Gdyni w ramach konferencji Transport Week 2019.
08.03.2019

innoSHIP 4.0 – nowoczesne rozwiązania dla okrętownictwa

Robotyzacja procesu produkcyjnego oraz jego inteligentne planowanie za pomocą nowoczesnych narzędzi, które znaczne ułatwiają pracę dzisiejszych przedsiębiorstw okrętowych. To tylko niektóre rozwiązania zaprezentowane podczas konferencji innoSHIP 4.0: #SmartFactory w okrętownictwie, która odbyła się we wtorek w Gdyni. Jej celem było m.in. wprowadzenie do tematyki wytwarzania przyszłości – Smart Factory.
14.09.2018

Powstał program wspierający innowacje w przemyśle stoczniowym

Uruchomienie pierwszego w Polsce programu wspierającego innowacje w przemyśle stoczniowym ogłosiło w środę w Gdyni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. INNOship ma zwiększyć konkurencyjność tego sektora w perspektywie do 2023 r. Budżet pilotażowego dwuletniego etapu programu to ok. 240 mln zł.
08.03.2018

Stocznia CRIST zaskakuje innowacyjnymi pomysłami

Innowacyjny dok do zwiększenia powierzchni Monako, barka, która wybuduje najdroższy francuski wiadukt morski czy nowoczesny hybrydowy prom dla Finlandii. To tylko niektóre innowacyjne projekty autorstwa CRIST. Stocznia bije rekord za rekordem w budowaniu specjalistycznych jednostek. I zapowiada kolejne.
26.09.2017

Wärtsilä i Nauta wspólnie na rzecz innowacyjnych rozwiązań na rynku morskim

Wärtsilä i Nauta razem na rzecz innowacyjnych rozwiązań na rynku morskim. Obie firmy podpisały w czwartek umowę o współpracy. Tworzone przez nie jednostki będą teraz zaawansowane technologicznie oraz przyjazne dla środowiska.
20.04.2017

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. Przykładem Vistal Gdynia

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana – powiedział w środę w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, podczas wizyty w Vistal Offshore należącej do Grupy Vistal. Spotkanie związane było z rozpoczęciem przez spółkę projektu Tana Bru, czyli budowy mostu w Norwegii w pobliżu przylądka Nordkapp.
01.03.2017

Podróż takim jachtem to spełnienie marzeń wielu osób. Luksusowe jednostki powstają w Gdańsku

Piękna, nowoczesna i bardzo luksusowa. Tak wygląda Athena – pierwszy jacht z serii Sunreef Supreme 68 Power, stworzony przez gdańską stocznię Sunreef Yachts. W tym roku ten model został nagrodzony statuetką World Yacht Trophies na festiwalu jachtowym w Cannes (Cannes Yachting Festival) za aranżację wnętrz.
14.12.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.