• <

Wynik wyszukiwania - "ue" - Wiadomości

Bezrobocie w strefie euro i w UE wzrosło w lipcu

Bezrobocie w strefie euro wzrosło w lipcu do poziomu 7,9 proc., a w całej UE do 7,2 proc. - wynika z opublikowanych dziś danych Eurostatu. Wg metodologii Eurostatu, Polska ma drugi najniższy poziom bezrobocia w UE (3,2 proc.).
01.09.2020

Ostatnia szansa na zgłoszenia projektów B+R w Szybkiej Ścieżce dla dużych przedsiębiorstw

Do najbliższego piątku duże przedsiębiorstwa mają możliwość zgłaszania innowacyjnych projektów w ostatnim już w tej perspektywie unijnej, horyzontalnym konkursie Szybka Ścieżka, realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w ramach dysponowanych środków z Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 22 sierpnia rusza druga runda konkursu skierowana do MŚP i ich konsorcjów, również z jednostkami naukowymi.
20.08.2020

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich na rozwój śródlądowych dróg wodnych

Wody Polskie podpisały umowy o dofinansowanie modernizacji śluz oraz sterowni na stopniach wodnych w Krapkowicach i Januszkowicach, a także na budowę jazu klapowego na stopniu wodnym Ujście Nysy. Modernizacja potrwa od września 2020 do lipca 2023 r. W ramach dofinansowania, w ciągu niespełna trzech lat przeprowadzony zostanie szereg działań, które usprawnią funkcjonowanie trzech obiektów. Co ważne, inwestycje będą przyjazne dla środowiska naturalnego – na obiektach m.in. wybudowane zostaną przepławki dla ryb dwuśrodowiskowych. Łą
19.08.2020

UE przeciwstawia się sankcjom USA w sprawie Nord Stream 2

Unia Europejska sprzeciwia się stosowaniu sankcji przez USA wobec przedsiębiorstw z UE, prowadzących legalną działalność - oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.
18.08.2020

Prawie 102 miliony złotych trafi do Szczecina z Programu Infrastruktura i Środowisko

23 lipca Centrum Unijnych Projektów Transportowych zawarło umowy z Gminą Miastem Szczecin i z Zarządem Morskim Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
24.07.2020

Liderzy Unii powiązali klimat i pandemię we wspólnym budżecie

Szefowie państw i rządów UE osiągnęli porozumienie w sprawie skorygowanej propozycji budżetu UE i funduszy naprawczych, które obejmuje zwiększenie celu wydatków na działania w dziedzinie klimatu do 30%, z myślą o osiągnięciu nowego celu klimatycznego UE na 2030 r., który ma zostać zaktualizowany do końca roku.
24.07.2020

Zaktualizowana strategia morska w celu wspierania zrównoważonej niebieskiej gospodarki UE

Komisja Europejska przyjęła dziś zaktualizowany plan działania na rzecz zrównoważonej, odpornej i konkurencyjnej niebieskiej gospodarki na obszarze atlantyckim UE, obejmującym Francję, Irlandię, Portugalię i Hiszpanię.
23.07.2020

Pierwsze konsekwencje klimatycznego oportunizmu

Szczyt UE: Decyzja Rady Europejskiej uzależniła dostęp do środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji od zobowiązania się przez państwa członkowskie do wdrażania celu neutralności klimatycznej do 2050 roku. W ten sposób polski rząd zaczynają doganiać konsekwencje ciągłego oporu przed podejmowaniem działań na rzecz ochrony klimatu. Jeśli władze Polski nie zmienią nastawienia, nasz kraj będzie miał do dyspozycji znacznie mniej środków na przeprowadzenie sprawiedliwej transformacji regionów górniczych.
22.07.2020

Hiszpański premier o planie odbudowy: UE podjęła historyczne wyzwanie

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez z zadowoleniem przyjął wypracowanie porozumienia na szczycie UE w sprawie unijnego budżetu i programu ożywienia gospodarczego. Ocenił, że UE podjęła historyczne wyzwanie w celu odbudowy osłabionej pandemią europejskiej gospodarki.
21.07.2020

UE porozumiała się ws. finansów; Michel i von der Leyen mówią o historycznej chwili

UE porozumiała się ws. wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy, które mają w sumie wynieść 1,82 bln euro. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen i szef Rady Europejskiej Charles Michel mówili po zakończeniu szczytu, że to historyczny moment dla Wspólnoty.
21.07.2020

Morawiecki: porozumienie daje Polsce ponad 124 mld euro w dotacjach, a 160 mld euro z pożyczkami

Porozumienie zawarte na szczycie UE we wtorek nad ranem daje Polsce ponad 124 mld euro w bezpośrednich dotacjach, a razem z uprzywilejowanymi pożyczkami to 160 mld euro w cenach bieżących dla naszego kraju - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
21.07.2020

KE zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł funduszy UE na wsparcie firm

Komisja Europejska zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł z funduszu Inteligentny Rozwój na wsparcie firm oraz naukowców w celu przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
20.07.2020

UE rozpoczyna konsultacje w sprawie polityki wobec Arktyki

Komisja Europejska i Europejska Służba Działań Zewnętrznych wspólnie rozpoczęły dziś konsultacje społeczne w sprawie dalszych działań w zakresie polityki Unii Europejskiej wobec Arktyki.
20.07.2020

Koalicja Klimatyczna: Polska nie może być wyjątkiem

Koalicja Klimatyczna wzywa premiera Mateusza Morawieckiego, aby na rozpoczynającej się Radzie Europejskiej zadeklarował, że Polska – tak jak wszystkie kraje UE - poprze cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Musimy w pełni zaangażować się w ograniczanie emisji już teraz. Odwlekanie niezbędnych działań będzie skutkować coraz poważniejszymi stratami zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi.
20.07.2020

Na szczycie UE przełom, ale w nocy były spięcia

Przywódcy UE są blisko porozumienia w sprawie nowego wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. W nocy z niedzieli na poniedziałek udało się przełamać opór tzw. oszczędnych państw, nieco obniżając wysokość grantów, jakie trafią głównie do krajów południa - podały źródła w Brukseli.
20.07.2020

Szef Rady Europejskiej przedstawił liderom nową propozycję w sprawie funduszu odbudowy

Szef Rady Europejskiej Charles Michel przedstawił w poniedziałek przed godz. 6 rano unijnym przywódcom obradującym na szczycie UE nową propozycję w sprawie funduszu odbudowy i zawiesił posiedzenie do godz. 14. Według źródła PAP proponowany kompromis zakłada, że granty na ożywienie gospodarek mają sięgać 390 mld euro.
20.07.2020

Premier: możliwe, że negocjacje ws. budżetu UE potrwają jeszcze długo

Z dużą dozą prawdopodobieństwa ani w sobotę, ani w niedzielę nie dojdzie do ostatecznych uzgodnień ws. budżetu UE i funduszu odbudowy; możliwe, że negocjacje ws. budżetu UE potrwają jeszcze długie miesiące - mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu obrad pierwszego dnia szczytu UE.
18.07.2020

Co dalej z przyszłością naszego oceanu? UE rozpoczyna konsultacje w sprawie międzynarodowego zarządzania oceanami

15.07. Komisja Europejska i Europejska Służba Działań Zewnętrznych rozpoczęły ukierunkowane konsultacje w celu oceny potrzeb rozwojowych i opcji w zakresie unijnego programu międzynarodowego zarządzania oceanami.
17.07.2020

Komisarz Sinkevičius ogłasza większą przejrzystość swoich propozycji dotyczących uprawnień do połowów

Wczoraj komisarz ds. Środowiska, Oceanów i Rybołówstwa Virginijus Sinkevičius ogłosił, że Komisja zwiększy przejrzystość procesu negocjacyjnego w sprawie rocznych uprawnień do połowów (lub całkowitych dopuszczalnych połowów (TAC) i kwot).
17.07.2020

Na szczycie UE negocjacje ws. funduszu odbudowy; to szansa na pobudzenie gospodarek

Na zaczynającym się w piątek szczycie UE liderzy będą szukać porozumienia ws. funduszu odbudowy. Zaproponowany przez Komisję Europejską, ma umożliwić zapożyczenie się na rynkach finansowych na korzystnych warunkach i dzięki setkom mld euro pobudzić gospodarkę.
17.07.2020

Premier udaje się do Brukseli, gdzie od piątku uczestniczyć będzie w szczycie UE poświęconym negocjacjom budżetowym

Premier Mateusz Morawiecki uda się w czwartek po południu do Brukseli. W piątek rano rozpocznie się tam dwudniowy szczyt UE, na którym unijni liderzy dyskutować będą na temat wieloletniego budżetu wspólnoty na lata 2021-2027 oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy.
16.07.2020

UE jest gotowa współfinansować naszą transformację energetyczną – co na to polski rząd?

17 lipca na Radzie Europejskiej ruszą finalne negocjacje unijnego budżetu, bezprecedensowego w skali, bo mającego wyciągnąć UE z recesji i dać jej nowy impuls rozwojowy.
16.07.2020

Polskie szanse na zielone finansowanie gospodarki

Nowy raport opublikowany przez Climate Action Network (CAN) Europe oraz CEE Bankwatch Network wskazuje konkretne inwestycje wymienione krajowym planie na rzecz energii i klimatu (NECP) Polski, które dają szansę na zieloną odbudowę gospodarczą po pandemii oraz są dla niej zagrożeniem.
16.07.2020

Szef MSZ o szczycie UE: jest szansa na rekordowe środki, dobre dla polskiej gospodarki

Są duże szanse na podjęcie ważnych decyzji ws funduszu odbudowy i budżetu UE bez warunku powiązania funduszy z praworządnością, którego Polska nie akceptuje - mówił w czwartek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Według niego, mamy też szansę na "rekordowe środki, dobre dla polskiej gospodarki".
16.07.2020

Ekspert: tempo zaostrzania norm emisji w UE powinno zwolnić

Branża motoryzacyjna już po pierwszym etapie pandemii walczy o przetrwanie zakładów i utrzymanie miejsc pracy, dlatego ambitne plany klimatyczne UE, bez korekty, będą niezwykle trudne do zrealizowania - wskazuje ekspert Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych Tomasz Bęben.
16.07.2020

Ważą się też losy 750 mld euro na ratowanie europejskiej gospodarki

17 lipca w Brukseli rozpocznie się nadzwyczajny szczyt dotyczący unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy. Oba instrumenty opiewają łącznie na rekordową sumę 1,85 bln euro. Dwudniowy szczyt będzie pierwszym bezpośrednim spotkaniem głów państw od wybuchu pandemii SARS-CoV-2, a największe spory budzi wart 750 mld euro Fundusz Odbudowy Next Generation EU, który Bruksela chce rozdzielić w formie grantów i bezzwrotnych pożyczek. Jak informował premier Mateusz Morawiecki, z łącznej puli do Polski w latach 2021–2027 może trafić w sumie aż 7
16.07.2020

Zielony Ład zagrożony? KE daje tylko 3 proc. potrzebnych funduszy

Już 17 lipca przywódcy krajów Wspólnoty spotkają się w Brukseli, aby na nadzwyczajnym szczycie dyskutować o budżecie oraz funduszu odbudowy na lata 2021-2027. Środki mają być przeznaczone na walkę z kryzysem, jaki dotknął wiele krajowych gospodarek w wyniku pandemii. Komisja Europejska zadeklarowała, że znaczna część tej kwoty będzie wspierać zielone inwestycje, wokół których mają powstać m.in. nowe miejsca pracy. Przy okazji ma to wspierać realizację zadań zapisanych w Europejskim Zielonym Ładzie, przewidujących osiągnięcie neut
15.07.2020

Sputnik Polska: Niemcy „stawiają interesy gospodarcze nad zbiorowym bezpieczeństwem”, a cierpi z tego powodu Polska?

Niemcy, uczestnicząc w projekcie gazociągu Nord Stream 2, postawiły swoje interesy gospodarcze nad interesami bezpieczeństwa zbiorowego Unii Europejskiej - stwierdzono w USA.
15.07.2020

Premier Conte apeluje o odważną wizję odbudowy UE po kryzysie

Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w środę w parlamencie, że najbliższy szczyt UE musi wypracować „odważną wizję” budowy silniejszej Unii po kryzysie. Ostrzegł przed „nacjonalistycznymi odpowiedziami” i ratowaniem się kosztem innych krajów.
15.07.2020

Szczyt Unii ustali większe ambicje klimatyczne?

Przewodniczący Rady Unii Europejskiej Charles Michel opublikował artykuł, na podstawie którego szefowie państw i rządów omówią budżet UE i pakiet naprawczy podczas szczytu Rady Europejskiej w dniu jutrzejszym.
15.07.2020

Unijni ministrowie po raz pierwszy od miesięcy naradzają się w Brukseli

Unijni ministrowie spraw zagranicznych po raz pierwszy od wybuchu pandemii zjechali w poniedziałek do Brukseli, żeby rozmawiać o reakcji na narzucenie przez Chiny przepisów o bezpieczeństwie państwowym Hongkongowi oraz relacjach UE z Turcją.
13.07.2020

Zrównoważone rybołówstwo UE: Kontynuowana jest współpraca z Mauretanią

UE aktywnie promuje zrównoważone rybołówstwo na całym świecie. W tym kontekście UE przedłużyła w dniu 7 lipca protokół do obowiązującej umowy o partnerstwie w sprawie połowów z FPP na Islamską Republikę Mauretańską na okres jednego roku.
10.07.2020

Morawiecki: po czerwcu sytuacja budżetowa w Polsce przekroczyła oczekiwania KE

Sytuacja budżetowa w Polsce, po czerwcu przekroczyła oczekiwania Komisji Europejskiej; KE i instytucje międzynarodowe potwierdzają bardzo dobry stan, bardzo dużą siłę polskich finansów publicznych - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
10.07.2020

Nie wiesz na co liczyć? Licz (na) Fundusze Europejskie

Dziwnie. Inaczej. Nieswojo. Nietypowo. Z obawami. Ostrożnie. Z różnymi określeniami w tym roku rozpoczynamy sezon wakacyjny. Ale jedno jest niezmienne. Mimo pandemii, a może nawet właśnie przez nią, na Fundusze Europejskie (FE) zawsze możemy liczyć.
09.07.2020

Polska ma szansę otrzymać największe w historii swojego członkostwa w UE środki unijne

W tej chwili na stole negocjacyjnym mamy taką sytuację, że Polska ma szansę otrzymać największe w historii swojego członkostwa w UE środki unijne - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. To jest 700 mld zł, które ma szanse wpłynąć do budżetu Polski przez kilka lat - przekazał.
09.07.2020

Ekolodzy chłodno przyjęli strategię wodorową KE

Strategia Komisji Europejskiej ws. wykorzystania wodoru, by zmniejszać emisję gazów cieplarnianych, nie zdobyła serc ekologów. Zieloni obawiają się, że proponowane przez Brukselę działania będą służyły przemysłowi paliw kopalnych.
08.07.2020

Von der Leyen: w UE nie będzie ożywienia bez Europejskiego Zielonego Ładu

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekonywała w Parlamencie Europejskim, że w UE po kryzysie związanym z pandemią nie będzie ożywienia gospodarczego bez Europejskiego Zielonego Ładu. Wskazała, że te kwestie są ze sobą "nierozłączne".
08.07.2020

Duda: zawsze miałem absolutnie pozytywny stosunek do UE; nie ma mowy o wyjściu z Unii

Zawsze miałem absolutnie pozytywny stosunek do UE, sam zabiegałem, abyśmy się stali częścią tej wspólnoty; dzisiaj w ogóle nie ma mowy o temacie wyjścia z Unii - powiedział w miejscowości Zastawie (woj. lubelskie) prezydent Andrzej Duda.
08.07.2020

UE: Komisja środowiska za włączeniem transportu morskiego do systemu ETS

Przemysł żeglugowy musi przyczyniać się do neutralności klimatycznej - uznali europosłowie z komisji środowiska Parlamentu Europejskiego, wskazując, że do 2030 r. sektor ten powinien zredukować emisję gazów cieplarnianych o 40 proc.
07.07.2020

EPL stawia warunki w sprawie budżetu UE i funduszu odbudowy

Budżet UE nie powinien paść ofiarą cięć z powodu środków, jakie UE planuje przeznaczyć na plan odbudowy; pieniądze powinny być przyznawane krajom najmocniej dotkniętym kryzysem, a dostęp do nich powinien być powiązany z praworządnością - to stanowisko grupy EPL przed szczytem UE.
07.07.2020

Rozpoczęło się spotkanie szefów MSZ Grupy Wyszehradzkiej

W Wadowicach rozpoczęło się we wtorek spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej. Jest to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się 1 lipca.
07.07.2020

Jarosińska-Jedynak: ułatwienia w realizacji projektów finansowanych ze środków UE

Projekty współfinansowane z unijnych środków, których realizację opóźniła lub utrudniła pandemia koronawirusa, mogą liczyć na wiele ułatwień, minimalizujących skutki tych problemów – zapewniła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
06.07.2020

Prezydent dla "Do Rzeczy": Nie potrzebujemy resetu w relacjach z Unią Europejską

Nie potrzebujemy resetu w relacjach z Unią Europejską, odgrywany w niej pozytywna rolę – ocenił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy", który ukazał się w poniedziałek.
06.07.2020

Szefowie MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej spotkają się we wtorek w Wadowicach

Unijny budżet, prezydencja Niemiec w Radzie UE, kwestia rozszerzenia UE, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny będą tematami spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej we wtorek w Wadowicach - poinformowało MSZ.
03.07.2020

MFiPR: fundusze UE na dotacje obrotowe dla mikro i małych firm

Będą pieniądze z funduszy UE na dotacje na kapitał obrotowy dla mikro i małych firm - poinformowało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
03.07.2020

Relacje gospodarcze po pandemii i agenda UE tematami rozmów szefów rządów Polski i Słowacji

Relacje gospodarcze po pandemii, bieżąca agenda unijna będą tematami piątkowych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego i premiera Słowacji Igora Matovicza w Warszawie. Podczas oświadczenia przed spotkaniem szefowie obu rządów podkreślali wspólne stanowiska w UE i potrzebę zacieśniania relacji handlowych.
03.07.2020

UE: Po konsultacjach ze stolicami szef RE utrzymuje propozycję 750 mld euro na odbudowę. Do Polski może trafić mniej środków

Po konsultacjach ze stolicami UE szef Rady Europejskiej utrzymuje propozycję, by UE przeznaczyła na odbudowę po koronakryzysie 750 mld euro, ale chce zmienić klucz rozdziału tych środków - poinformowało w czwartek grupę dziennikarzy wysokie rangą źródło unijne.
02.07.2020

Müller: przyjęcie dobrego budżetu UE jest teraz najważniejszym celem Grupy Wyszehradzkiej

Przyjęcie dobrego budżetu UE jest teraz najważniejszym celem Grupy Wyszehradzkiej - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller w kontekście rozpoczynającej się prezydencji Polski w V4.
02.07.2020

W Brukseli zainaugurowano prezydencję Polski w Grupie Wyszehradzkiej

1 lipca Polska przejmie prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej. Z tej okazji we wtorek w Stałym Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli odbyła się uroczystość przekazania tej prezydencji z rąk Czech, które sprawowały ją przez ostatni rok.
30.06.2020

DNV GL Poland Sp. z o.o.

DNV,DNV GL,Maritime,Branża morska,Energetyka wiatrowa,klasyfikacja,klasyfikacja offshore,oil & gas,offshore,weryfikacja,certyfikacja,certyfikacja spawaczy,zarządzanie ryzykiem,Seaskill,FMEA,FROSIO,Inspections,uznanie producenta,przeglądy zdolności,szkolenia dla Branży Morskiej,szkolenia morskie,isrs,PED 97/23/EC,pressure equipment directive,LNG,rurociągi,due dilligence,zarządzania ryzykiem BHP,CE Mark,doradztwo dla branży morskiej,statutory services.

Kancelaria Prawna Griffin

podatki marynarskie,morskie prawo pracy,odszkodowania dla marynarzy,emerytury dla marynarzy,administracja morska,prawo morskie,general maritime law,admirality law,obsługa przedsiębiorstw stoczniowych,obsługa armatorów,offshore,budowa i remonty statków,rejestracja statków,transport morski,dotacje,optymalizacje podatkowe,prawo podatkowe,ochrona danych osobowych,RODO,GDPR,due diligence,audyty,ISO,prawo pracy,kontrakty menadżerskie,ubezpieczenia społeczne,prawo spółek,prawo konkurencji,nieruchomości,postępowania sądowe,private lawyer

VETUS Sp. z o.o.

Silniki oraz ich osprzęt Systemy napędów rufowych Systemy wydechowe Systemy paliwowe Systemy wody pitnej Systemy sanitarne Systemy manewrowania Elektryka pokładowa Hydrauliczne systemy sterowania Systemy okienne Wentylacja Systemy kotwiczenia Maxwell Engines and around the engine Stern gear systems Exhaust systems Boat instruments Fuel systems Fresh water systems Waste water systems Manoeuvring systems Power hydraulics Electricity on board Steering systems Boat windows Ventilation Maxwell anchoring systems V-Quipment Spare parts

ENAMOR Sp. z o. o.

elektronika,symulator,symulatory,nawigacja,automatyka morska,automatyka lotnicza,serwis,prace badawczo- rozwojowe,systemy elektroniki,systemy nawigacji,automatyka okrętowa,systemy satelitarne,radiokomunikacja,łączność wewnętrzna,systemy napędu,termokalibrator,VSAT,FBB,radar,ECDIS,WECDIS,GPS,DGPS,RTK,Echosonda,Log,Żyrokompas,AIS,WAIS,LRIT,SSAS,BNWAS,GMDSS,Inmarsat,VHF,MF,HF,Wartsila Sam Electronics,Marlink,Jotron AS,Primar,Transas Marine,Interschalt Maritime Systems,R2Sonic,Klein Marine Systems,Sonardyne,Gavia,Flir,SevenS,Raython Anschuetz,Furuno,Trimble,Sealite,Eaton,KODEN,Caris,Hatteland,Lambrecht,Gill,Intelian,Cobham (Sailor),KVH,NABTESCO MARINE,Navis Engineering,Netwave Systems B.V.,Danelec Marine,Skipper Electronics AS,Ben Marine,WinGD,Cryptomind,THALES Nederland,ELAC Nautik,Raytheon Company

Seagull Marine

Marine equipment and spare parts.
Marine equipment and spare parts,SULZER ENGINES,Turbocharges,Pumps,Fuel and Oil separators,wyposażenie statków,turbosprężarki,silniki morskie,silniki okrętowe,pompy morskie,silniki sulzer,sulzer,turbo-chargers,separators,separatory,Repair / reconditioning Manufacturing

YSM and Partners

Liny Cumownicze | Łańcuchy | Worki Sztauerskie
Liny,worki sztauerskie,cumy,cuma,łańcuch,łańcuchy kotwiczne,polipropylenowe,polysteel,lina cumownicza,dyneema,manila,polysteelowe,bawełniane,kausze,szakle,liny cumownicze,mooring ropes,sprężynu holu,liny kinetyczne,kotwice,wymiana łańcuchów,lina polipropylen,rope,poduszka sztauerska

Ocean-Tech

Diving, marine and rescue systems
Diving,marine and rescue systems

BTT AUTOMATYKA Sp. z o.o.

Technika podwodna.
btt,bttautomatyka,btt automatyka,technika podwodna,wyposażenie i sprzęt nurkowy,pojazdy podwodne,sonary,echosondy,automatyka,napędy elektryczne,nagrzewanie indukcyjne,falowniki,FALOWNIK,NAPĘD,SERWIS,TECHNIKA PODWODNA,NAGRZEWANIE INDUKCYJNE,PARUEX,EUROTHERM,SERWONAPĘD,FALOWNIKI,ZASILACZE,SERWONAPĘDY,PRZEMIENNIKI,NAPĘDY,AUTOMATYKA,

Pierwszy w ramach nowego serwisu statek z bananami zawinął do Portu Gdańsk

Pierwszy w ramach nowego serwisu statek z bananami w Porcie Gdańsk. Jednostka Comoros Stream w nocy z soboty na niedzielę przywiozła z Ameryki Środkowej 150 tys. kartonów tych owoców, inaugurując w ten sposób połączenie, w ramach którego do Portu Gdańsk co tydzień będzie przypływało ok. 4 tys. t bananów. Za operacje przeładunkowe przy nabrzeżu Wolnego Obszaru Celnego (WOC) odpowiada spółka Cargofruit.
20.08.2019

„Bałtyk to nasza wspólna sprawa”. W Gdańsku rozpoczęło się 10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego

Bałtyk to nasza wspólna sprawa – mówił w środę w Gdańsku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podczas otwarcia 10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego. To najważniejsze międzynarodowe wydarzenie, podczas którego poruszane są tematy związane z rozwojem regionu Bałtyku, gospodarką w obiegu zamkniętym i problemami demograficznymi. W Forum uczestniczy prawie 800 osób z całej Europy.
13.06.2019

Piękna Królowa Wiktoria w Porcie Gdynia

Piękna, elegancka i luksusowa. Tak w kilku słowach można opisać statek pasażerski Queen Victoria, który w piątek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. To pierwsza wizyta tego wycieczkowca w tym sezonie. Kolejny raz zobaczymy go w Gdyni na początku września.
24.05.2019

Zobacz załadunek koksu w PGE w Gdańsku. Trafi do USA

Koks i węgiel to największe grupy towarowe przeładowywane w Porcie Gdańskim Eksploatacja. Stanowią prawie 50% wszystkich przeładunków tej spółki, co według danych z ubiegłego roku daje prawie 1,5 mln t surowca rocznie. Dlatego jednymi z najczęściej zawijających do PGE jednostek są właśnie statki po koks. Tak też było w miniony weekend, podczas którego przy Nabrzeżu Rudowym odbył się załadunek tego surowca.
09.04.2019

Olbrzymia suwnica wypłynęła z Gdyni na pokładzie jednego z najsilniejszych statków świata

Fairmaster w drodze do Algierii. Jeden z najsilniejszych statków świata wypłynął we wtorek z Portu Gdynia z olbrzymią suwnicą na pokładzie. Konstrukcja ma prawie 60 m wysokości i waży około 1 400 t.
27.11.2018

AIDAbella zakończyła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia. W tym roku przypłynęło ponad 100 tys. turystów

AIDAbella zamknęła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim w piątek. Do Gdyni w tym sezonie łącznie zawinęło 50 wycieczkowców.
20.10.2018

Zabytkowy żaglowiec promuje w Gdyni ekologiczną żywność. Byliśmy na pokładzie

Le Marité w Gdyni. Ten prawie 100-letni zabytkowy żaglowiec można bezpłatnie zwiedzać jeszcze do czwartku. Cumująca przy Nabrzeżu Pomorskim jednostka przypłynęła do Polski z niezwykłą misją. Byliśmy na pokładzie.
19.09.2018

Królowa sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia. Byliśmy na pokładzie

Luksusowa Queen Elizabeth w gdyńskim porcie. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim w czwartek ok. 6 rano. W samo południe natomiast w Alei Statków Pasażerskich na Nabrzeżu Pomorskim uroczyście odsłonięto jej tablicę upamiętniającą zawinięcie do Gdyni. Z naszą kamerą odwiedziliśmy pokład wycieczkowca. Robi wrażenie.
22.06.2018

W DCT Gdańsk testowane są urządzenia do inspekcji towarów na granicy. Wśród nich m.in. „sztuczny pies”

Technologia RTG, nowoczesna bramka radiometryczna (RPM) oraz „sztuczny pies. Te trzy urządzenia do inspekcji towarów na granicy testowane są obecnie w DCT Gdańsk w ramach projektu C-BORD, realizowanego m.in. przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku. Jego główne cele to usprawnienie kontroli celno-skarbowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wykrywalności przemycanych w kontenerach towarów.
21.06.2018

Te urządzenia trafią do amerykańskich portów. Na pokładzie statku z Gdyni do USA popłynęło ich aż 18

18 straddle carriers w drodze z Gdyni do USA. Wozy podsiębierne wypłynęły z gdyńskiego portu w niedzielę wieczorem. Razem ważą ponad 1 000 t.
26.03.2018

Droga Czerwona priorytetem rozwoju portu w Gdyni

Droga Czerwona priorytetem rozwoju portu w Gdyni – uważają władze Zarządu Morskiego Portu Gdynia, miasta oraz parlamentarzyści. Inwestycja łącząca port z siecią dróg krajowych ponownie trafiła na listę projektów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk (BAC) w sieci TEN-T. Zdaniem Adama Mellera, prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia, jest ona niezbędna, ponieważ przeładunki w porcie będą rosły.
21.11.2017

Ponad 79 000 t australijskiego węgla w gdyńskim porcie. Trwa rozładunek

Australijski węgiel koksujący w gdyńskim porcie. Do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia we wtorek wieczorem przypłynęło ponad 79 000 t tego surowca. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwa rozładunek.
19.10.2017

BALTEXPO 2017: Polskie rozwiązania doceniane na całym świecie

Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania i oferta doceniana w kraju i zagranicą. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2017 to jedyne w kraju wydarzenie o takiej randze gromadzące w jednym miejscu wszystkie firmy związane z gospodarką morską. W tym roku bierze w nich udział ponad 280 firm i instytucji z 19 krajów.
13.09.2017

W branży morskiej nastąpił boom na LNG

Nowoczesne technologie, ekologiczne rozwiązania i przyjazne środowisku statki wykorzystujące coraz popularniejsze paliwo LNG (Liquefied Natural Gas). To tylko niektóre tematy poruszane podczas seminarium „Innovative Solutions for Marine Applications” zorganizowanego przez grupę stoczniową Remontowa Holding i firmę Wärtsilä. Zdaniem ekspertów, w branży morskiej nastąpił boom na LNG, a wynika to m.in. z rosnących wymagań środowiskowych, zmuszających armatorów do zapewnienia obniżonej emisji tlenków siarki.
03.02.2017

To był bardzo dobry rok dla MTMG. Przeładowanych zostało ponad 4 mln t ładunków

4 mln 18 tys. t ładunków. Z takim wynikiem zamknął ubiegły rok Morski Terminal Masowy Gdynia. Z tej okazji w Gdyni odbyło się cocktail party, zorganizowane specjalnie dla kluczowych klientów tej firmy.
03.02.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.