• <

Wynik wyszukiwania - "dulkiewicz" - Wiadomości

Dulkiewicz: mit Solidarności dzieli dziś wielu, nie tylko tych, którzy go tworzyli 40 lat temu

Mit "Solidarności" dzieli dziś wielu, nie tylko tych, którzy go tworzyli 40 lat temu - podkreśliła w poniedziałek podczas uroczystości przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
31.08.2020

Święto Wolności i Demokracji. Dzisiaj finalne obchody 40-lecia Sierpnia' 80

Poniedziałek, 31 sierpnia, to kolejny dzień Święta Wolności i Demokracji, czyli obchodów 40-lecia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Porozumień Sierpniowych. Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. uroczyste otwarcie bramy nr 2, debaty w Audytorium ECS, wręczenie nagrody Europejskiego Poety Wolności a na zakończenie o godz. 20.00 - wiec poparcia dla Białorusi. Transmisja z części z nich na www.gdansk.pl.
31.08.2020

Na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku pożegnano Piotra Soykę. Spoczął w Alei Zasłużonych

Piotr Soyka został pochowany 12 sierpnia w Alei Zasłużonych na gdańskim Srebrzysku. W ostatniej drodze towarzyszyło mu wiele osób - rodzina, przyjaciele i współpracownicy. Obecnych było wielu pracowników przemysłu okrętowego.
12.08.2020

Gdańsk: Politycy KO i samorządowcy sprzeciwiają się fuzji Lotosu z PKN Orlen

Nie chcemy tracić tej firmy, która przez wiele lat, jej potencjał i wielkość, była budowana na Pomorzu - powiedział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk o fuzji Lotosu z PKN Orlen. Na konferencję polityków opozycji przyszedł prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który odpowiadał na ich zarzuty.
15.07.2020

Trzaskowski złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, złożył w czwartek kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Polityk KO zwiedził też Salę BHP Stoczni Gdańskiej oraz Europejskie Centrum Solidarności (ECS).
04.06.2020

Plaże, baseny i place zabaw - jak wygląda znoszenie kolejnych obostrzeń w Gdańsku

W najbliższych dniach zniesione zostaną kolejne obostrzenia związane z COVID-19. O tym, w jaki sposób wpłynął one na funkcjonowanie miasta rozmawiano podczas spotkania miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego.
29.05.2020

Nagrody Rejs Roku i Srebrny Sekstant 2019 wręczone - 50. gala żeglarska w Gdańsku

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, w piątkowy wieczór 6 marca odbyła się uroczystość wręczenia najważniejszych polskich wyróżnień w żeglarstwie morskim. Laureatką “Sekstantu” i “Rejsu Roku 2019” jednogłośnie uznano kpt. Joannę Pajkowską za opłynięcie świata w rejsie solo bez zawijania do portów.
07.03.2020

Prezydent Islandii zakończył wizytę w Polsce

Zakończyła się wizyta prezydenta Islandii Gudniego Th. Jóhannessona i jego małżonki Elizy Jean Reid w Polsce. Para przyjechała na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.
05.03.2020

Co z Lotosem i Energą? Prezydent Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z prezesem PKN Orlen

W siedzibie zarządu PKN Orlen w Warszawie odbyło się dzisiaj spotkanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem. Rozmowy dotyczyły przyszłości strategicznych dla Gdańska i Pomorza spółek Lotosu i Energi.
04.03.2020

Sesja sejmiku pomorskiego z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem

Z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w niedzielę w Gdańsku na uroczystej sesji zebrał się sejmik pomorski. W sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego obecni są też samorządowcy z sąsiednich województw: zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
09.02.2020

Dziś rozpoczęły się gdańskie obchody 100-lecia powrotu Pomorza do Polski

Już w niedzielę 9 lutego w Gdańsku rozpoczną się obchody 100-lecia powrotu Pomorza do Polski. Publikujemy dokładny program.
09.02.2020

Program uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem

Wystawy, koncerty, patriotyczny festyn oraz rekonstrukcja historycznego wydarzenia - to niektóre punkty obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. W głównych uroczystościach, które odbędą się 10 lutego w Pucku weźmie udział prezydent Andrzej Duda.
04.02.2020

Stocznia Gdańsk na liście UNESCO - złożenie wniosku

W piątek, w Paryżu zostanie złożony wniosek o wpisanie terenów Stoczni Gdańskiej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wraz z wnioskiem przekazany będzie projekt planu zarządzania tym obszarem. Gdańsk będzie reprezentowany przez Alana Aleksandrowicza, zastępcę prezydenta ds. inwestycji.
30.01.2020

Ponad 150 morsów powitało Nowy Rok kąpielą morzu

Ponad 150 "morsów" przywitało w środę w Gdańsku-Jelitkowie nadejście Nowego Roku kąpielą w morzu. "To więcej niż poprzednich latach" - mówił w środę prezes honorowy Gdańskiego Klubu Morsów Lech Szymaniuk.
01.01.2020

Pomorscy politycy i samorządowcy o fuzji Orlenu i Energi: to zamach na lokalną gospodarkę

Pomorscy samorządowcy i politycy przeciwko planom połączenia spółek Energa i Orlen. Wspólne stanowisko podczas konferencji prasowej przedstawili dzisiaj prezydent Gdańska A.Dulkiewicz, marszałek województwa Pomorskiego M.Struk, europoseł PO J.Lewandowski i poseł KO-PO T.Aziewicz.
09.12.2019

ECS nie wyda Narodowemu Muzeum Morskiemu Tablic 21 Postulatów

Europejskie Centrum Solidarności nie wyda Narodowemu Muzeum Morskiemu Tablic z 21 postulatami strajku z sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej - poinformował w piątek dyrektor ECS w Gdańsku Basil Kerski. Eksponat jest na wystawie w ECS od 2014 r.
06.12.2019

Ruszył projekt „Połączeni bursztynem” muzeów z Gdańska i Kaliningradu

Muzeum Gdańska oraz Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie zainaugurowały w poniedziałek projekt „Połączeni bursztynem”, wsparty w kwocie prawie 2,3 mln euro z budżetu UE. Gdańska placówka przeznaczy dotację na adaptację Wielkiego Młyna na siedzibę Muzeum Bursztynu.
25.11.2019

Dwie nowe wystawy w Muzeum Bursztynu

Unikatowa szpila do kapelusza z XVII wieku, replika łańcucha urzędowego prezydent Aleksandry Dulkiewicz i wyjątkowe wyroby jubilerskie. Muzeum Bursztynu otwiera dwie wystawy czasowe. Jedna poświęcona jest twórczości Mieczysława Różyckiego, druga - darom przekazanym w 2019 roku do Muzeum Gdańska przez osoby prywatne i instytucje i nowym zakupom. Wernisaż już w czwartek, 21 listopada, o godzinie 17.00
20.11.2019

Pomorskie samorządy jednoczą się na rzecz ochrony klimatu!

Samorządowcy - zaznaczyła prezydent Gdańska - są "ludźmi od realnej codziennej pracy" i mają pełną świadomość tego, jak bardzo zmiany klimatu wpływają na naszą codzienność, na codzienne funkcjonowanie. Dlatego - dodała - postanowili podpisać wspólną deklarację, za którą - jak podkreśliła - "idą też realne czyny".
07.11.2019

Gdańsk Sailing Week: próba generalna przed mistrzostwami swiata

Żeglarze z 77 Racing Club w obecności prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz podsumowali Gdańsk Sailing Week - pierwsze wydanie imprezy żeglarskiej, która odbyła się w tym roku i przedstawili plany na przyszłe sezony.
04.11.2019

Dla nich morze nie ma tajemnic

Rozpoznanie części statku to dla nich nie problem, węzły marynarskie wiążą z zamkniętymi oczami, a wiedzę o morzu i historii Polski morskiej mają w małym palcu. Nic dziwnego, w końcu są laureatami Finału Finałów Konkursu Wiedzy o Morzu. Uroczysta gala tej imprezy odbyła się w czwartek 26 września w auli Uniwersytetu Morskiego Gdyni. Na najlepszych czekały puchary, medale i wartościowe nagrody.
27.09.2019

Płażyński pyta Dulkiewicz o działania ws. zanieczyszczenia Wisły ściekami

Radny PiS Kacper Płażyński zapytał prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz o to, jakie działania podjęła, by zapewnić bezpieczeństwo gdańszczanom po awarii układu przesyłowego ścieków w Warszawie. Jego zdaniem konsekwencje zrzutu ścieków do rzeki są bardzo niepokojące dla Pomorza.
11.09.2019

Gdańszczanin w sprincie przez Atlantyk. Z flagą Gdańska na jachcie

Michał Weselak, gdańszczanin, żeglarz, społecznik pod gdańską banderą popłynie na regaty samotników przez przez Atlantyk - Mini Transat 2019. W środę, 4 września w miejskiej marinie Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska przekazała mu flagę Gdańska i pożegnała żeglarza przed rejsem.
04.09.2019

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Wycieczkowiec oddał salut

Polska wtedy stała na straży wartości fundamentalnych dla cywilizacji Zachodu - prawdy, wolności i godności człowieka - mówił premier Mateusz Morawiecki na Westerplatte podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślił, że trzeba domagać się prawdy i zadośćuczynienia.
01.09.2019

Prezydent Gdańska ws. awaryjnego zrzutu ścieków do Wisły w stolicy: Jesteśmy przygotowani, czuwamy

Jesteśmy przygotowani, czuwamy - powiedziała w czwartek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pytana o gotowość miasta na ewentualne skutki zrzutu ścieków do Wisły po awarii, do ktorej doszło w stolicy.
30.08.2019

MŻMP ORC załóg wieloosobowych – tytuły dla Trzcińskiego i Adamowicza

Łukasz Trzciński z załogą, na jachcie „PGO Good Speed” w grupie A, po raz czwarty wywalczył tytuł mistrza Polski, podczas zakończonych w niedzielę 25 sierpnia w Gdańsku Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg wieloosobowych. W grupie B triumfował Piotr Adamowicz z ekipą na jachcie „Neoprofil”.
26.08.2019

W Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

W Dzienniku Ustaw opublikowano w piątek ustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Wejdzie ona w życie po upływie 14 dni, a więc 7 września.
24.08.2019

W czwartek zostanie zaprezentowana koncepcja budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

W czwartek zbiera się Rada Muzeum II Wojny Światowej, złożona z wybitnych historyków, muzealników, kombatantów, i zostanie przed tą radą zaprezentowana koncepcja budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 na najbliższe kilka lat - poinformował w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin.
21.08.2019

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych już w piątek

16 jachtów wpisanych jest na listę startową Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg wieloosobowych, które od 23 do 25 sierpnia trwać będą w Gdańsku. Impreza zaliczana jest do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz Pucharu Bałtyku Południowego.
21.08.2019

Prezydent: Westerplatte ma dla mnie charakter państwowy, nie lokalny i musi być zadbane

Jeżeli mamy takie miejsce jak Westerplatte, które ma dla mnie charakter państwowy, nie lokalny, to ono musi być zadbane - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. To muzeum powinno żyć, dlatego pomysł oddania Westerplatte w gestię Muzeum II Wojny Światowej jest pomysłem bardzo dobrym - dodał.
04.08.2019

Prezydent podpisał ustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - podała w piątek Kancelaria Prezydenta. Przepisy mają usprawnić budowę na Westerplatte plenerowego muzeum, które ukaże heroizm żołnierzy broniących Polski przed agresją III Rzeszy Niemieckiej.
02.08.2019

Sejm przyjął poprawki Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte

Sejm przyjął w piątek 13 poprawek Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte; mają one charakter redakcyjny i dostosowujący ustawę do lokalnych realiów. Teraz trafi ona do podpisu prezydenta.
20.07.2019

Smoliński: niewykluczone, że kopiec i pomnik na Westerplatte pozostaną miejskie

Nie wykluczam, że miasto Gdańsk będzie nadal właścicielem terenu kopca i stojącego na nim Pomnika Obrońców Wybrzeża – powiedział w sobotę w Gdańsku poseł PiS Kazimierz Smoliński – współautor specustawy dotyczącej budowy na terenie Westerplatte muzeum plenerowego.
13.07.2019

Specustawa narzędziem do przejęcia Westerplatte

Specustawa służy temu, żeby Polska mogła wreszcie godnie upamiętnić Westerplatte, żeby powstało tam wreszcie godne muzeum plenerowe, muzeum pola bitwy Westerplatte – mówił w niedzielę w Katowicach wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
07.07.2019

Sejm przyjął specustawę ws. Westerplatte

Usprawnienie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku zakłada specustawa ws. Westerplatte przyjęta w czwartek przez Sejm. Projekt ustawy autorstwa posłów PiS był krytykowany przez opozycję oraz władze Gdańska.
04.07.2019

Wiceszef MKiDN: w interesie Polski i świata jest to, by wspólnie zbudować Muzeum Westerplatte

W interesie Polski, ale też i świata jest to, żeby wspólnie z władzami Gdańska zbudować Muzeum Westerplatte i Wojny Obronnej 1939 - podkreślił wiceszef MKiDN Jarosław Sellin podczas debaty w Sejmie nad projektem ustawy dot. budowy tej nowej plenerowej placówki.
03.07.2019

Dulkiewicz rozmawiała z premierem m.in. o obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ECS i rozwoju gdańskiego portu

Zaproszenie do współorganizacji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przekazała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Ich wtorkowa rozmowa dotyczyła też Europejskiego Centrum Solidarności, w którego sprawie - stwierdziła Dulkiewicz - trwa dialog.
12.06.2019

Alan Aleksandrowicz nowym zastępcą prezydenta Gdańska

Prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w poniedziałek przedstawiła nowego zastępcę. Został nim Alan Aleksandrowicz, który od wielu lat związany jest z gdańskim samorządem. Aktualnie jest prezesem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Obowiązki zastępcy prezydenta pełnić będzie od 6 maja.
15.04.2019

Złoto Bałtyku. Nowy polski program telewizyjny o bursztynie, Gdańsku i Helu na kanale History (wideo)

„Złoto Bałtyku” to nowy program na kanale History, który opowiada o poszukiwaczach bursztynu. Sceny kręcone były od Helu po Mierzeję Wiślaną - w tym w Gdańsku - a w powstawaniu serii brało udział gdańskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników. Premiera programu we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 21:00.
28.03.2019

W Bazylice Mariackiej pochowano prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

W Bazylice Mariackiej w Gdańsku pochowano w sobotę zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W świątyni oraz na terenie miasta w pożegnaniu samorządowca brało udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
19.01.2019

Od czwartku uroczystości w Gdańsku, pogrzeb prezydenta Adamowicza w sobotę w Bazylice Mariackiej

Od czwartku od g. 17 trumna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie wystawiona w ECS, w piątek o g. 17 wyruszy pochód, który odprowadzi trumnę do Bazyliki Mariackiej, gdzie w sobotę prezydent Adamowicz zostanie pochowany; organizatorem uroczystości jest miasto Gdańsk przy udziale rodziny.
16.01.2019

Gdańsk: Około 16 tysięcy uczestników wiecu upamiętniającego Pawła Adamowicza (foto)

Około 16 tysięcy mieszkańców Gdańska uczestniczyło w wiecu poświęconym pamięci Pawła Adamowicza przy pomniku Neptuna na Długim Targu; wielu miało w dłoniach znicze i nie mogło powstrzymać łez. Spod symbolu miasta ludzie rozchodzili się w milczeniu.
15.01.2019

Będzie nowa przystań jachtowa przy Twierdzy Wisłoujście

Gdańsk zyskuje kolejną przystań żeglarską. Powstaje ona właśnie w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście, w miejscu, które jeszcze niedawno zajmował wodny komisariat Policji. Projekt rewitalizacji zakłada, że zamknięta i mało znana dotąd przestrzeń będzie otwarta dla uprawiających turystykę wodną oraz stanie się bazą sportową.
06.08.2018

Rozpoczęła się najbardziej skomplikowana faza budowy mostu w Sobieszewie

16 lipca, o 6 rano na budowie mostu w Sobieszewie rozpoczął się montaż przęseł zwodzonych, które w ubiegłym tygodniu przypłynęły na barce z Gdyni. Budowa mostu więc wchodzi w decydujący, najbardziej skomplikowany etap prac. Przez najbliższe dwa tygodnie – jeśli będzie dobra pogoda – na most nasuwane będą przęsła ważące ok. 320 ton każde. W ten sposób powstanie most o największej rozpiętości przęseł zwodzonych w Polsce, liczący w maksymalnej rozpiętości 181,5 m.
17.07.2018

Most w Sobieszewie. Montaż ruchomych przęseł rozpoczęty (wideo)

Rozpoczął się montaż dwóch przęseł na powstającym w Gdańsku Sobieszewie zwodzonym moście. Połączy on we wrześniu dwa brzegi Martwej Wisły. Nasuwanie przęseł na przyczółki to operacja precyzyjna i czasochłonna. Zaplanowano ją na dwa tygodnie. Przy okazji rozpoczęcia montazu władze Gdańska i wykonawca poinformowali media o stanie prac przy tej inwestycji.
16.07.2018

Co dalej w sprawie Westerplatte? Wojewoda napisał, prezydent odpowiedział

W kwietniu 2018 roku dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki złożył Miastu ofertę kupna terenu Westerplatte. 30 maja wojewoda pomorski Dariusz Drelich wysłał natomiast pismo do prezydenta Gdańska prosząc o „niewykonywanie czynności prawnych i faktycznych” na terenie półwyspu Westerplatte z powodu „wystąpienia do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o zbadanie z urzędu prawidłowości komunalizacji” tych nieruchomości.
14.06.2018

Dziś belki, w wakacje elementy zwodzone – trwa budowa mostu w Sobieszewie (foto)

Na moście w Sobieszewie w sobotę przez cały dzień specjalna maszyna zwana Goliathem montuje ważące niemal 25 ton belki. Rano plac budowy odwiedzili Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, i Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.
05.05.2018

5 belek na 5 maja – kolejny etap budowy mostu w Sobieszewie

Na moście w Sobieszewie w sobotę przez cały dzień specjalna maszyna, zwana Goliatem, będzie montowała ważące niemal 25 ton belki. Plac budowy odwiedzą o godz. 9:15 Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, i Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.
04.05.2018

Plaża na Stogach jest bezpieczna

- Chcę uspokoić mieszkańców Gdańska, plaża jest bezpieczna – mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej. – Znaleźliśmy formalne rozwiązanie, które umożliwi rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem zmian do Studium.
20.04.2018

Wiceprezydent Dulkiewicz: - Bez zgody mieszkańców Stogów nie będzie zmian w miejscowym planie zagospodarowania

Prezydent Gdańska wysłał pismo do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z prośbą o zmianę granicy gdańskiego portu. To reakcja na gorącą dyskusję, jaka toczy się na Stogach, dotycząca zapisów w przygotowanym projekcie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, w którym określono możliwości rozbudowy portu morskiego m.in. o odcinek plaży.
19.04.2018

We Lwowie powstało Gdańskie Biuro Informacyjne Pracodawców Pomorza

Promocja Gdańska i Pomorza, udzielanie informacji o możliwości pracy, nauki i życia w regionie - to główne cele otwartego we Lwowie Gdańskiego Biura Informacyjnego Pracodawców Pomorza. Biuro ma też działać na rzecz współpracy obu miast oraz Pomorza i obwodu lwowskiego.
27.03.2018

Przełom przy budowie mostu w Sobieszewie

Stalowe przęsła zwodzone, które są głównymi elementami mostu w Sobieszewie zostały odzyskane od Vistalu. Od poniedziałku, 19 marca na nabrzeżu pochylniowym w Gdyni wznowiono prace, za które teraz odpowiada Metrostav a.s., lider konsorcjum budującego most.
19.03.2018

Rozpędzona gdańska gospodarka potrzebuje rąk do pracy, nawet 50 tys. osób

Takiej sytuacji na gdańskim rynku pracy jeszcze nie było. Przedsiębiorcy pilnie potrzebują zatrudnić dziesiątki tysięcy osób. Skąd brać nowych pracowników, skoro brakuje Polaków? Oczywiście z zagranicy. Już teraz w Gdańsku zatrudnionych jest 26 tysięcy obywateli Ukrainy - przyjedzie ich więcej, ale już teraz wiadomo, że i tak za mało. Szansą będą Białorusini.
06.03.2018

Tereny w pobliżu Portu Północnego w Gdańsku staną się atrakcyjniejsze dla inwestorów

Miasto Gdańsk zamierza skomercjalizować tereny wokół portu. Pierwszym krokiem ku temu jest przetarg na I etap budowy układu drogowego na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. 31 stycznia poznaliśmy oferty na to zadanie.
02.02.2018

Czarne chmury nad mostem w Sobieszewie. Przeprawa została „aresztowana”

Wykonawca projektu budowy mostu na Wyspie Sobieszewskiej – konsorcjum czeskiego Metrostav i gdyńskiego Vistala - miał zbudować przeprawę do końca 2017 roku, a pierwsi kierowcy mieli nim przejechać na początku 2018 r. Rzeczywistość jednak znacznie odbiega od założeń. W tej chwili nie wiadomo, kiedy most będzie oddany do użytku – o sprawie czytamy na portalu trojmiasto.pl.
05.12.2017

W Sobieszewie rozpoczął się montaż przęseł zwodzonego mostu. Pomaga olbrzymi pływający dźwig (foto, wideo)

Budowa mostu zwodzonego w Sobieszewie nabiera tempa. W czwartek rozpoczął się montaż przęseł, a pomaga w nim olbrzymi pływający dźwig Conrad Goliath. Procedurę odbioru inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 r.
01.09.2017

Flisacy górą! Sanem i Wisłą, na tratwie - przepłynęli 700 km do Gdańska

Gdy Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej, weszła na tratwę, flisacy z Ulanowa byli trochę zmieszani - bo według starego przesądu kobieta na pokładzie przynosi pecha. Ale zaraz popisali się refleksem: przywitali panią wiceprezydent serdecznie, obrócili sytuację w żart (“nic nie szkodzi, przecież rejs już skończony”), a nawet podarowali 25 kilogramów zboża w worku.
23.08.2017

Z małego Gdańska do dużego – witamy ulanowskich flisaków

Flisacy z Ulanowa na Podkarpaciu, którzy pokonali tratwą siedmiusetkilometrową trasę biegnącą Sanem i Wisłą, dotrą dziś do Gdańska. Przy nabrzeżu Ołowianki w imieniu gdańszczan przywita ich zastępca prezydenta Aleksandra Dulkiewicz.
22.08.2017

Nowa siedziba HPR-Havyard Production sp. z o.o. już otwarta

14 czerwca 2017 odbyło się otwarcie nowej siedziby HPR w Gdańsku. Na uroczystości obecni byli szczególni goście m.in. wiceprezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, ambasador Norwegi, Karsten Klepsvik oraz Kornelia Bargielska, pełnomocnik zarządu investGDA. Nie zabrakło również przedstawicieli branży stoczniowej oraz pracowników z Havyard Group ASA z Norwegii.
19.06.2017

Nowy most w gdańskim Sobieszewie „rośnie jak na drożdżach”

Prezydent Paweł Adamowicz odwiedził plac budowy mostu łączącego Gdańsk z Wyspą Sobieszewską. „Nowy most rośnie jak na drożdżach, o czym przekonałem się w trakcie spaceru z radą dzielnicy, dziennikarzami oraz wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz. Budowę oglądaliśmy zarówno z lądu, jak i wody” – napisał na swoim profilu facebookowym Paweł Adamowicz.
31.05.2017

Rozpoczął się montaż najważniejszego elementu kładki na Wyspę Ołowiankę (foto, wideo)

Ma około 40 m długości i waży prawie 90 t. To zwodzone przęsło – najważniejszy element kładki na Wyspę Ołowiankę w Gdańsku. Jego montaż rozpoczął się w poniedziałek. Przeprawa, która skomunikuje Ołowiankę z Głównym Miastem, ma zostać otwarta w połowie czerwca.
08.05.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.