• <

Wynik wyszukiwania - "offshore w polsce" - Wiadomości

Rozwój offshore szansą dla polskiej branży stoczniowej

Powstanie warunków dla rozwoju przemysłów typu offshore to szansa dla polskiej branży stoczniowej. Potrzebne są jednak szybkie działania i zdecydowane decyzje rządu – ocenili zgodnie uczestnicy panelu „Flota offshore szansą dla polskich stoczni?”, który odbył się w ramach III edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
26.08.2020

ARP tworzy ekosystem dla rozwoju przemysłu offshore w Polsce

Rozwój przemysłu offshore to dla polskiej gospodarki historyczna szansa, której nie możemy stracić - ocenił podczas III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Mateusz Berger.
25.08.2020

Port Gdynia dołączył do WindEurope, największej organizacji branży Offshore Wind na świecie

Port Gdynia będzie portem instalacyjnym dla polskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. To niezwykle ważny projekt dla przyszłości energetycznej w Polsce. Tym samym Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w związku z rozwojem branży offshore w Polsce stał się członkiem organizacji WindEurope zrzeszającej ponad 400 członków w 30 krajach, tworząc w ten sposób największą organizację związaną z branżą offshore na świecie. Wśród członków są europejskie porty, w których obsługiwane są elementy morskich farm wiatrowych. Zarząd Morskiego Por
20.08.2020

List intencyjny o współpracy w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

W Ministerstwie Klimatu podpisano list intencyjny o współpracy w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Inicjatywa ma służyć rozwojowi rynku offshore w Polsce.
03.07.2020

Podsumowanie webinaru ws. morskiej energetyki wiatrowej (wideo)

Morska energetyka wiatrowa to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki światowej. Inwestycje dokonywane w tym kierunku mogą być bardzo skuteczną odpowiedzią również na wyzwania stojące przed polską energetyką.
21.05.2020

Webinar: Rozwój morskiej energetyki wiatrowej jako szansa dla polskiej gospodarki

Morska energetyka wiatrowa to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki światowej. Inwestycje dokonywane w tym kierunku mogą być bardzo skuteczną odpowiedzią również na wyzwania stojące przed polską energetyką.
13.05.2020

Porty muszą być odporne na kryzys. Wywiad z Adamem Mellerem Prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdynia

O wzrostach przeładunków, nawet w czasie kryzysu, determinacji w budowie Portu Zewnętrznego, roli Portu Gdynia w budowie polskich, morskich farm wiatrowych oraz inwestycjach rozmawiamy z Adamem Mellerem Prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdynia.
08.04.2020

Naimski: jesteśmy otwarci na zagranicznych inwestorów chcących inwestować w offshore w Polsce

Jesteśmy otwarci na inwestorów zagranicznych zamierzających inwestować w projekty offshore w Polsce - powiedział podczas piątkowego spotkania z sekretarzem handlu USA pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
14.02.2020

Areopag Energetyki Odnawialnej 2019: offshore potrzebuje jasnej wizji i stabilnych ram

Uczestnicy dyskusji o morskiej energetyce wiatrowej na konferencji Areopag Energetyki Odnawialnej 2019 zgodnie przyznali, że program ten potrzebuje jasnej wizji i stabilnych ram prawnych - poinformowało Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.
11.12.2019

Polska jakość ceniona na całym świecie - poznajcie MEWO. S.A. (wywiad)

Zaczynali w czasie, kiedy morskie farmy wiatrowe były w Polsce tematem nieznanym. Z pokorą uczyli się od doświadczonych graczy na światowym rynku, co doprowadziło ich do pozycji lidera w polskiej części Morza Bałtyckiego. Kim są ludzie biorący udział we wszystkich najważniejszych projektach energetycznych w Polsce, dlaczego warto inwestować w pracowników i dlaczego zna ich cała światowa branża offshore opowiedział nam Paweł Weiner, prezes zarządu MEWO. S.A.
26.11.2019

I edycja studiów podyplomowych „Morska Energetyka Wiatrowa”

W dniu 8 listopada 2019 r. na Politechnice Gdańskiej miała miejsce uroczysta inauguracja I edycji Studiów Podyplomowych „Morska Energetyka Wiatrowa”, realizowanych pod Patronatem oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.
12.11.2019

Politechnika Gdańska prowadzi rekrutację na studia podyplomowe na kierunku morska energetyka wiatrowa. To pierwszy taki projekt w kraju (foto, wideo)

Morska energetyka wiatrowa – studia podyplomowe na takim kierunku uruchomiła Politechnika Gdańska we współpracy i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 już trwa. To pierwszy taki projekt w kraju.
21.08.2019

Bałtyckie Forum Przemysłu Energetyki Morskiej – BEIF 2019 (foto)

Po raz kolejny, w Warszawie zgromadzili się najważniejsi przedstawiciele sektora morskiej energetyki wiatrowej. Krajowi i zagraniczni przedstawiciele inwestorów, dostawców, wykonawców, ekspertów i instytucji finansujących biorą udział w V-tej edycji Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej – BEIF 2019. Organizator, Fundacja na rzecz Energetyki Wiatrowej, zapewnia, że to wydarzenie dokonało przełomu.
23.05.2019

Przewidywalne regulacje konieczne dla rozwoju offshore w Polsce

Polska ma szanse stać się graczem światowego formatu w morskiej energetyce wiatrowej, ale aby tak się stało, rząd musi zadbać, by prawo było przewidywalne i stabilne - wskazywali uczestnicy debaty nt. wiatraków na morzu w redakcji "Rzeczpospolitej".
28.02.2019

Energetyka morska. Z wiatrem czy pod wiatr?

Morska energetyka wiatrowa (MEW) może stać się polską specjalnością. Może być źródłem taniej, czystej energii i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego. Aby tak się stało, potrzebna jest ostateczna decyzja rządu o rozwoju tej technologii. Trzeba również przyspieszyć proces uzyskiwania pozwoleń przez inwestorów i obniżać koszty inwestycyjne.
03.12.2018

Polenergia sfinalizowała umowę z Equinor

Polenergia SA („Polenergia”) największa polska prywatna, pionowo zintegrowana grupa energetyczna, podpisała umowę z Equinor (dawny Statoli) umożliwiającą wspólną realizację projektów morskich farm wiatrowych na Bałtyku o planowanej mocy 1200 MW.
23.05.2018

70 mld zł mogłyby zarobić polskie firmy przy budowie morskich farm wiatrowych

Nawet 70 mld zł mogłyby zarobić polskie firmy przy budowie morskich farm wiatrowych, powstałyby też nowe miejsca pracy - powiedział w czwartek Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej Zbigniew Gryglas.
22.03.2018

Narodowy Program Morskiej Energetyki Wiatrowej do końca roku (foto, wideo)

Przyjęcie przez rząd do końca roku Narodowego Programu Morskiej Energetyki Wiatrowej zapowiedział Zbigniew Gryglas, poseł na Sejm RP i przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. morskiej energetyki wiatrowej, podczas Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej, które w czwartek zakończyło się w Warszawie. Zakłada on m.in. gospodarczy rozwój regionów zlokalizowanych wokół portów Gdańsk, Gdynia, Szczecin-Świnoujście oraz Ustka i Kołobrzeg, jak również zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz utworzenie 70 000 nowych miejsc pra
02.03.2018

Weź udział w konsultacjach założeń Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) i Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW), dwie największe organizacje branżowe energetyki wiatrowej w Polsce, zapraszają do udziału w kluczowym wydarzeniu branży offshore w Polsce – konferencji „Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej szansą dla polskiego przemysłu morskiego”, która odbędzie się 15 lutego 2018 r. w Szczecinie. Weź udział w konsultacjach założeń Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej, aby wpisać się w krajowy ła
02.02.2018

Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej szansą dla polskiego przemysłu morskiego

Dwie największe organizacje branżowye energetyki wiatrowej w Polsce – Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) i Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) zapraszają do udziału w kluczowym wydarzeniu branży offshore w Polsce.
24.01.2018

Konferencja Offshore 2017

Zapraszamy do udziału w najważniejszym wydarzeniu branży offshore w Polsce. 8 i 9 listopada w Warszawie uczestnicy Konferencji będą mieli okazję poznać potencjał współpracy w regionie Morza Bałtyckiego, uwarunkowania i perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej oraz wziąć udział w sesjach B2B.
03.10.2017

Stocznia Marynarki Wojennej na BALTEXPO 2015

Stocznia Marynarki Wojennej S.A. uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Morskich Baltexpo 2015, które odbyły się w dniach 7-9 września br. w Gdańsku.
11.09.2015

Morskie farmy wiatrowe w Polsce są zagrożone?

Ostatnimi czasy istotnym tematem w zakresie problematyki energetyki w Polsce są morskie farmy wiatrowe. Jak się wydaje, polityka energetyczna kraju wiąże z tymi przedsięwzięciami spore nadzieje. Jest to związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju jak również z koniecznością osiągnięcia odpowiedniego poziomu udziału energii z OZE w końcowym zużyciu energii brutto.
23.12.2013

Tydzień do końca rejestracji – Konferencja i Targi Offshore

Morska energetyka wiatrowa to technologia o ogromnym potencjale, z powodzeniem rozwijająca się w takich krajach, jak Dania, Niemcy czy Wielka Brytania. Także Polska stoi obecnie przed wielką szansą, a jej wykorzystanie zależy nie tylko od inwestorów, którzy już teraz deklarują zainteresowanie realizacją farm offshore w Polsce, ale przede wszystkim od decydentów, pracujących nad nowym kształtem rynku OZE w naszym kraju.
18.09.2013

Prezes PSEW o Morskiej Energetyce Wiatrowej

Morska energetyka wiatrowa to przyszłość! Niedaleka przyszłość! Już dzisiaj polskie firmy produkują na potrzeby tego sektora energetyki, który tak dynamicznie rozwija się w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Danii, przynosząc wymierne korzyści naszej gospodarce.
06.09.2013

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2013, 3-5 września 2013, Gdańsk

W dniach 3-5 września 2013 odbędą się 17. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO, na których krajowi i zagraniczni przedstawiciele środowisk związanych z gospodarką morską będą prezentowali swoje produkty, technologie, usługi, rozwiązania, osiągnięcia, potencjał oraz plany rozwojowe.
26.02.2013

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2013, 3-5 września 2013, Gdańsk

W dniach 3-5 września 2013 odbędą się 17. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO, na których krajowi i zagraniczni przedstawiciele środowisk związanych z gospodarką morską będą prezentowali swoje produkty, technologie, usługi, rozwiązania, osiągnięcia, potencjał oraz plany rozwojowe.
12.02.2013

Phoenix Poland- „Przecieramy szlaki”

Usługi serwisowe są branżą, w której opinia klienta na długie lata kształtuje markę produktu, firmy oraz rejonu. O działaniach firmy Phoenix Poland zmierzających w kierunku przetarcia szlaków polskim firmom z branży morskiej opowie Mirosław Bułdo, Dyrektor przedsiębiorstwa.
03.01.2013

Umowa na budowę fabryki wież w Stoczni podpisana

GSG Towers i Budimex podpisały umowę na wykonanie hali fabryki wież wiatrowych. Obiekt powstanie na terenie Stoczni Gdańsk. GSG Towers odpowiedzialna będzie za produkcję masztów. Spółka ta razem ze Stocznią należą do jednej grupy kapitałowej – Gdansk Shipyard Group.
07.10.2011

Morskie elektrownie wiatrowe w Polsce za 10 lat?

Rynek morskich farm wiatrowych w Polsce (offshore) rozwija się bardzo powoli, chociaż nasz kraj cieszy się pozycją lidera w ogólnym wykorzystaniu energii wiatrowej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (Central Eastern Europe – CEE).
06.08.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.