• <

Wynik wyszukiwania - "chipolbrok" - Wiadomości

Raport z rynku żeglugowego – energetyczny boom (tydzień 34-35)

Dalsza poprawa rynków frachtowych będzie zależała od możliwych przyszłych scenariuszy związanych z rozwojem pandemii COVID 19. Niemniej jednak w całym tym chaosie i niepewności jest jasny punkt, który napędza aktualnie rynek żeglugowy. Mowa tutaj o inwestycjach w alternatywne źródła energii, od których nie ma już odwrotu. Praca do wykonania w tym zakresie jest olbrzymia, ponieważ zakłada ewolucję z nadal przeważającej w gospodarkach energetyki konwencjonalnej na rozwiązania godne XXI wieku.
31.08.2020

W Gdyni staną farmy wiatrowe

Zbigniew Gryglas, pełnomocnik rządu ds. morskiej energetyki wiatrowej poinformował, że w Gdyni powstanie terminal instalacyjny na potrzeby budowy farm wiatrowych na morzu. To bardzo dobra wiadomość dla miasta i Portu Gdynia.
25.08.2020

Port Gdynia dołączył do WindEurope, największej organizacji branży Offshore Wind na świecie

Port Gdynia będzie portem instalacyjnym dla polskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. To niezwykle ważny projekt dla przyszłości energetycznej w Polsce. Tym samym Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w związku z rozwojem branży offshore w Polsce stał się członkiem organizacji WindEurope zrzeszającej ponad 400 członków w 30 krajach, tworząc w ten sposób największą organizację związaną z branżą offshore na świecie. Wśród członków są europejskie porty, w których obsługiwane są elementy morskich farm wiatrowych. Zarząd Morskiego Por
20.08.2020

Największa dostawa elementów turbin wiatrowych w historii Portu Gdynia (wideo)

Aż 139 elementów turbin wiatrowych przywiózł do Gdyni z Chin statek Liberty Harvest . To rekordowa liczba w historii Portu Gdynia. Rozładunek jednostki rozpoczął się w ostatnią sobotę w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Za obsługę agencyjną statku odpowiedzialna jest Morska Agencja Gdynia.
04.08.2020

Z pokładu Chipolbrok Galaxy na jedną z największych farm wiatrowych w Polsce. Widowiskowy rozładunek w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Gigantyczne elementy elektrowni wiatrowych zostały rozładowane w gdyńskim BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, w ostatnią sobotę. Do Polski trafiły z Chin na pokładzie jednostki Chipolbrok Galaxy.
28.07.2020

Raport z rynku żeglugowego – dobre i złe informacje (tydzień 25-26)

Jak szacuje Bank Światowy globalna gospodarka skurczy się w tym roku o 5,2% (w krajach rozwiniętych średnio około 7% i w krajach rozwijających się około 2,5%). Ma to być największa recesja od czasów zakończenia II Wojny Światowej. Niemniej jednak ostatnimi tygodniami odnotowuje się pozytywne sygnały z wielu segmentów rynków frachtowych, które świadczą o poprawie warunków i powolnego wychodzenia z gwałtownej zapaści, która dotknęła branżę podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa COVID 19.
02.07.2020

Zawinięcie największego kontenerowca świata „HMM ALGECIRAS” w dziewiczym rejsie do Hamburga

Nowy okręt flagowy południowokoreańskiego przedsiębiorstwa żeglugowego „HMM ALGECIRAS”(wcześniej Hyundai Merchant Marine) zawinął do portu w Hamburgu w niedzielę 7 czerwca 2020 r. Przeładunek odbył się w Hamburgu w HHLA Container Terminal Burchardkai (CTB). Wyładowano i załadowano w sumie 13 600 TEU (standardowe kontenery 20 stopowe).
08.06.2020

„Adam Asnyk” - statek Chipolbroku przywozi kolejny ładunek elementów wież wiatrowych (foto, wideo)

25 maja do gdyńskiego portu zawitał „Adam Asnyk” - wielozadaniowy statek Polsko Chińskiego Towarzystwa Okrętowego „Chipolbrok”, który przywiózł kolejną partię elementów wież wiatrowych. Główna operacja wyładunkowa została przeprowadzona przy nabrzeżu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w ciągu zaledwie jednej doby, po czym jednostka została przeholowana na nabrzeże Rumuńskie celem przeprowadzenia dalszych operacji przeładunkowych. Wyjście statku z portu nastąpiło 27 maja późnym wieczorem tak, aby około północy minąć Hel i
01.06.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w trzecim tygodniu maja 2020

Obserwując aktualny stan gospodarki morskiej w ujęciu globalnym często wskazuje się na już zauważalne skutki epidemii. Mimo, że na pełne opisanie rozmiaru zniszczeń i dokładnego obrazu gospodarki morskiej w momencie zakończenia epidemii jest za wcześnie, przedstawiane są dane obrazujące zmiany w wolumenie transportu morskiego, ilości i wartości produkcji i remontów, czy wreszcie opisujące dynamikę zmian w odniesieniu do portfela zamówień.
28.05.2020

Raport z rynku żeglugowego – statki na redach, ale pracy może być mniej (tydzień 16-18)

Docierające z różnych światowych źródeł informacje na temat danych z produkcji oraz towarzyszących im wyników ekonomicznych niestety nie napawają optymizmem. Efekty pandemii COVID 19 odczuwa już bardzo mocno cała Unia Europejska. Spadek globalnej konsumpcji i produkcji – to wszystko ma wpływ na stan rynków żeglugowych, a nasz lokalny obraz stojących nadzwyczaj długo na redach Trójmiasta, jak na razie tylko kilku statków: samochodowców i dużego kontenerowca mówi sam za siebie. Jak szczegółowo sytuacja wyglądała w wybranych segment
04.05.2020

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok z centralą w Szanghaju i oddziałem w Gdyni przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł na walkę z epidemią koronowirusa w województwie pomorskim.
18.03.2020

Tian Hui w Porcie Gdynia. Zakończył się rekordowy rozładunek elementów turbin wiatrowych (foto, wideo)

Aż 115 elementów turbin wiatrowych przywiózł do Gdyni z Chin statek Tian Hui. To rekordowa liczba w historii Portu Gdynia. Rozładunek jednostki zakończył się w nocy z niedzieli na poniedziałek w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Za obsługę agencyjną staku odpowiedzialna była Morska Agencja Gdynia.
30.09.2019

M/v Parandowski, statek Chipolbrok, gwiazdą filmową

Statek Chipolbrok gwiazdą filmową. Jednostka m/v Parandowski wystąpiła w obrazie „Power”, którego reżyserami są Henry Joost i Ariel Schulman. To thriller science-fiction o walce z narkotykowym podziemiem.
07.01.2019

Gróbarczyk w Pekinie rozmawia o inwestycjach i gospodarce wodnej

Rozmawiamy z Chińczykami na temat inwestycji w Polsce, m.in. budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną, o eksporcie polskich ryb oraz współpracy przy uzdatnianiu wody kranowej – powiedział we wtorek PAP szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, który przebywa z wizytą w ChRL.
27.11.2018

Uniwersytet Gdański rozwija współpracę z Chinami

Uniwersytet Gdański podpisał umowę o współpracy akademickiej z chińską uczelnią Nanyang Normal University. Umowa zakłada m.in. wymianę kadry naukowej, studentów i pracowników, a także wspólne badania i publikacje. UG poszerza tym samym współpracę z kolejnym partnerem z Państwa Środka.
04.07.2018

Wyzwania polskiej gospodarki morskiej

Mówiąc o wyzwaniach polskiej gospodarki morskiej należy najpierw wyraźnie zdefiniować zakres tej branży. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ustaliło pięć jej podstawowych filarów : żegluga morska, eksploatacja portów, przemysł stoczniowy, żegluga śródlądowa, rybołówstwo i edukacja.
13.06.2018

Załadunek statku Adam Asnyk w Porcie Gdynia

M/v Adam Asnyk w Gdyni. Na statku Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych trwa załadunek kluczowych elementów nowoczesnej elektrowni węglowej na Filipinach. Projekt ten pozwoli zmniejszyć niedobór mocy w tym kraju.
22.05.2018

Adam Asnyk w Porcie Gdynia. Zobacz załadunek olbrzymich urządzeń (foto, wideo)

M/v Adam Asnyk w Gdyni. Na statku Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych trwa załadunek kluczowych elementów nowoczesnej elektrowni węglowej na Filipinach. Projekt ten pozwoli zmniejszyć niedobór mocy w tym kraju.
22.05.2018

Roman Watras - pożegnanie kapitana

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras. Absolwent Szkoły Jungów PCWM i, przeniesionego do Szczecina, Wydziału Nawigacyjnego Państwowej Szkoły Morskiej. Wykładowca Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego i Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Współorganizował ośrodek manewrowania dużymi statkami w Iławie. Pływał i dowodził statkami PLO, PŻM i obcych armatorów. Aktywnie działał na rzecz upamiętniania historii i tradycji polskiego szkolnictwa morskiego.
26.02.2018

Ich siłą jest prowadzenie zajęć w warunkach naturalnych. Rozmawiamy z Grzegorzem Szawarskim, dyrektorem ośrodka Mayday

- Zamiast wywiązywać się z przydzielonych zadań, to oni uciekali, wyskakiwali za burtę zostawiając płonący statek. Pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją. Jak widać teoria nie ma nic wspólnego z praktyką, dlatego tak ważne jest, aby szkolić w warunkach jak najbardziej przypominających prawdziwe życie - powiedział w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Szawarski, dyrektor ośrodka szkoleniowego ratownictwa morskiego Mayday, w którym kiedy jest mowa o opuszczaniu tratwy, kursanci nie siedzą przed ekranem komputera. W Mayda
15.12.2017

Wieczna wachta kapitana Drapelli

Był jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci kapitańskiego środowiska. Charakterystyczny półuśmiech i uważne spojrzenie zmrużonych oczu zwiastowały człowieka o dystansie do świata i wielobarwnym, bogatym życiorysie.
17.07.2017

A reformowanie żeglugi trwa

Podczas niedawnego Konwentu Morskiego, który odbył się w Szczecinie, prezes Polskich Linii Oceanicznych, Marek Orent, przedstawił projekt konsolidacji żeglugi liniowej w Polsce. Nawiązał tym samym do bogatych tradycji w tym względzie, gdyż reformowanie tej żeglugi trwa od prawie półwiecza, nie zawsze z najlepszymi dla niej skutkami.
15.05.2017

Paderewski – nowy statek Chipolbroku

Czwarty z serii nowo budowanych statków dla Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok oddany do eksploatacji. Przystosowana do przewozu ciężkich ładunków jednostka została przekazana 15 grudnia w Szanghaju. Otrzymała imię „Paderewski”.
19.12.2016

Chipolbrok z kolejnym statkiem wielozadaniowym

5 lipca w Szanghaju odbyła sie uroczystość oddania przez Shanghai Shipyard do eksploatacji trzeciego już z serii nowobudowanych statków dla Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego CHIPOLBROK.
11.07.2016

190-metrowy Nowowiejski zawinie do Gdyni

Niedawno mieliśmy okazję gościć w kraju Chipolbrok Pacific, który przypłynął na początku marca tego roku do portu w Szczecinie z koreańską stalą na pokładzie, a już w czerwcu w Gdyni spodziewany jest najnowszy statek należący do Chipolbrok – Nowowiejski.
25.05.2016

Mamy 65 lat i młodą flotę – rozmowa z Radosławem Chmielińskim, dyrektorem ds. żeglugi firmy Chipolbrok

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe SA Chipolbrok powstalo w 1951 roku na podstawie umowy między rządami Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Chińskiej Republiki Ludowej. Była to pierwsza spółka joint venture z kapitałem zagranicznym, jaka została utworzona w ChRL. Jej działalnością kieruje Dyrekcja Centrali w Szanghaju i Dyrekcja Oddziału w Gdyni, w ramach podziału kompetencji.
19.05.2016

Nowy statek we flocie Chipolbrok

Na początku kwietnia weszła do służby kolejna jednostka Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok. Nowy statek nosi nazwę Nowowiejski i jest drugim z kolei, po Chipolbrok Pacific, który powstał w szanghajskiej stoczni.
20.04.2016

Powiększa się flota Chipolbrok. Zobacz nowoczesny Chipolbrok Pacific w akcji (wideo)

Pod koniec ubiegłego roku w szanghajskiej stoczni odbyła się uroczystość nadania imienia oraz oddania do eksploatacji nowego statku Chipolbrok Pacific dla Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego SA Chipolbrok. Dziś możemy już podziwiać statek podczas jego pełnej ekspoloatacji.
09.03.2016

Nowy statek Chipolbroku już w służbie

8 grudnia w stoczni w Szanghaju odbyła się uroczystość nadania imienia oraz oddania do eksploatacji nowego statku Chipolbrok Pacific dla Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego SA Chipolbrok.
16.12.2015

Unijni i chińscy armatorzy spotkali się w Szczecinie

W Szczecinie po raz pierwszy odbyło się spotkanie armatorów z Unii Europejskiej oraz chińskich firm żeglugowych. Głównym tematem spotkania było stosowanie dopłat dla armatorów z Europy Zachodniej w UE. To nie podoba się stronie chińskiej.
24.09.2015

Chipolbrok Moon w Gdańsku - rzadka wizyta statku rodzimego armatora w polskim porcie

2 marca do Portu Gdańskiego Eksploatacja wpłynął statek należący do Chipolbrok, Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego S.A.
07.03.2015

Alfa Laval Polska – „dostarczamy technologie przyjazne środowisku”

Alfa Laval funkcjonuje na polskim rynku od 1924 roku i w przyszłym roku będzie święcić swoje 90-cio lecie. Większość statków handlowych, eksploatowanych na świecie jest wyposażonych w urządzenia opracowane przez inżynierów tego międzynarodowego koncernu. O rozwiązaniach technologicznych firmy oraz jej planach i warunkach rozwoju opowie Andrzej Smoleński, Dyrektor d/s Rozwoju Sprzedaży Miedzynarodowej.
21.08.2014

Rządowa spółka zamawia statki w chińskiej stoczni

Żeglugowa spółka Chipolbrok, w której udziały ma Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podpisała właśnie kontrakt na budowę dwóch uniwersalnych drobnicowców. Statki te zbuduje stocznia Shanghai Shipyard.
19.09.2013

Akademia Morska - „zawód marynarza jest powołaniem”

Inauguracji roku akademickiego 2012/2013 towarzyszyła wyjątkowa oprawa. Uroczystość uświetnił występ orkiestry Akademii Marynarki Wojennej oraz chór Akademii Morskiej. W gronie gości znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionych uczelni a zaprzysiężenie studentów śledził tłum Gdynian. Uczelnia budowała swą renomę przez dziesięciolecia. Zaczynała od statusu szkoły średniej, obecnie posiada prawa do otwierania przewodów doktoranckich i habilitacji. Rozpoczęcie zajęć w nowym roku akademickim daje możliwość odpowiedzi na pytania o r
06.11.2012

Port Gdynia- 90 lat perły Bałtyku

Historia budowy Portu Gdynia była nie tylko przejawem dumy i aspiracji politycznych narodu odrodzonego po 123 latach niewoli, ale też jednym z najbardziej unikalnych przedsięwzięć gospodarczych w Europie lat 20-tych i 30-tych. Janusz Jarosiński, prezes Zarządu Portu Gdynia przekonuje, że gwałtowny rozwój portu nie jest historią, tylko wydarzeniem, rozgrywającym się na naszych oczach.
18.09.2012

XXXI Zebranie Akcjonariuszy Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego

6 września br. w Warszawie odbyło się XXXI Zebranie Akcjonariuszy Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego S.A. Chipolbrok – ponadsześćdziesięcioletniej spółki żeglugowej, w której Polska posiada 50% akcji.
08.09.2012

Co wizyta Nowaka w Chinach przyniesie polskim portom?

W trakcie oficjalnej wizyty, jaką minister transportu Sławomir Nowak odbył między 23 a 28 lipca w Chińskiej Republice Ludowej, minister spotykał się z przedstawicielami chińskich władz, firm i przedsiębiorstw, uczestniczył także w konferencjach i seminariach. Czy wizyta ministra przyniesie nowe kontrakty dla polskiej branży portowej?
09.08.2012

Przedstawiciele portu z wizytą w Chinach

W dniach 22-28 lipca br. w Chinach przebywała delegacja Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, której towarzyszyła grupa osób reprezentujących m. in. polskie porty morskie (Gdynia, Gdańsk, Szczecin-Świnoujście), spółkę Chipolbrok, spółki kolejowe PKP PLK S.A., PKP Cargo S.A oraz spółkę PLL LOT.
03.08.2012

Wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka w Honkongu - spotkanie z przedstawicielami Trade Trans

27 lipca b. r. Minister Sławomir Nowak spotkał się w Hongkongu z przedstawicielami firmy Trade Trans, operatorem logistycznym zajmującym się realizacją międzynarodowych przewozów kolejowych, samochodowych, morskich i lotniczych, której udziałowcem większościowym jest spółka PKP Cargo S.A.
30.07.2012

Wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka w Pekinie - spotkanie z Wiceministrem Ministerstwa Transportu CHRL

26 lipca br. w Pekinie Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak spotkał się z Wiceministrem Transportu CHRL, Weng Mengyong. Spotkanie to było jednym z najważniejszych punktów programu wizyty Ministra Nowaka w Chinach, która odbywa się na oficjalne zaproszenie Ministra Transportu CHRL.
26.07.2012

Nowak rozmawia w Chinach o logistyce

Pierwszym miejscem odwiedzonym w Chinach przez ministra Nowaka był Szanghaj. Wizyta odbywa się na zaproszenie Li Shenglina, Ministra Transportu CHRL, jej celem jest umocnienie pozytywnego wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego pod względem lokowania inwestycji zagranicznych oraz prowadzenia biznesu.
24.07.2012

Chipolbrok SA. Na dobrą pozycję trzeba pracować latami

Z Januszem Kuźmickim, menedżerem w Dziale Handlowym Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego SA Chipolbrok, rozmawia Maciej Borkowski.
16.12.2011

Nadmorskie położenie kraju dobrem narodowym

Anna Wypych – Namiotko, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej: „Jestem przekonana, że dorobek ostatnich czterech lat w dziedzinie spraw morskich stanowi solidną podstawę dla zrównoważonego i stabilnego rozwoju krajowego sektora morskiego. Nakreślone priorytety polityki morskiej państwa w perspektywie do 2020 r., prace legislacyjne, w tym wprowadzone ułatwienia dla przedsiębiorców oraz wiele umów międzynarodowych w dziedzinie spraw morskich stanowią oparcie dla pomyślnego rozwoju sektora
01.12.2011

Bursztynowa Kaczka 2011 dla Chipolbrok

W miniony piątek, w przepięknej hali widowisko-sportowej w Gdyni odbyło się już XII Spotkanie Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego pod nazwą "Wspólna Kaczka".
17.10.2011

Wieniawski

Od 1 maja br. przez niemal tydzień można było w porcie gdyńskim zobaczyć rzadkiego gościa, jakim był drobnicowiec m/s Wieniawski, należący do Polsko-Chińskiego Towarzystwa Okrętowego SA Chipolbrok.
09.05.2011

PARANDOWSKI – nowy statek dla CHIPOLBROKU

W dniu 28 go października br w porcie Dalian (Chiny) odbyła się uroczystość oddania przez COSCO Dalian Shipyard do eksploatacji statku mv "PARANDOWSKI”, trzeciego już z serii 6 nowobudowanych wielozadaniowych statków przystosowanych do przewozu sztuk ciężkich, które zamówiło w tej stoczni Chińsko – Polskie Towarzystwo Okrętowe SA - CHIPOLBROK.
25.11.2010

ADAM ASNYK w Gdyni i w Europie

Pierwszy z 6-ciu nowobudowanych statków w stoczni Dalian (Chiny) dla Chińsko – Polskiego Towarzystwa Okrętowego SA CHIPOLBROK – m/v ADAM ASNYK zawinie na początku lipca 2010 po raz pierwszy do portu w Gdyni.
25.06.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.