• <

Wynik wyszukiwania - "reklama" - Wiadomości

Umowy na sprzedaż i dostawę bunkra - kluczowe kwestie dla kupującego

Niezależnie od tego, czy zakup paliwa następuje bezpośrednio od jego dostawców, czy za pośrednictwem brokerów lub handlowców oraz czy sprzedaż odbywa się na podstawie globalnej umowy ramowej, czy też w sposób okolicznościowy w porcie, należy mieć na uwadze, że przeważnie to sprzedawca narzuca kupującym swoje warunki. Warto o tym pamiętać także w kontekście zmian, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. w zakresie dolnej granicy zawartości siarki w paliwie, nałożone przepisami IMO 2020.
26.08.2020

PFR: 60,5 mld zł z Tarczy Finansowej dla 345 tys. firm

60,5 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR trafiło do 345 tys. małych i średnich firm zatrudniających ponad 3 mln pracowników - powiedział w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, podsumowując pierwszy etap rządowego programu wspierania gospodarki po pandemii koronawirusa.
03.08.2020

Badanie: powrót firm do stanu sprzed pandemii zajmie jeszcze miesiące

Z powodu koronawirusa 80 proc. firm spodziewa się spadku wyników finansowych na koniec roku - wynika z badania przedstawionego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Respondenci ocenili, że powrót do stanu sprzed pandemii zajmie jeszcze miesiące.
02.07.2020

Etmal: dwadzieścia lat specjalistów od zadań specjalnych (wywiad)

Pracują na statkach praktycznie w całej Europie, na Alasce, w Australii czy na Bahamach. Nie boją się dużych i wymagających projektów, ratują z opresji nawet w pozornie podbramkowych sytuacjach. Ich siłą są specjaliści z olbrzymią wiedzą praktyczną i teoretyczną, którzy za punkt honoru przyjmują brak reklamacji. Poznajcie Etmal, firmę o ponad dwudziestoletniej tradycji.
24.10.2019

ME: Od 10 czerwca ropa popłynie jedną nitką rurociągu Przyjaźń

Przywrócenie tłoczenia ropy naftowej jedną nitką od 10 czerwca br., postęp w rozmowach dotyczących odszkodowań - to efekt rozmów w Moskwie przedstawicieli spółek paliwowych ws. przesyłu ropy rurociągiem „Przyjaźń" - poinformował w poniedziałek resort energii.
04.06.2019

Transnieft: ilość dostarczonej skażonej ropy to ok. 3 mln ton

Ilość skażonej ropy dostarczonej przez system rurociągu Przyjaźń i port Ust-Ługa to ok. 3 mln ton - poinformował w czwartek wiceprezes rosyjskiego koncernu Transnieft Siergiej Andronow w wywiadzie dla dziennika "Kommiersant".
30.05.2019

Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne – charakter prawny i znaczenie praktyczne

Większość podmiotów korzystających na rodzimym rynku z usług spedytorów spotyka się w praktyce z pojęciem „Ogólnych Polskich Warunków Spedycyjnych”, mających znajdować zastosowanie w stosunku prawnym łączącym spedytora oraz dającego zlecenie. Warunki te, stanowiąc m.in. zbiór dobrych praktyk spedycyjnych, w znaczący sposób mogą jednak modyfikować zakres praw i obowiązków spedytorów oraz ich kontrahentów.
30.05.2019

Prezes Orlen: myślę, że najbliższe rozmowy ws. ropy z Rosjanami będą przełomowe

Prowadzimy rozmowy z Rosjanami ws. wznowienia dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń", myślimy że najbliższe spotkanie 3 czerwca w Moskwie będzie przełomowe - ocenił w środę w rozmowie z dziennikarzami prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
29.05.2019

PKN Orlen: wznowiono dostawy dobrej gatunkowo ropy do rafinerii w Litvinovie

Do należącej do Orlenu rafinerii w Litvinovie w Czechach wznowiono dostawy dobrej gatunkowo ropy rurociągiem "Przyjaźń" - poinformował we wtorek w komunikacie PKN Orlen.
28.05.2019

Wicepremier Rosji: Porozumiemy się z Polską w sprawie ropy do 10 czerwca

Wicepremier Rosji Dmitrij Kozak wyraził w piątek przekonanie, że Rosja porozumie się do 10 czerwca ze stroną polską w sprawie zanieczyszczonej ropy naftowej i sposobach odszkodowań. Kozak powiedział, że rozbieżności dotyczą m.in. ilości skażonej ropy.
25.05.2019

ME: Do rozwiązania pozostaje kwestia odszkodowań za brudną ropę z Rosji

Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia odszkodowań za odbiór zanieczyszczonej ropy z Rosji - poinformował resort energii, odnosząc się do czwartkowych rozmów ze stroną rosyjską i niemiecką ws. dostaw surowca rurociągiem "Przyjaźń".
24.05.2019

Białoruś: Premier Siarhiej Rumas rozmawia w Moskwie o wznowieniu tranzytu ropy

Premier Białorusi Siarhiej Rumas rozmawia w piątek w Moskwie z szefem rosyjskiego rządu Dmitrijem Miedwiediewem o wznowieniu tranzytu ropy Przyjaźnią do Europy Zachodniej i rekompensatach dla Białorusi za straty z powodu zanieczyszczenia ropy płynącej z Rosji.
24.05.2019

PERN: Dostawy ropy możliwe po 9 czerwca, pod warunkiem przyjęcia reklamacji

Przedstawiciele polskich i niemieckich rafinerii rozmawiali w czwartek z Rosjanami w Warszawie nt. wznowienia dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń". Ustalono, że dostawy mogłyby zostać wznowione po 9 czerwca; warunkiem jest przyjęcie reklamacji polskich i niemieckich rafinerii - poinformował PERN.
23.05.2019

BCC: Przedsiębiorcy pozytywnie o Pakiecie Przyjazne Prawo

Niemal 100 proc. ankietowanych przez BCC przedsiębiorców pozytywnie ocenia działania Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które mają na celu ograniczenie obowiązków i obciążeń regulacyjnych zawartych w Pakiecie Przyjazne Prawo - poinformowało w czwartek Business Centre Club.
26.04.2019

Water Expo Poland 2019

Water Expo Poland 2019 to nowa odsłona organizowanych od 2012 roku targów WaterWays Expo poświęconych żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej, wzbogacona o cały szereg aktualnych zagadnień związanych z gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi aspektami wykorzystania wody. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia w Warszawie.
09.04.2019

Rzecznik MŚP: Mikroprzedsiębiorcy będą mieć wreszcie mieć prawa jak inni konsumenci

Mikroprzedsiębiorcy będą mieć prawa jak inni konsumenci, czyli m.in prawo do reklamacji czy gwarancji - podkreśla Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, komentując pakiet ustaw „Przyjazne Prawo”, który jest obecnie w konsultacjach.
22.03.2019

Szef Wód Polskich: Będziemy chcieli uprościć system poboru opłat za wodę i ścieki

Wpływy z opłat za wodę i ścieki będą na koniec roku zdecydowanie mniejsze niż zaplanowano; będziemy wnioskować o zmianę sytemu poboru opłat, bo obecny jest niewydolny - mówi w wywiadzie dla PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca.
10.12.2018

Kredyty frankowe a wady umów kredytowych – wieloletnia spłata, a długu nie ubywa

Polski rynek kredytowy w latach 2000-2010 został w istotny sposób powiększony o masowo udzielane kredyty indeksowane albo denominowane w walutach obcych (CHF, USD, GBP). Szczególnie duże zainteresowanie tego rodzaju produktem bankowym można było zaobserwować wśród konsumentów, którzy najczęściej zaciągali zobowiązania kredytowe we frankach dla realizacji podstawowych potrzeb mieszkaniowych.
12.09.2018

FSSC 22000 – nowy program certyfikacji w PRS

PRS Certyfikacja uruchomił kolejny program certyfikacji w obszarze systemów zarządzania – FSSC 22000. To model certyfikacji przeznaczony do stosowania przez wszystkie organizacje, niezależnie od wielkości i formy prawnej, funkcjonujące w całym łańcuchu dostaw żywności i pasz.
09.08.2018

Szkolenie: Dochodzenie roszczeń w transporcie morskim - Kancelaria Prawna Griffin

Już 14 września, w godzinach 10:00-16:00, w Kapitanacie Portu Gdańsk odbędzie się szkolenie "Dochodzenie roszczeń w transporcie morskim".
03.08.2018

Polscy strażacy wrócą w poniedziałek z Unity Line

W zeszłym miesiącu, w związku z ogromnymi pożarami w Szwecji, na pomoc wyruszyło aż 144 strażaków z Polski. Dzięki szlachetnej postawie Unity Line, popłynęli do Szwecji za darmo na pokładzie M/F Gryf. W najbliższy poniedziałek wrócą do kraju.
02.08.2018

Dzięki szlachetnej postawie Unity Line, polscy strażacy popłynęli do Szwecji za darmo (wideo)

W ostatnich dniach dużo mówi się o misji polskich strażaków, którzy ruszyli do Szwecji, by pomagać tamtejszym służbom w akcji gaszenia pożarów lasów. Jednym z ważnych ogniw, dzięki któremu realizacja tej misji stała się w ogóle możliwa, okazała się komunikacja promowa.
26.07.2018

Przedawnienie roszczeń w tranporcie

Świadczenie usług przewozu rzeczy lub osób, bądź też samo korzystanie z tychże usług jest codziennością. Niemal każdego dnia szeroko rozumiany transport jest obecny w naszym życiu i wynikają z niego określone konsekwencje, a także jest źródłem praw oraz obowiązków zarówno po stronie podmiotów świadczących tego typu usługi, jak i wśród podmiotów czy osób jedynie z nich korzystających. W sytuacji, kiedy jakiś element tego rodzaju stosunku czy relacji zawiedzie, mówimy o konieczności kierowania roszczeń względem podmiotu, czy
19.12.2017

Dachser Polska rośnie w sektorze DIY

Dachser, globalny operator logistyczny, o 28% zwiększył liczbę przesyłek z produktami z branży „ogród i dom” w minionym roku. Jednocześnie liczba przesyłek z towarami polskich eksporterów dla europejskich sieci DIY wzrosła o blisko 65% r/r.
19.12.2017

To nie jest reklama świąteczna Pepsi

U wybrzeży Kanady wyłowiono homara z „wytatuowanym” logo Pepsi na jednym ze szczypiec. Zdjęcie, które opublikowano w sieci może z powodzeniem stać się symbolem naszych czasów. Śmieci rocznie zabijają ponad milion zwierząt.
07.12.2017

Orange Polska dołącza do Space3ac Intermodal Transportation

W piątek 29 września, umowę o partnerstwie w akceleratorze Space3ac Intermodal Transportation podpisali przedstawiciele Orange Polska i organizatora programu - Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp z o.o.
29.09.2017

„Sprzedajemy nie produkty, a zadowolenie” – rozmowa ze Zbigniewem Zawodniakiem, prezesem zarządu firmy GPH „Surtex”

Potrafią zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zadania w oparciu o produkty najwyższej jakości. To gdyńska firma GPH „Surtex” z sukcesami i doświadczeniem działająca na rynku specjalistycznych, zaopatrzeniowych wyrobów technicznych. O specyficznych materiałach, ciekawych zamówieniach i planach na przyszłość rozmawiamy ze Zbigniewem Zawodniakiem, prezesem zarządu tej firmy.
27.06.2017

Shell koordynuje z Krakowa dostawy na lądzie i morzu

Krakowskie centrum biznesowe koncernu petrochemicznego Shell rozbudowuje działy zajmujące się logistyką i koordynacją dostaw w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Obecnie specjaliści z Krakowa koordynują takie operacje na lądzie, a wkrótce – także na morzu.
22.06.2017

W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów on-line marek LPP – Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.
29.04.2017

Norweski łosoś z darmową... pomadką do ust

W czwartek wszyscy klienci, którzy kupią norweskiego łososia, otrzymają darmową pomadkę do ust, brzmi kampania niemieckiej sieci supermarketów w Finlandii.
20.10.2016

Morski akcent na ME 2016 - norweski napój dla piłkarzy na bazie tłuszczu rybnego i tranu

Norweski napój energetycznego na bazie tłuszczów rybnych, który przyspiesza regenerację sportowców, jest stosowany regularnie przez Benficę Lizbona, dwa kluby premier league oraz, według nieoficjalnych źródeł, przez piłkarzy reprezentacji Portugalii i Islandii.
14.06.2016

Korzystne zmiany prawne dla marynarzy kupujących na odległość

Wykonując pracę poza stałym miejscem zamieszkania, częstą praktyką jest dokonywanie zakupów przez internet. W związku z tym, warto przybliżyć marynarzom, iż od 25 grudnia 2014 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zasad e – handlu. Nowe przepisy rewolucjonizują dotychczasowe rozwiązania prawne, rozszerzając ochronę prawną konsumentów kupujących przez internet oraz nakładają na sprzedawcę dodatkowe obowiązki informacyjne oraz przyznają konsumentowi szerszy wachlarz uprawnień z tytułu rękojmi sprzedawcy.
17.12.2014

Na Bałtyku będzie wojna na terminale gazowe?

Litwini rzucają wyzwanie polskiemu gazoportowi. Chwalą się, że ich terminal będzie ukończony szybciej niż polski, a dodatkowo jest tańszy. W tle bardzo dobrze widać jak złe są polsko-litewskie stosunki gospodarcze i polityczne.
09.10.2014

Prawo gospodarcze - prawne pułapki obrotu z zagranicą.

Przedsiębiorcy operujący w branży morskiej regularnie mają do czynienia z zagranicznymi kontrahentami - warto zatem pamiętać, że w przypadku zawarcia umowy z takim zagranicznym podmiotem zastosowanie może znaleźć obce prawo, a w przypadku ewentualnego sporu, proces toczyć się może przed obcym sądem czy arbitrażem.
15.09.2014

Bufab stawia na krajowych dostawców

Bufab Poland jest częścią międzynarodowej Grupy. W ramach koncernu Bufab w Europie, Azji i USA działają 34 firmy zajmujące się kompleksowym zaopatrzeniem przedsiębiorstw w łączniki śrubowe i elementy złączne. W Polsce produkty Bufab są wykorzystywane w niemal wszystkich gałęziach przemysłu i gospodarki. V-ce Prezes polskiego oddziału Grupy Bufab - Andrzej Niepiekło podsumuje dotychczasową działalność firmy oraz nakreśli kierunki działania kształtujące przyszłość przedsiębiorstwa.
13.02.2014

Doskonałe wyniki i perspektywy biura RMDC

Po upadku dwóch największych polskich stoczni w Szczecinie i Gdyni oraz w obliczu kłopotów kłopoty Stoczni Gdańsk powszechnie uważa się, że polski przemysł okrętowy praktycznie nie istnieje. Nic bardziej mylnego. W rejonie Trójmiasta przemysł ten radzi sobie dobrze. Na przykład 27 spółek Holdingu Remontowa rozwija się dynamicznie i ma doskonałe wyniki finansowe. W skład Holdingu wchodzą między innymi dwie znane stocznie a mianowicie Gdańska Stocznia Remontowa oraz Remontowa Shipbuilding. Sukcesy Holdingu nie byłyby możliwe bez bi
14.11.2013

Bezpłatna reklama w katalogu „Podmioty branży morskiej energetyki wiatrowej” – Konferencji i Targów Offshore

II Konferencja i Targi Offshore odbędzie się w dniach 2-3.10.2013 w hotelu Sheraton w Sopocie. Jest to największe wydarzenie w Polsce poświęcone w całości tematowi morskiej energetyki wiatrowej. Głównym celem tegorocznej Konferencji i Targów Offshore jest prezentacja polskiego potencjału w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Chcemy aby goście z zagranicy (m.in. z Danii, Niemiec i Anglii) zapoznali się z potencjałem jaki posiada Polska i usługami jakie mogą im świadczyć polscy wykonawcy.
30.08.2013

Promostars- „ubieramy Twoją reklamę”

Teoretycy marketingu twierdzą, że konsument często nabywa produkty kierując się wzrokiem. Wizualna atrakcyjność produktu i dobre skojarzenie z marką producenta sprawia, że chętniej dokonujemy zakupu. Zdaniem przedstawicieli Promostars - firmy z Gdańska, produkującej odzież reklamową oraz ubrania z nadrukowanym logiem firm, odzież reklamowa jest skutecznym narzędziem promocji.
10.05.2013

DSV: Jak skutecznie ubezpieczyć 
towar podczas transportu?

Transportować szybko i niedrogo – to podstawowe priorytety większości przedsiębiorców na etapie wyboru operatora logistycznego. W poszukiwaniu jak najniższych kosztów przewozu wiele firm zapomina jednak o dodatkowym ubezpieczeniu towaru.
09.05.2013

Rozbudowujące się porty i ludzka wiedza

dr inż. kpt. ż. w. Andrzej Królikowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni: „Nasz rząd dostrzega morski potencjał. Ale należałoby uznać go jako priorytet w działaniach, branża morska powinna mieć swoje miejsce w polityce tego państwa. Jednak rzeczywistość jest taka, że sprawy te zostają odkładane z jednej kadencji na drugą, a to musi być robione przez jedne ręce. Czyli na przykład powołanie jednego człowieka, który podlegałby Prezesowi Rady Ministrów np. Prezes Urzędu Gospodarki Wodnej”
06.12.2011

Shippingowa legenda ze skazą

Szczecin. "(...) na uroczystej gali z okazji „urodzin” Szczecina (czyli rocznicy ostatecznego objęcia miasta przez polską administrację), Rada Miasta nadała tytuł Honorowego Obywatela Szczecina Ryszardowi Kargerowi, wieloletniemu dyrektorowi Polskiej Żeglugi Morskiej. Lokalne media zaprezentowały postać Kargera jako symbol szczecińskiego shippingu i osobę, z której Szczecin jest dumny. Nikt jednak nie wspomniał, że był on współpracownikiem wywiadu wojskowego PRL" - napisał na łamach weekendowego "Kuriera Szczecińskiego" dr Paweł
03.10.2011

Bliżej wody

Miasto przejęło część nabrzeży nad Odrą, w tym reprezentacyjny odcinek u stóp Wałów Chrobrego. To wynik umowy o komunalizacji spółki Żegluga Szczecińska, podpisanej wczoraj przez ministra skarbu Aleksandra Grada i prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.
22.09.2011

PiS: ktoś wywozi urządzenia ze stoczni

Szczecin. Senator Krzysztof Zaremba (PiS) poinformował w piątek (16 bm.) dziennikarzy, że urządzenia w dawnej Stoczni Szczecińskiej Nowa są demontowane i niszczone przez wynajętych przez dzierżawcę terenu pracowników. Zarządca majątku postoczniowego Towarzystwo Finansowe Silesia dementuje te informacje.
19.09.2011

PiS o ZUŻ-u: zwolnią pracowników?

Szczecin. Zakład Usług Żeglugowych, który niedawno podjął decyzję o pozbyciu się pływającego dźwigu „Gucio”, przymierza się do sprzedaży dwóch holowników. Spółka ma się skurczyć do 20 pracowników. Straszą politycy PiS.
15.07.2011

Logistyka odzysku - biznes z przyszłością

Między transportem i ekologią istnieją dwa rodzaje powiązań. Pierwsze związane jest z przewożeniem towarów jak najmniej szkodliwymi dla środowiska środkami transportu. Chodzi tu zarówno o udoskonalenia technologiczne związane przede wszystkim z ograniczeniem emisji CO2, jak i o zastępowanie transportu zatruwającego środowisko bardziej ekologicznym, np. drogowego kolejowym. Tematyką tą zajmiemy się w dalszej części dodatku.
25.11.2010

Związki czekają na odpowiedź

Związki zawodowe działające w Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia SA czekają na odpowiedź Agencji Rozwoju Przemyślu. Chodzi o wyjaśnienie sytuacji związanej z wniesieniem akcji spółki do zamkniętego funduszu inwestycyjnego.
18.10.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.