• <

Wynik wyszukiwania - "powódź" - Wiadomości

Międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej

25 sierpnia 2020 r. odbyło się zorganizowane przez kolumbijskie biuro Banku Światowego webinarium dot. gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej, w którym udział wziął podsekretarz stanu w MGMiŻŚ, Grzegorz Witkowski. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń różnych państw w zakresie realizacji dużych projektów infrastrukturalnych.
27.08.2020

Inwestycje Wód Polskich w ochronę przeciwpowodziową - działania w regionach

Wrota sztormowe na rzece Tudze, budowa wałów przeciwpowodziowych wokół Słubic czy udrożnienie toru przekopu Klucz-Ustowo to ostatnie inwestycje Wód Polskich zabezpieczające różne regiony Polski przed powodzią.
23.07.2020

Ekspert: susza - mimo ulewnych opadów

Mimo ulewnych opadów w ostatnich dniach zagrożenie suszą nie minęło. Woda szybko spływa po powierzchni terenu nie nawilżając gleby. Sytuację może poprawić. retencjonowanie wody i ograniczenie powierzchni nieprzepuszczalnych - uważa ekspert Instytutu Ochrony Środowiska Michał Marcinkowski.
22.07.2020

Podpisano umowę na budowę wałów przeciwpowodziowych oraz przebudowę kanału Czarny Kanał i Racza Struga

Zarząd Budimeksu S.A. zawiadamia, że 21.07.2020 roku została zawarta umowa pomiędzy Budimeksem S.A. a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie - Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ul. C. K. Norwida 34, 50-950 Wrocław w postępowaniu przetargowym na: Kontrakt 1C.2 Budowa wałów przeciwpowodziowych oraz przebudowa kanału Czarny Kanał i Racza Struga.
21.07.2020

Burze, ulewy i powodzie. Jak zachować się po szkodzie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) codziennie wydaje ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne dla poszczególnych części kraju. Ulewy, burze z gradem czy powodzie zagrażają polskim regionom od początku czerwca. W samym tylko pierwszym tygodniu lipca zjawiska atmosferyczne w mniejszym lub większym stopniu zagroziły niemal wszystkim województwom. Jak podają przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, wyraźnie rośnie w związku z tym liczba tzw. szkód katastroficznych, czyli zniszczeń w domach na skutek groźnych zjawisk
17.07.2020

Dzięki realizacji tego zadania Wody Polskie ochronią mieszkańców przed powodzią

W czwartek w siedzibie Wód Polskich w Szczecinie podpisano umowę na jedno z zadań w ramach Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły. Mowa o bagrowaniu przekopu Klucz – Ustowo. Na podstawie Kontraktu Wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót obejmujących prace pogłębiarskie na torze wodnym Przekop Klucz-Ustowo wraz z odkładem urobku na polu refulacyjnym. Zadanie ma wiele zalet – zaczynając od lepszej ochrony przeciwpowodziowej kończąc na poprawie ruchu żeglugowego zarówno dla jednostek takich jak lodołamacze, a
17.07.2020

HydroProg ostrzeże przed powodziami

Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego zakończyli prace nad nowatorskim systemem wczesnego ostrzegania przed powodziami. Już wkrótce HydroProg będzie wysyłał firmom i instytucjom automatyczne powiadomienia o potencjalnych powodziach i podtopieniach.
08.07.2020

WWF: Lekarstwo gorsze niż choroba, czyli dlaczego zbiorniki zaporowe nie są dobrym narzędziem w walce z suszą [wideo]

Budowa zbiorników zaporowych na rzekach jest coraz częściej podawanym rozwiązaniem w ramach walki z suszą. Jest to jednak podejście błędne, gdyż woda w nich gromadzona nie może być skutecznie wykorzystana np. do celów rolniczych. Paradoksalnie, zbiorniki zaporowe powodują lokalnie susze. Wbrew głoszonej opinii, nie sprawdzają się również w przypadku powodzi.
06.07.2020

Nowy zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu zabezpieczy przed żywiołem 2,5 mln osób z południa Polski. Tego typu inwestycji będzie coraz więcej

W Raciborzu oddano właśnie do użytku zbiornik przeciwpowodziowy, który ochroni przed żywiołem przeszło 2,5 mln mieszkańców południa Polski. To największa jak dotąd inwestycja hydrotechniczna w kraju. Na budowie obiektu przez dwa i pół roku pracowało ponad 1 tys. osób i kilka tysięcy jednostek sprzętu. Realizacja inwestycji nie była łatwa m.in. ze względu na powódź i pandemię. Coraz większe problemy z suszą i gwałtownymi opadami sprawiają, że Polska będzie realizować coraz więcej inwestycji hydrotechnicznych, a giełdowy Budimex, w
02.07.2020

MFiPR: Fundusze unijne na ochronę przeciwpowodziową

Kluczowa inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe dla mieszkańców województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego została ukończona! Suchy zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na rzece Odrze, bo o nim mowa, powstał przy wsparciu funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wkład UE w realizację tej inwestycji o wartości całkowitej przekraczającej 2 mld zł to ponad 667mln zł. W uroczystości otwarcia udział wziął wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
30.06.2020

Otwarcie Zbiornika Racibórz Dolny

Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Przemysław Daca Prezes Wód Polskich oraz liczni przedstawiciele władz samorządowych, Banku Światowego i innych organizacji zaangażowanych w budowę obiektu, wzięli dzisiaj udział w ceremonii odbioru Zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na Odrze.
30.06.2020

Więcej wody w zabytkowym Parku Przymorze

W poniedziałek 29 czerwca woda ze zbiornika retencyjnego Orłowska rozleje się na zielone tereny Parku Przymorze. To ratunek dla rosnących tam zabytkowych drzew.
29.06.2020

Wody Polskie: fala wezbraniowa na Wiśle w Warszawie w niedzielę

Fala wezbraniowa na Wiśle dotrze do Warszawy w niedzielę – poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej w miejscowości Gusin (Mazowieckie, gm. Sobienie-Jeziory) prezes Wód Polskich Przemysław Deca. Przekazał, że nie przewiduje, by stany ostrzegawcze na Wiśle zostały przekroczone.
26.06.2020

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.

nurkowanie,budownictwo podwodne,prace podwodne,pogłębianie w portach,budowa falochronów,układanie rurociągów,prace hydrotechniczne,ochrona brzegów morskich,prace na rzekach,prcip,prace hydrotechniczne w portach,budowa i remont nabrzeży portowych,roboty konstrukcyjne betonowe,żelbetowe i rozbiórkowe,roboty z zakresu budownictwa lądowego- zmechanizowane,roboty ziemne,kubaturowe i instalacyjne,pogłębianie,inwestycyjne w basenach portowych,pogłębianie konserwacyjne portów i torów wodnych,pogłębianie towarzyszące hydrotechnicznym pracom budowlanym takim,jak nabrzeża,falochrony,pirsy itd.,tworzenie lądu pod zabudowę przemysłową,ochrona brzegów,zasilanie plaż,wykopy/prace zasypowe przy układaniu rurociągów gazowych o dużych średnicach,układanie rurociągów na dnie morza,układanie kabli podwodnych,wykonanie i układanie wylotów morskich rurociągów z oczyszczalni ścieków i związane z tym wykopy i prace zasypowe,pogłębianie dna rzek,budowa wałów i ochrona przeciw powodziowa

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

174 mln złotych na ochronę Żuław przed powodzią. Jednym z zadań nowe lodołamacze dla RZGW w Gdańsku

174 mln złotych zostaną przeznaczone na ochronę Żuław przed powodzią. Jak zapowiedział Mariusz Gajda, wiceminister środowiska, obecny w czwartek w Gdańsku na konferencji „Przykłady dobrej koordynacji działań przeciwpowodziowych w dorzeczu”, zabezpieczenie przed powodzią mają ułatwić przepisy nowego Prawa Wodnego, które zakłada m.in., że rzeki, jak i infrastruktura przeciwpowodziowa, zarządzane będą przez jeden podmiot – Państwowe Gospodarstwo Wodne. Jednym z zadań realizowanych w ramach zabezpieczenia Żuław, jest budowa czterech nowych lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
30.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.