• <

Wynik wyszukiwania - "bezpieczeństwo" - Wiadomości

Gepard zwiększy bezpieczeństwo ruchu statków w portach Szczecin i Świnoujście

Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu statków na torze wodnym Świnoujście-Szczecin oraz w basenach portowych obu portów. To za sprawą urządzenia trałowego zainstalowanego na pchaczu m/s Gepard.
02.09.2020

ARiMR dofinansuje inwestycje w bezpieczeństwo i zdrowie rybaków

Od 17 sierpnia do 15 września 2020 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinansowanie inwestycji mających polepszyć bezpieczeństwo, warunki pracy i warunki zdrowotne na statkach rybackich
21.08.2020

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne i ekologię w porcie w Świnoujściu

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał 20 sierpnia br. decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu. Zadanie realizowane jest przez ZMPSiŚ w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”.
21.08.2020

Akademia Marynarki Wojennej: Na co komu dziś bezpieczeństwo w transporcie?

Na kanwie ostatnich wydarzeń do których doszło w porcie w Bejrucie, warto chyba zadać sobie takie pytanie. Temat dotyka nie tylko pracowników firm transportowych i zarządców portów morskich ale również urbanistów, samorządowców, deweloperów czy zwykłych mieszkańców.
20.08.2020

Bezpieczeństwo motywem przewodnim regat Volvo Gdynia Sailing Days

Regatami o Puchar Trenerów w klasie Optimist rozpocznie się największa impreza żeglarska w Polsce, Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwsze starty już w najbliższy poniedziałek 17 sierpnia, a zakończenie regat planowane jest na 6 września. W czasie trzytygodniowej imprezy na starcie zobaczymy około 1000 żeglarzy i żeglarek w 20 klasach regatowych, nie zabraknie rywalizacji o mistrzostwo świata, Europy i Polski.
14.08.2020

Media: Negocjacje ws. kosztów stacjonowania wojsk USA - Japonia na celowniku

Spodziewana nominacja Donny Welton na stanowisko szefowej wydziału negocjacji i porozumień w DS to zapowiedź, że po Korei Płd., już wkrótce i Japonia będzie musiała porozumieć się z USA ws. podziału kosztów stacjonowania wojsk - pisze w niedzielę agencja Kyodo.
02.08.2020

W trosce o bezpieczeństwo. Forum Koszalin łączy siły z nadmorskimi kurortami

Poczucie bezpieczeństwa plażowiczów jest kluczem do udanego wypoczynku. O ich komfort co roku dbają setki ratowników. W akcję bezpiecznych wakacji włącza się Centrum Handlowe Forum Koszalin. Dzięki współpracy z MOSiR-em, WOPR na plażach w Mielnie, Sarbinowie, Gąskach, Unieściu, Mielenku, Chłopach oraz Łazach przez najbliższe 5 lat będzie patrolować nadmorskie tereny z nowych domków ratowniczych.
29.07.2020

Duży może więcej - konsolidacja rynku sposobem na bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski

Zdaniem ekspertów tylko silna, zdywersyfikowana pod względem źródeł energii firma będzie w stanie podołać transformacji energetycznej i wzrostowi zapotrzebowania na energię. Konsolidacja rynku paliwowo-energetycznego, choć spóźniona o 20 lat, buduje bezpieczeństwo paliwo-energetyczne Polski i zwiększy dochody budżetu państwa nawet o 7 mld zł w skali roku.
22.07.2020

Drony wzmocnią bezpieczeństwo w porcie Szczecin-Świnoujście

Priorytetem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oprócz wzrostu przeładunków jest bezpieczeństwo. Niedawne kontrole Komisji Weryfikacyjnych powołanych przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie i Komendanta Wojewódzkiego Policji potwierdziły bardzo wysoki poziom zaangażowania Oficerów Ochrony Obiektów Portowych i służb ochrony w zapewnienie bezpieczeństwa oraz prawidłowości procedur.
14.07.2020

Spider's Web: podmorskie połączenie światłowodowe poprawi nasze bezpieczeństwo?

Po dnie oceanów na całym świecie biegną tysiące kabli łączących najważniejsze ośrodki miejskie. Z jednej strony pozwalają na błyskawiczny transfer danych z jednej części globu na drugą, z drugiej - stały się przedmiotem rozgrywek geopolitycznych. Kabel łączący Polskę ze wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych moglibyśmy traktować jako element naszej cybersuwerenności. Z Tomaszem Dylikiem z Exatela, Dyrektorem Departamentu Utrzymania i Rozwoju Infrastruktury rozmawiał na ten temat Karol Kopańko z serwisu Spider's Web.
30.06.2020

NFZ: dodatkowe karetki będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad morzem

W sezonie wakacyjnym w miejscowościach nadmorskich, licznie odwiedzanych przez turystów, m.in. w Pobierowie, Darłowie i Międzyzdrojach, stacjonować będą dodatkowe ambulanse, by nieść pomoc mieszkańcom i przebywającym tam turystom - poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.
20.06.2020

Tematy rozmów Dudy z Trumpem: obronność, energetyka, handel i bezpieczeństwo telekomunikacyjne

Prezydent USA Donald Trump w swoim zaproszeniu zawarł podstawowe tematy, które chce omawiać. Są to: obronność, energetyka, handel, bezpieczeństwo telekomunikacyjne - poinformował w środę prezydent Andrzej Duda.
18.06.2020

W trosce o bezpieczeństwo nad wodą

Meteorolodzy zapowiadają, że w najbliższych dniach słupki rtęci na termometrach wskażą 30 stopni Celsjusza. Tym, którzy wsiądą do kajaków i rowerów wodnych i będą spędzać czas nad wodą, przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Ratunek umożliwiającej lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb ratowniczych.
10.06.2020

Polskie morskie farmy wiatrowe a bezpieczeństwo na morzu - spojrzenie okiem Akademii Marynarki Wojennej

Budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku ma stanowić znaczącą pomoc w transformacji polskiej energetyki, zwiększyć produkcję energii z odnawialnych źródeł i stanowić impuls dla rozwoju gospodarki. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z wpływu farm na bezpieczeństwo na morzu? O tym podczas webinarium, zorganizowanym przez Akademię Marynarki Wojennej, mówi dr Radosław Tyślewicz z Katedry Operacji Morskich Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich AMW, ekspert SSAB Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa.
04.06.2020

Kwieciński: dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków i o to, żeby gaz był jak najtańszy

Dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków, jak również o to, żeby gaz był jak najtańszy - mówił w czwartek prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński. Zaznaczył, że Polska nie tylko importuje gaz, ale zaczyna też być jego eksporterem.
27.05.2020

Zmarł marynarz, który wypadł za burtę holownika. Historia jak do tego doszło pokazuje, jak ważne jest bezpieczeństwo na morzu

Holownik miał wkrótce opuścić miejsce, z którego często korzystał. Jeden członek załogi był na stacji dokującej, aby zwolnić linie. Miał na sobie pełny zestaw środków ochrony osobistej (PPE), w tym kamizelkę ratunkową z autopompą z osobistym nadajnikiem lokalizacyjnym (PLB) i zapinany pasek krokowy.
25.05.2020

Gróbarczyk: deklaracja Trzaskowskiego o zatrzymaniu przekopu mierzei godzi w bezpieczeństwo państwa

Deklaracja Rafała Trzaskowskiego dotycząca zatrzymania budowy przekopu Mierzei Wiślanej jest szkodliwa i godzi w bezpieczeństwo państwa - poinformował w przesłanym PAP komunikacie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
25.05.2020

ZMPSiŚ stawia na ekologię i bezpieczeństwo energetyczne

W portach Szczecina i Świnoujścia trwają zaawansowane roboty nad rozbudową i modernizacją infrastruktury technicznej. W ramach inwestycji szczególny nacisk położono na ograniczenie szkodliwych emisji zanieczyszczeń do środowiska oraz bezpieczeństwo energetyczne portów.
11.05.2020

PRS zachęca: zachowaj dystans i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i nnych

W związku z pandemią koronawirusa, która opanowała cały świat, zaleca się zachowanie najwyższego bezpieczeństwa. PRS apeluje do wszystkich: dbajmy o zdrowie swoje i bliskich! Obecnie każde nasze wyjście z domu, to podjęcie wysokiego ryzyka zachorowania oraz przyniesienia wirusa do domu. Jeśli już musisz wyjść, zachowaj wszelkie środki ostrożności - zachowaj odległość co najmniej 1,5 m od innych osób, wszelkie rzeczy chwytaj w jednorazowych rękawiczkach, a po powrocie do domu niezwłocznie umyj i zdezynfekuj ręce. Minimalizu
29.03.2020

Kurtyka: koronawirus może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne UE

Koronawirus i gospodarcze skutki nim wywołane mogą mieć potencjalny negatywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne UE – ocenił w rozmowie z PAP minister klimatu Michał Kurtyka. KE musi zidentyfikować problem i zaproponować konkretne działania osłonowe – dodał.
28.03.2020

Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Komitet Naukowy oraz Komitet Organizacyjny serdecznie zapraszają do udziału w V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza
18.03.2020

Rewers na rurociągu Przyjaźń poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

PERN zdecydował by wschodnia część rurociągu „Przyjaźń” uzyskała możliwość rewersyjnego tłoczenia ropy naftowej, czyli tłoczenia surowca z Płocka do Adamowa. Obecnie transport odbywa się jedynie w przeciwnym kierunku. Celem jest wzrost elastyczności sieci logistycznej Spółki oraz poprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski. Firma rozpoczęła już poszukiwania wykonawcy tego projektu.
28.02.2020

NATO i bezpieczeństwo energetyczne wśród tematów rozmowy Czaputowicza i Pompeo w Waszyngtonie

Wzmocnienie bezpieczeństwa przez rozbudowę zdolności odstraszania NATO i rozwój współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego były wśród tematów rozmowy szefa MSZ Jacka Czaputowicza z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo w Waszyngtonie - poinformował MSZ
06.02.2020

Bezpieczeństwo cybernetyczne kluczowe dla bezpiecznej żeglugi - konferencja PRS (foto, wideo)

21 stycznia w siedzibie PRS w Gdańsku odbyło się seminarium "Cyberbezpieczeństwo jako element bezpiecznej eksploatacji statku". Celem spotkania było przybliżenie koncepcji cyberbezpieczeństwa oraz konieczności wprowadzenia i stosowania odpowiednich procedur w celu sprostania nowym wymaganiom IMO.
21.01.2020

XXI Konferencja Strefy Ex „Bezpieczeństwo, Jakość, Efektywność”

1-2 kwietnia 2020 roku w Hotelu Haffner w Sopocie odbędzie się XXI Konferencja Strefy Ex „Bezpieczeństwo, Jakość, Efektywność”. W tym roku, na wykładach zostaną omówione zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego, w tym bezpieczeństwa energetycznego kraju. Dodatkowo organizatorzy poruszą „palące” tematy związane z szeroko rozumianą jakością energii elektrycznej oraz efektywnością energetyczną w ujęciu krajowych, jak i światowych trendów oraz standardów.
14.01.2020

Prezes PERN: w najbliższym roku spółka znacząco zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski

W najbliższym roku PERN znacząco zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski - zapowiedział prezes spółki Igor Wasilewski. PERN poinformował we wtorek o szczegółach realizowanego tam "Programu Megainwestycji", w tym rozbudowy pojemności magazynowych na ropę naftową i paliwa.
17.12.2019

Naimski dla BiznesAlert.pl: Polityka energetyczna musi zapewniać Polsce bezpieczeństwo

Jeśli się okaże, że poszczególne kraje członkowskie będą w stanie policzyć koszty transformacji energetycznej, to będzie sygnał do drugiej rundy dyskusji, nie tylko z udziałem Polski, ale wszystkich krajów członkowskich UE – mówi BiznesAlert.pl pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
02.12.2019

IX Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo portów morskich i lotniczych” na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (wideo)

W dniach 24-25 października w auli Akademii Marynarki Wojennej odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich AMW oraz Wydział Bezpieczeństwa Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej. Wydarzenie przyciągnęło wielu ekspertów związanych z administracją morską i państwową , zarządców portów, przedstawicieli firm oraz naukowców. Łącznie 13 prelegentów rozważało teoretyczne i praktyczne zagadnienia bezpieczeństwa portów morskich i lotniczych.
25.10.2019

Prezydent: Od jakości kształcenia i badań w uczelniach wojskowych zależy bezpieczeństwo, ale i pozycja Polski w świecie

Od jakości kształcenia i poziomu badań prowadzonych w uczelniach wojskowych zależy nie tylko przyszłe bezpieczeństwo, ale również pozycja Polski w świecie - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
30.09.2019

Tchórzewski: wyrok Sądu UE ws. gazociągu OPAL ogranicza monopol Gazpromu i utrzymuje nasze bezpieczeństwo energetyczne

Korzystny dla Polski wyrok Sądu Unii Europejskiej to kolejne, po uchwaleniu dyrektywy gazowej wydarzenie, które ukróca monopol Gazpromu w Europie i utrzymuje nasze bezpieczeństwo energetyczne na dosyć wysokim poziomie - powiedział we wtorek Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.
10.09.2019

Tchórzewski: Wybraliśmy drogę, która łączy bezpieczeństwo energetyczne i wymogi klimatyczne

Polska wybrała taką drogę transformacji energetycznej, która zapewnia zarówno bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej, jak i realizację unijnej polityki klimatycznej – przekonywał w środę w Krynicy-Zdroju minister energii Krzysztof Tchórzewski.
04.09.2019

Krynica: Dywersyfikacja i konsolidacja poprawiają bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej

Dywersyfikacja kierunków dostaw i konsolidacja, ułatwiająca nowe inwestycje, to główne czynniki zapewniające wzrost bezpieczeństwa krajowej infrastruktury krytycznej - oceniali we wtorek uczestnicy dyskusji na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
04.09.2019

Dworczyk: Wśród tematów rozmów z prezydentem USA m.in. bezpieczeństwo energetyczne

Kwestie bezpieczeństwa, nie tylko militarnego ale i gospodarczego, w tym energetycznego, będą wśród tematów rozmów podczas wizyty w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa - mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Premier Mateusz Morawiecki spotka się z Trumpem 2 września.
26.08.2019

„Wiedomosti”: Rosja traktuje bezpieczeństwo jądrowe jak sprawę wewnętrzną

Władze Rosji próbują prezentować bezpieczeństwo jądrowe jako sprawę wewnętrzną; niechęć do udostępnienia informacji o wypadku pod Siewierodwińskiem i jego skutkach budzi podejrzenia, że Rosja coś ukrywa - ocenia w środę dziennik gospodarczy "Wiedomosti".
21.08.2019

Ambasador USA Mosbacher: Chcemy zagwarantować Polsce bezpieczeństwo energetyczne

Chcemy zabezpieczyć, zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne Polsce - powiedziała w środę ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podczas podpisania przez Gaz-System i Solar Turbines z USA kontraktu w ramach programu Baltic Pipe.
14.08.2019

Wiceszef MSZ Iranu: Zapewnimy bezpieczeństwo żeglugi w cieśninie Ormuz

Iran zapewni bezpieczeństwo żeglugi w cieśnienie Ormuz - kluczowym szlaku transportu ropy naftowej - powiedział we wtorek wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Abbas Aragczi podczas wizyty w Paryżu.
24.07.2019

Obajtek: Na początku lipca wniosek do KE ws. fuzji Lotosu z Orlenem, ich połączenie to też bezpieczeństwo państwa

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział we wtorek w Gdańsku, że wniosek do Komisji Europejskiej ws. połączenia Grupy Lotos i PKN Orlen zostanie złożony w pierwszych dniach lipca. Podkreślił, że fuzja obu spółek to nie tylko sprawa biznesowa, ale także bezpieczeństwa państwa.
25.06.2019

PRS potwierdził bezpieczeństwo informacji w ARiMR

PRS przyznał certyfikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie stworzenia odpowiednich warunków ochrony informacji. Instytucje i firmy starające się o to poświadczenie muszą spełnić szereg warunków. Wdrożenie właściwych rozwiązań wymaga bardzo dużego zaangażowania i wielu miesięcy ciężkiej pracy.
22.06.2019

Przede wszystkim bezpieczeństwo w portach morskich i na lotniskach

Eryk Biskupski ze spółki Brigade Electronics, światowego lidera w dziedzinie technologii bezpieczeństwa pojazdów, wyjaśnia, dlaczego nacisk na bezpieczeństwo w ruchliwych portach morskich i na lotniskach pomaga ratować życie.
23.05.2019

Wśród tematów spotkania Trumpa z prezydentem Dudą bezpieczeństwo i energia

Współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i energetyki będą głównymi tematami planowanego na 12 czerwca spotkania prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą w Białym Domu – poinformował Biały Dom w oświadczeniu wydanym w środę.
16.05.2019

Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe na pierwszym miejscu. Zakończyła się XX Konferencja STREFY Ex (foto, wideo)

Detekcja i monitoring wycieków substancji niebezpiecznych, bezpieczeństwo pożarowe w obszarach zagrożonych wybuchem oraz najnowsze rozwiązania w zakresie wczesnego wykrywania pożarów obiektów przemysłowych. To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas tegorocznej Konferencji STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe – emisja, detekcja i przeciwdziałanie”. Jej jubileuszowa XX edycja odbyła się w Hotelu Hilton w Gdańsku w dniach 3-4 kwietnia 2019 r.
09.04.2019

Bezpieczeństwo powodziowe na Żuławach. Spotkanie w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku

Z udziałem Anny Moskwy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oraz Krzysztofa Wosia, zastępcy prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą, odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. W spotkaniu czynny udział wzięła dyrekcja Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
18.03.2019

Konferencja: Bezpieczeństwo i gospodarka morska – perspektywy i wyzwania w ujęciu europejskim i transatlantyckim

W piątek 22 marca, w audytorium Akademii Marynarki Wojennej (budynek Biblioteki Głównej, wejście od ul. Grudzińskiego) odbędzie się międzynarodowa konferencja „Bezpieczeństwo i gospodarka morska – perspektywy i wyzwania w ujęciu europejskim i transatlantyckim”. Wydarzenie to jest inicjatywą Anny Fotygi Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
18.03.2019

Domagalski-Łabędzki: w rozmowach offsetowych celem PGZ rozwój przemysłu i bezpieczeństwo państwa

W rozmowach offsetowych związanych z zakupem amerykańskiego systemu Patriot Polska Grupa Zbrojeniowa kieruje się interesem rodzimego przemysłu zbrojeniowego i bezpieczeństwem państwa – powiedział PAP członek zarządu PGZ Radosław Domagalski-Łabędzki.
07.03.2019

W jaki sposób systemy zainstalowane w pojazdach pomagają kierowcom ciężarówek zachować bezpieczeństwo

Eryk Biskupski ze spółki Brigade Electronics wyjaśnia, w jaki sposób systemy bezpieczeństwa pomagają kierowcom samochodów ciężarowych zachować własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.
04.03.2019

„NYT”: Skroplony gaz ziemny z USA może dać Polsce bezpieczeństwo energetyczne

Skroplony gaz ziemny (LNG) ze Stanów Zjednoczonych może dać Polsce bezpieczeństwo energetyczne; na jego eksport do Polski, ze względów politycznych i gospodarczych, nalega administracja prezydenta Donalda Trumpa - pisze we wtorek "New York Times".
27.02.2019

Poprawi się bezpieczeństwo powodziowe w tzw. Węźle Oświęcimskim

Ruszyły prace związane z inwestycjami przeciwpowodziowymi w tzw. Węźle Oświęcimskim – poinformowały władze gminy Oświęcim. Inwestycje realizuje przedsiębiorstwo Wody Polskie. Dzięki nim poprawi się bezpieczeństwo powodziowe m.in. w rejonie Muzeum Auschwitz.
26.02.2019

Portugalia,Hiszpania/Media: Waszyngton podkreśla, że gazociąg Nord Stream 2 osłabia bezpieczeństwo geostrategiczne

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie jeszcze bardziej przybliża Polskę do USA, ale zacieśnienie tych relacji może zdystansować Warszawę od Unii Europejskiej - wskazują w środę media w Portugalii i Hiszpanii.
13.02.2019

Prezydent do ambasadorów państw Trójmorza: Robiąc razem interesy, możemy budować bezpieczeństwo

Rozwijając więzi gospodarcze i robiąc razem interesy, możemy budować infrastrukturę bezpieczeństwa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z ambasadorami państw Inicjatywy Trójmorza oraz ambasadorami USA akredytowanymi w krajach Trójmorza.
12.02.2019

IV Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” 2019

Zapraszamy do udziału w IV Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która planowana jest na 1-2 kwietnia 2019 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Konferencja organizowana jest przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja”. W poprzednich trzech edycjach konferencji wzięło udział 465 uczestników (r
05.02.2019

Morawiecki: Bezpieczeństwo energetyczne jest dla nas tak samo ważne jak militarne

Bezpieczeństwo energetyczne jest dzisiaj tak samo ważne jak bezpieczeństwo militarne - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym.
29.01.2019

Rząd przyjął projekt ustawy wzmacniającej bezpieczeństwo energetyczne

Stworzenie ram prawnych umożliwiających realizację polityki rządu w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski, to cel projektu ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, który we wtorek przyjął rząd - poinformowało CIR.
29.01.2019

Rząd we wtorek o projekcie ustawy wzmacniającej bezpieczeństwo energetyczne

Stworzenie ram prawnych umożliwiających realizację polityki rządu w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski, to cel projektu ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym. Projektem tym we wtorek ma się zająć rząd.
28.01.2019

II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego: Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem 2019 r.

Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem 2019 r. dla branży morskiej. O tym, jak bezpiecznie prowadzić biznes i skutecznie minimalizować ryzyko ataków hakerskich za pomocą m.in. nowoczesnych technologii rozmawiali uczestnicy II Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, które odbyło się w Gdyni. W wydarzeniu wzięło udział ok. 140 osób ze świata biznesu, nauki i administracji.
10.01.2019

Menezes: Większa dywersyfikacja źródeł energii – większe bezpieczeństwo narodowe

Im większa jest dywersyfikacja źródeł energii, tym większe jest bezpieczeństwo narodowe - powiedział w środę podsekretarz w departamencie energii USA Mark Menezes podczas uroczystości z okazji zawarcia długoterminowej umowy na dostawy do Polski gazu skroplonego LNG.
20.12.2018

Sullivan: Bezpieczeństwo energetyczne jest silnie związane z bezpieczeństwem narodowym

Bezpieczeństwo energetyczne jest silnie związane z bezpieczeństwem narodowym. By kraj był bezpieczny, musi mieć bezpieczeństwo energetyczne, a to wymaga zdywersyfikowania źródeł - powiedział w środę w Warszawie zastępca sekretarza stanu USA John Sullivan.
20.12.2018

Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa - bezpieczeństwo portów i offshore

Już 24 stycznia 2019 w Warszawie odbędzie się czwarte Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2019, na którym będzie mowa nie tylko o okrętach dla Marynarki Wojennej RP, ale także o zapewnieniu bezpieczeństwa kluczowej z punktu widzenia gospodarczego infrastruktury nadmorskiej i offshore.
19.12.2018

KE: Baltic Pipe zwiększy bezpieczeństwo i dywersyfikację dostaw gazu w regionie

Baltic Pipe przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i dywersyfikacji dostaw gazu oraz budowy zintegrowanego, konkurencyjnego rynku gazu w regionie Morza Bałtyckiego i w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka KE.
01.12.2018

Bezpieczeństwo morskie RP – temat nadal aktualny

Teraźniejsze i przyszłe zdolności naszej Marynarki Wojennej to temat w ostatnich dniach gorący ze względu z jednej strony na sygnalizowane i komentowane w mediach plany zakupu okrętów nawodnych klasy fregata w ramach programu pod kryptonimem Miecznik, a z drugiej strony ze względu na obserwowaną napiętą sytuację w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Jest to też temat pierwszej sesji przyszłorocznego Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, organizowanego 24 stycznia 2019 r. w Warszawie przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni o
27.11.2018

Zwiększy się bezpieczeństwo powodziowe w rejonie Muzeum Auschwitz. Ogłoszono przetargi

Wody Polskie ogłosiły przetargi, które mają wyłonić wykonawców inwestycji w tzw. Węźle Oświęcimskim. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego w rejonie, m.in. w Muzeum Auschwitz. Wartość inwestycji to 80,5 mln zł - podały w środę Wody Polskie.
15.11.2018

Kwieciński: Umowa na dostawy gazu z USA zwiększa nasze bezpieczeństwo i siłę negocjacyjną

Długoterminowa umowa na dostawy gazu z USA zwiększa nasze bezpieczeństwo energetyczne i siłę negocjacyjną - powiedział PAP szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że stałe dostawy dają też większą stabilność cen w kraju.
08.11.2018

Pomorska Strefa Ekonomiczna wzmacnia bezpieczeństwo firm

Zminimalizowanie ryzyk w biznesie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zapewnienie bezpieczeństwa firmom i ich pracownikom korzystającym z przestrzeni strefy ekonomicznej – zakłada analiza ryzyka, jaką PZU Lab wykona dla parków naukowo-technologicznych w Gdyni i Gdańsku. Dzisiaj prezesi obu firm podpisali w tej sprawie umowę.
27.10.2018

Szef ukraińskiej dyplomacji: Powinniśmy pracować nad tymi projektami, które wzmacniają bezpieczeństwo energetyczne Europy, a nie pomniejszają je

W dyskusji z Ukrainą nt. miejsc pamięci oraz poszukiwań i ekshumacji potrzebna jest dobra wola obu stron; okazaliśmy tę dobrą wolę - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz po wtorkowych rozmowach z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkinem.
23.10.2018

Prezydent: Nord Stream 2 stanowi niebezpieczeństwo dla Ukrainy i Słowacji

Powstanie Nord Stream 2 bez wątpienia stanowi niebezpieczeństwo dla Ukrainy, Słowacji i stanowiłoby niebezpieczeństwo energetyczne dla Polski, gdyby nie nasze działania zapobiegawcze - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Polskim Radiem.
22.10.2018

Naimski: Węgiel to bezpieczeństwo energetyczne Polski na długie lata

Węgiel, dostarczanie energii opartej na własnym surowcu, to bezpieczeństwo państwa w długim terminie, tak będzie przynajmniej przez 30 lat – podkreślił w czwartek Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
18.10.2018

Ustawa e-akta ma ograniczyć obowiązki przedsiębiorców i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników

Skrócenie obowiązku przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat, możliwość prowadzenia dokumentacji pracowniczej w formie elektronicznej czy domyślne przekazywanie pensji na konto pracownika – przewiduje ustawa e-acta, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.
04.10.2018

38. sesja Baltic MoU

W siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie od wtorku trwa 38. konferencja państw Porozumienia Bałtyckiego (Baltic Memorandum of Understanding), w której uczestniczą przedstawiciele Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Szwecji i Polski.
04.10.2018

Szijjarto: Bezpieczeństwo energetyczne kwestią suwerenności dla Węgier

Bezpieczeństwo energetyczne jest dla Węgier kwestią suwerenności narodowej – oświadczył w środę minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto na konferencji energetycznej w Moskwie.
03.10.2018

Šefčovič: Nasze bezpieczeństwo energetyczne jest znacznie wyższe niż 4 lata temu

Z dużą pewnością mogę powiedzieć, że nasze bezpieczeństwo energetyczne jest znacznie wyższe niż 4 lata temu – powiedział w piątek w Sopocie Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz ds. unii energetycznej.
28.09.2018

Zieliński: bezpieczeństwo na wodzie będzie jednym z naszych priorytetów

Jest postęp jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale ciągle zostało wiele do zrobienia. Wciąż mamy dużo utonięć, dlatego w przyszłym roku bezpieczeństwo nad wodą i na wodzie będzie jednym z naszych priorytetów - powiedział w środę wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
05.09.2018

Bezpieczeństwo towarów na przejściach granicznych

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich przewodniczył w poniedziałek posiedzeniu wojewódzkiego zespołu ds. monitorowania jakości wwożonych na teren Polski towarów.
27.08.2018

FSSC 22000 – nowy program certyfikacji w PRS

PRS Certyfikacja uruchomił kolejny program certyfikacji w obszarze systemów zarządzania – FSSC 22000. To model certyfikacji przeznaczony do stosowania przez wszystkie organizacje, niezależnie od wielkości i formy prawnej, funkcjonujące w całym łańcuchu dostaw żywności i pasz.
09.08.2018

BBN: Bezpieczeństwo, w tym rozmowy ws. zakupu fregat, głównym tematem wizyty prezydenta w Australii

Bezpieczeństwo; w tym rozmowy ws. zakupu fregat rakietowych, będzie jednym z kluczowych wymiarów wizyty Andrzeja Dudy w Australii; próba jej dezawuowania świadczy o trochę "zaściankowym" pojmowaniu polityki zagranicznej; oba kraje wiążą interesy i sojusznicy - powiedział PAP szef BBN Paweł Soloch.
07.08.2018

Błaszczak: Inicjatywa 4x30 wzmacnia nasze bezpieczeństwo

Inicjatywa 4x30 pokazuje, że państwa NATO są gotowe odpowiedzieć szybko i zdecydowanie w przypadku ataku; ta decyzja wzmacnia nasze bezpieczeństwo - powiedział w czwartek w TVP szef MON Mariusz Błaszczak.
12.07.2018

Czaputowicz: tylko USA mogą zagwarantować bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

Tylko Stany Zjednoczone mogą zagwarantować bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO – powiedział w środę w Brukseli przed szczytem Sojuszu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Podkreślił konieczność utrzymania jedności transatlantyckiej.
11.07.2018

Niezawodne rurociągi zapewniają bezpieczeństwo energetyczne Europy

Współczesny świat napędzany jest energią. Zależność Europy od importu ropy i gazu to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi Unia Europejska. Kluczową rolę odgrywają tu rurociągi, dostarczające ropę naftową, gaz ziemny i paliwa płynne.
30.06.2018

Zastępca sekretarza stanu USA: dla administracji Trumpa bezpieczeństwo Ukrainy jest kluczowe

John Sullivan (Fot.: U.S. Embassy & Consulate) Amerykańska administracja uważa za kluczowe bezpieczeństwo Ukrainy i wspieranie władz tego kraju na drodze reform – oświadczył w środę zastępca sekretarza stanu USA John Sullivan, który spotkał się w Kopenhadze z ukraińskim premierem Wołodymyrem Hrojsmanem.
28.06.2018

Instytut Staszica: Połączenie Orlenu i Lotosu poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

Konsolidacja Orlenu i Lotosu może przynieść duże korzyści polskiej gospodarce – oceniają eksperci Instytutu Staszica. Budowa przez duże koncerny siły ekonomicznej państwa w ramach inwestycji w przetwórstwo ropy czy możliwość inwestowania w duże projekty technologiczne może także wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarki. Korzyści powinni odczuć także kierowcy. Jeśli integracja pomiędzy Orlenem a Lotosem będzie skuteczna, rynek będzie lepiej zorganizowany, a to może doprowadzić nawet do obniżki cen paliw.
28.06.2018

We wtorek prezydent udaje się z wizytą na Łotwę; wśród tematów relacje polityczne i bezpieczeństwo

Polsko-łotewskie relacje polityczne, kwestie bezpieczeństwa i współpraca w ramach Trójmorza, znajdą się wśród tematów poruszanych podczas rozpoczynającej się we wtorek wizyty polskiej pary prezydenckiej na Łotwie - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
26.06.2018

Bezpieczeństwo życia na morzu – współdziałanie jest koniecznością

Zapewnienie bezpieczeństwa na morzu to łańcuch działań wszystkich współodpowiedzialnych za nie podmiotów: od tych stanowiących prawo, budujących statki, tworzących i serwisujących sprzęt ratunkowy, po instytucje i organy kontrolne oraz służby ratownicze - ta podstawowa zasada towarzyszy uczestnikom konferencji, która odbyła się w piątek w Szczecinie.
08.06.2018

Prezydent Rumunii o B9: Razem możemy mieć wkład w bezpieczeństwo euroatlantyckie

Bukareszteńska Dziewiątka świadczy o naszej solidarności i niepodzielności w kwestii bezpieczeństwa sojuszniczego oraz o tym, że razem możemy mieć wkład w bezpieczeństwo euroatlantyckie - powiedział w piątek prezydent Rumunii Klaus Iohannis.
08.06.2018

Bezpieczeństwo żeglugi morskiej

Żegluga morska jest sferą działalności człowieka obarczoną dużym ryzykiem. Ogromne przestrzenie do pokonania, zmienne, często ekstremalnie niekorzystne, warunki atmosferyczne, rosnący ruch statków w kanałach i portach, nie zawsze bezpieczny ładunek do przewiezienia, wreszcie takie zjawiska jak piractwo czy terroryzm morski, to tylko część z zagrożeń jakie, związane są z transportem morskim. A jednak do tragedii i wypadków statków dochodzi stosunkowo rzadko. To głównie zasługa działalności Międzynarodowej Organizacji Morski
06.06.2018

Zwiększy się bezpieczeństwo powodziowe w rejonie Muzeum Auschwitz

Jesienią ogłoszone zostaną przetargi na prace w tzw. Węźle Oświęcimskim, które mają zwiększyć bezpieczeństwo powodziowe na terenie, na którym znajduje się m.in. Muzeum Auschwitz. Wartość inwestycji to ponad 74 mln zł – podały Wody Polskie RZGW w Krakowie.
02.06.2018

MSWiA: Ruszyła druga edycja akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad kąpieliskami i jeziorami. Jednak jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Dlatego właśnie Policja już po raz drugi rozpoczęła kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
29.05.2018

Szumowski: wprowadzając e-recepty poprawiamy bezpieczeństwo pacjentów

Wprowadzając e-recepty poprawiamy bezpieczeństwo pacjentów - powiedział w piątek w Siedlcach minister Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia wystawił tam pierwszą e-receptę. Pacjentem, który ją otrzymał był prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
25.05.2018

KE: Wzmacnianie gospodarki i bezpieczeństwo w budżecie UE na 2019 r.

Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt budżetu na 2019 r. 166 mld euro zostanie przeznaczone głównie na wzmocnienie gospodarki i promowanie solidarności i bezpieczeństwa zarówno w samej UE, jak i poza jej granicami.
23.05.2018

Brudziński: Straż Graniczna dba o bezpieczeństwo Polski i całej UE

Na Straży Granicznej spoczywa odpowiedzialność nie tylko za bezpieczeństwo obywateli Polski, ale całej Unii Europejskiej - mówił w środę szef MSWiA Joachim Brudziński na centralnych obchodach święta Straży Granicznej, podczas których odbyła się promocja funkcjonariuszy SG na pierwszy stopień oficerski.
16.05.2018

Bezpieczeństwo energetyczne Polski w perspektywie średnio i długoterminowej

Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski w perspektywie średnio- i długoterminowej? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy debaty zorganizowanej przez Polski Komitet Energii Elektrycznej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w Katowicach. W debacie wzięli udział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, prezesi największych polskich spółek energetycznych, zrzeszonych w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej, prezes Urzędu Regulacji Energetyki orz prezes Polskiej Grupy Górniczej. Uczestnicy wydar
15.05.2018

EKG: Dylemat energetyki europejskiej: zyski koncernów czy bezpieczeństwo

Najważniejszy dylemat europejskiej energetyki to pytanie, czy koncerny energetyczne mają koncentrować się na zysku, na bezpieczeństwie dostaw, czy też na ochronie zdrowia i środowiska – wskazywali uczestnicy poniedziałkowej dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
15.05.2018

Transport międzynarodowy: jak zadbać o bezpieczeństwo przewożonych towarów

Straty w wyniku kradzieży towarów, naprawy szkód czy kary za opóźnienia w dostawie - to tylko niektóre z kosztów, generowanych w wyniku okradania samochodów ciężarowych. W jaki sposób zabezpieczyć transport, by zadbać o bezpieczeństwo pracowników i przewożonych towarów?
22.04.2018

Premier: Nord Stream 2 - element szantażu i duże niebezpieczeństwo dla Europy

Coraz więcej krajów zdaje sobie sprawę, że Nord Stream 2 jest elementem geopolityki rosyjskiej, elementem szantażu; ten projekt stanowi duże niebezpieczeństwo dla Europy - powiedział w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
23.03.2018

Szczecin: Wysłuchanie publiczne nt. Baltic Pipe; Gaz-System: Ta inwestycja daje bezpieczeństwo

Baltic Pipe to bezpieczeństwo i szansa na zmniejszenie cen gazu w Polsce, a przynajmniej utrzymanie ich poziomie osiąganym na innych rynkach europejskich – podkreślał ekspert Gaz-Systemu Paweł Sęk w środę w Szczecinie podczas wysłuchania publicznego dotyczącego tej inwestycji.
07.03.2018

Część III – Bezpieczeństwo statków pasażerskich – ważne zmiany unijnych przepisów

Część III – Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie systemu inspekcji statków pasażerskich typu ro-ro i szybkich jednostek pasażerskich.
08.02.2018

XIX Konferencja Strefy Ex „Globalne doświadczenia – lokalne bezpieczeństwo. Innowacje”

Automatic Systems Engineering zaprasza na XIX Konferencję STREFY Ex, która odbędzie się w Sopocie w dniach 7-8 marca 2018 r.
01.02.2018

Część II – Bezpieczeństwo statków pasażerskich – ważne zmiany unijnych przepisów

Część II - Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji osób podróżujących na pokładach statków pasażerskich.
31.01.2018

Bezpieczeństwo to nie jest tylko zapobieganie (foto, wideo)

Bezpieczeństwo to nie jest tylko zapobieganie, ale to jest utrzymanie także pewnego rodzaju gotowości na wypadek różnych sytuacji, to jest doskonalenie zachowań ludzi, przygotowanie ich do różnego rodzaju zagrożeń – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Jarosław Chodnicki, kierownik Zakładowej Służby Ratowniczej w Gdańskiej Stoczni Remontowa, podczas I Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, które w środę odbyło się w Gdyni. Podkreślił, że przemysł stoczniowy generuje wiele niebezpieczeństw, m.in. pożarowych, eko
25.01.2018

Bezpieczeństwo statków pasażerskich – ważne zmiany unijnych przepisów, część I

Część I - Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie reguł i norm bezpieczeństwa statków pasażerskich.
23.01.2018

Naimski: Połączenie PERN i OLPP zwiększa bezpieczeństwo energetyczne Polski

Połączenie PERN i OLPP stworzyło duży podmiot, który zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
12.01.2018

Bezkolizyjne przejazdy zwiększają bezpieczeństwo na Rail Baltica

W Zielonce, Mokrej Wsi i Tłuszczu PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują bezkolizyjne skrzyżowania w miejscu przejazdów kolejowo-drogowych. Wartość inwestycji to około 100 mln zł - poinformowały we wtorkowym komunikacie PKP PLK.
02.01.2018

Proponowane zmiany w przepisach BHP mogą zmniejszyć bezpieczeństwo pracowników

Zgodnie z przygotowanym przez resort rozwoju pakietem ułatwień dla przedsiębiorców wiele zmieni się w zakresie szkoleń BHP. Nie będą one obowiązkowe dla pracowników administracyjno-biurowych w zakładach o najmniejszym ryzyku. Dodatkowo to pracodawca będzie mógł pełnić zadania służby BHP, jeśli zatrudnia do 50 pracowników. Zdaniem ekspertów zmiany idą w dobrym kierunku, mogą się jednak okazać zbyt ryzykowne i negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo pracowników.
28.12.2017

Bezpieczeństwo tras dostaw gazu do UE a wybuch w hubie Baumgarten

Po grudniowym wybuchu w centrum handlu gazem w austriackim Baumgarten reakcja rynków była gwałtowna, ale krótkotrwała. Zdarzenie wywołało jednak dyskusję o trasach dostaw gazu do Unii Europejskiej, ich pewności i bezpieczeństwie.
25.12.2017

Bezpieczeństwo i współpraca gospodarcza - tematami polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych

Bezpieczeństwo i współpraca będą najważniejszymi tematami polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych w Warszawie - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański. Udział w rozmowach mają wziąć premierzy Polski i Wielkiej Brytanii: Mateusz Morawiecki i Theresa May.
21.12.2017

Bezpieczeństwo pracy kluczowe dla firm logistycznych. Uczą tego pracowników poprzez „taniec” na wózkach widłowych

Bezpieczeństwo pracy ma kluczowe znaczenie dla firm logistycznych. Do większości wypadków w magazynie dochodzi w wyniku błędu lub niedopatrzenia pracownika. Uświadamianie magazynierów, kierowców czy operatorów wózków widłowych w zakresie bezpieczeństwa i przepisów BHP jest jednym z głównych obowiązków pracodawcy. Niektórzy starają się przekazywać tę wiedzę w bardziej angażujący, niesztampowy sposób. W tym roku po raz czwarty Grupa Raben z partnerami zorganizowała we wszystkich swoich magazynach konkurs „Tańczący z paletami
15.12.2017

Szydło: Pokój i bezpieczeństwo w Europie i Afryce są niepodzielne i zależne

Pokój i bezpieczeństwo w Europie i Afryce są niepodzielne i wzajemnie zależne, wierzymy, że współpraca będzie w stanie zapewnić pokój - stwierdziła premier Beata Szydło w przemówieniu na szczycie UE-Unia Afrykańska w Abidżanie, którego treść przekazano PAP.
30.11.2017

Polska pokieruje pracami regionalnej grupy, które mają zapewnić bezpieczeństwo dostaw gazu

Polska będzie koordynować prace Regionalnej Grupy Ryzyka, które mają zapewnić bezpieczeństwo dostaw gazu do krajów Unii Europejskiej - poinformował w poniedziałek resort energii.
27.11.2017

Tchórzewski: W Polsce wzrosło bezpieczeństwo energetyczne

W Polsce wzrosło bezpieczeństwo energetyczne zarówno w obszarze energii elektrycznej, jak i zaopatrzenia w gaz - mówił w środę minister energii Krzysztof Tchorzewski podczas podsumowania 2-lecia rządu.
16.11.2017

Radni SLD pytają o bezpieczeństwo gazoportu w Świnoujściu

Wichura uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika w terminalu LNG w Świnoujściu - radni klubu SLD – Lewica Razem chcą wyjaśnień.
06.11.2017

Bezpieczeństwo i współpraca w regionie Morza Śródziemnego tematem konferencji OBWE w Palermo

- Nie powinniśmy traktować czasowej poprawy sytuacji, jako czegoś stałego, niezmiennego. Jak pokazuje czas, najskuteczniejszymi sposobami rozwiązywania problemu nielegalnej migracji okazały się być te, które leczą jej przyczyny - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w swoim wystąpieniu podczas konferencji OBWE poświęconej bezpieczeństwu i współpracy w regionie Morza Śródziemnego w zakresie problematyki migracji, która odbyła się w Palermo na Sycylii.
25.10.2017

GITD: Pakiet mobilności KE może obniżyć bezpieczeństwo na drogach

Wprowadzenie niektórych rozwiązań z pakietu mobilności KE może obniżyć bezpieczeństwo na polskich drogach - poinformował podczas gali z okazji 15-lecia działalności kontrolnej Inspekcji Transportu Drogowego Łukasz Bryła zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego.
29.09.2017

Hiszpański rząd wyczarterował trzy promy. Będą służyć policji oraz służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo

Katalonia szykuje się do referendum niepodległościowego, a hiszpański rząd podejmuje specjalne środki ostrożności i przygotowuje się do zgromadzenia zwiększonych sił bezpieczeństwa w jednym miejscu. W tym celu wyczarterował trzy promy.
25.09.2017

Premier: Planujemy zwiększyć środki na obronność i bezpieczeństwo

Planujemy zwiększyć środki na obronność, bezpieczeństwo; przewidziane są także podwyżki dla nauczycieli - powiedziała PAP premier Beata Szydło. Przyszłoroczny budżet określiła jako "stabilny i bezpieczny". Powiedziała też, że komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT być może powinna powstać, ale jest to decyzja parlamentu.
09.09.2017

Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro

Polski Rejestr Statków we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym Krajowej Izby Gospodarki Morskiej organizuje 3 października 2017 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie seminarium pt. Bezpieczeństwo na statkach pasażerskich typu ro-ro. Ma ono na celu zwrócenie uwagi środowiska żeglugowego na niektóre aspekty bezpieczeństwa statków, w szczególności statków pasażerskich typu ro-ro. Wydarzenie patronatem honorowym objął Urząd Morski w Szczecinie, posiadający wielkie doświadczenie w czuwaniu nad bezpieczeństwem ż
08.09.2017

Bitwa o Gotland: Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Tegoroczne regaty Bitwa o Gotland Delphia Challenge 2017 są rekordowe pod względem liczby uczestników. To wyzwanie dla organizatorów, którzy nieustannie kładą nacisk na ich zabezpieczenie. Do elementów stałych, takich jak monitoring bezpieczeństwa, prognozy pogody, tracking satelitarny on-line i osłona medyczna, dołączono szkolenie SAR oraz obowiązkowe wyposażenie osobiste związane z bezpieczeństwem.
07.09.2017

XIX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo przeciwwybuchowe, przeciwpożarowe i eksploatacja systemów w dobie Industry 4.0”

XIX Konferencję STREFY Ex odbędzie się w Sopocie w dniach 4-5 października 2017r. Prezentowane będą zagadnienia bezpieczeństwa w nawiązaniu do zwiększania konkurencyjności naszych przedsiębiorstw m.in. w odniesieniu do korzyści jaki niesie zastosowanie koncepcji INDUSTRY 4.0 w praktyce.
26.07.2017

Prezydent: Mam konkretne tematy rozmów z Trumpem - to bezpieczeństwo energetyczne i tarcza antyrakietowa

Mam bardzo konkretne tematy do rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem; jest wśród nich m.in. kwestia bezpieczeństwa energetycznego, tarczy antyrakietowej i obecności wojsk Stanów Zjednoczonych - zapowiedział w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda.
05.07.2017

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Do Gdańska przyjechał mobilny showroom Dräger (foto, wideo)

Przenośne detektory gazu, testy narkotykowe czy aparaty oddechowe. To tylko niektóre urządzenia, jakie można było przetestować w mobilnym showroomie Dräger, który w środę przyjechał do Gdańska. Celem zespołu tej jeżdżącej po całej Europie ciężarówki jest zwiększanie bezpieczeństwa pracy, przemysłu, górnictwa i straży pożarnej.
28.06.2017

Karczewski: Bezpieczeństwo regionów Morza Kaspijskiego i Europy Środkowej gwarantem bezpieczeństwa na świecie

Bezpieczeństwo regionów Morza Kaspijskiego i Europy Środkowej jest gwarantem bezpieczeństwa na świecie - mówił po spotkaniu z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
27.06.2017

Osiem nowych „czarnych punktów” wodnych na Mazowszu

W tym roku na Mazowszu pojawi się osiem nowych "czarnych punktów" wodnych, m.in. nad Wisłą, Narwią i Bugiem - poinformowała policja. Tzw. czarne punkty to miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków nad wodą. Jest ich już 140 na całym Mazowszu.
21.06.2017

Adamczyk: Nie robi się nic, by zwiększyć bezpieczeństwo kierowców

Unia Europejska stara się wprowadzić przepisy, które uderzą w transport międzynarodowy pod pretekstem dbałości o kierowców, a nie robi się nic, aby realnie zwiększyć ich bezpieczeństwo - ocenił w środę minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
21.06.2017

Szczerski: bezpieczeństwo i współpraca ekonomiczna tematami rozmów z Trumpem

Najważniejszym punktem lipcowej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie będą rozmowy dwustronne z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, obaj przywódcy rozmawiać będą o kwestiach bezpieczeństwa i współpracy ekonomicznej.
16.06.2017

Ten symulator zwiększa bezpieczeństwo na morzu. Można go przetestować w Gdyni (wideo)

Szkoła Morska w Gdyni stawia na nowoczesne technologie. W pracującym tam symulatorze siłowni okrętowej zainstalowano ważną aktualizację. Teraz funkcjonalność systemu została rozszerzona m.in. o możliwość realizowania operacji związanych z obsługą rzeczywistego wyłącznika wysokonapięciowego. Dzięki temu symulator spełnia wymogi konwencji STCW w zakresie kursu wysokich napięć (High Voltage Curse).
06.06.2017

Warmińsko-mazurskie: Ratownicy ocenili bezpieczeństwo na jeziorach

Od czasu tragicznego w skutkach białego szkwału z 2007 r. na mazurskich jeziorach znacznie rozwinął się system ratownictwa - wynika z konferencji o stanie bezpieczeństwa na wodach, która odbyła się we wtorek w Giżycku.
30.05.2017

Bezpieczeństwo i sprawność portowych pojazdów

Pojazdy i maszyny uczestniczące w rozładunku i załadunku towarów w portach muszą być przygotowane na ekstremalne obciążenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawną pracę portowych pojazdów, Continental poszerzył ofertę opon przemysłowych o oponę TractorMaster w rozmiarze 280/75 R 22.5.
23.05.2017

Beata Szydło na szczycie państw bałtyckich; tematem rozmów m.in. Nord Stream 2 i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo - militarne i energetyczne naszej części Europy, przyszłość regionu i Unii Europejskiej - to tematy poniedziałkowych rozmów w Tallinnie premier Beaty Szydło z szefami rządów: Litwy Sauliusem Skvernelisem, Łotwy Marisem Kuczinskisem oraz Estonii Juriem Ratasem.
08.05.2017

Bezpieczeństwo morskie odpowiada na coraz trudniejsze wyzwania (foto, wideo)

Bezpieczeństwo morskie staje przed coraz trudniejszymi zadaniami. O wyzwaniach, planach i zagrożeniach z nim związanych rozmawiali eksperci podczas Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego, która odbyła się na Uniwersytecie Gdańskim. Jak poinformował Cezary Łuczywek, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, liczba wypadków od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie.
20.04.2017

Wiceminister Gajda: Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe to priorytet

– Obecna sytuacja hydrologiczna wyraźnie pokazuje, że jeśli nawet stosunkowo niewielkie zagrożenia hydrologiczne powodują podtopienia, oznacza to, że stan infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpowodziowe jest bardzo słaby. Przygotowujemy nowe Prawo wodne, abyśmy byli znacznie lepiej przygotowani do takich sytuacji, jak w tej chwili, a także tych znacznie trudniejszych – podkreśla Mariusz Gajda, wiceminister środowiska.
26.02.2017

Przekop Mierzei Wiślanej ma zapewnić bezpieczeństwo państwa

Budowa drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez przekop Mierzei Wiślanej ma zapewnić bezpieczeństwo państwa – przekonywał podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki wodnej wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Paweł Brzezicki.
09.02.2017

Bezpieczeństwo portów i torów podejściowych

Pod patronatem i z udziałem wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Pawła Brzezickiego zorganizowano, staraniem JM Rektora Akademii Morskiej profesora Janusza Zarębskiego oraz dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni kpt.ż.w. Wiesława Piotrzkowskiego, specjalistyczne seminarium pt. „Techniczne możliwości rozwoju systemów wspomagających bezpieczeństwo w portach i na podejściach do nich”. Kilkudziesięciu profesjonalistów, przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej polską administracją morską, portami całego wybrzeża, ludz
01.02.2017

Polski system wspomagający bezpieczeństwo w ruchu morskim trafi na promy

System nawigacyjny zapobiegający kolizjom w ruchu morskim Navdec, opracowany przez naukowców z Akademii Morskiej w Szczecinie, trafi na promy Polferries. Polski operator jest pierwszym, który komercyjnie wykorzysta system.
18.12.2016

Szwedzki rząd: budowa Nord Stream 2 osłabi nasze bezpieczeństwo

Szefowa szwedzkiej dyplomacji oraz minister obrony Szwecji oznajmili we wtorek, że wykorzystanie szwedzkich portów do budowy gazociągu Nord Stream 2 osłabi możliwości obronne Szwecji.
13.12.2016

Spotkanie polsko-norweskie w Gdańsku: energetyka, infrastruktura, bezpieczeństwo

ReForum.eu: Współpraca polsko-norweska: Energetyka, Infrastruktura, Bezpieczeństwo to cykliczna formuła spotkań przeznaczona rozwojowi współpracy instytucji publicznych, firm oraz organizacji pozarządowych w Polsce i Norwegii w ramach kluczowych projektów związanych z energetyką, infrastrukturą i bezpieczeństwem.
30.11.2016

Gróbarczyk: bezpieczeństwo wschodniej granicy UE i NATO to argument za kanałem przez Mierzeję

Aspekt geopolityczny to niezwykle ważny argument na rzecz budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną; wschodnia granica UE, NATO, która jest w 100 proc. kontrolowana przez stronę rosyjską, to rzecz niedopuszczalna - oświadczył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
12.10.2016

Nowe Prawo wodne a bezpieczeństwo przeciwpowodziowe

Nowe prawo wodne będzie realizowało zadania dające Polakom bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Wieloletnie zaniedbania przy realizacji strategicznych z tego punktu widzenia inwestycji prowadzą do powodzi, stratach w majątku lub - co gorsza - utraty zdrowia lub życia. Funkcjonujące dotąd rozbicie kompetencyjne nie pomaga w sprawnym zarządzaniu infrastrukturą wodną. Nowa ustawa prawo wodne wychodzi naprzeciw kwestiom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.
05.10.2016

Prezydent: bezpieczeństwo to ważny element współpracy Polski i USA

Bezpieczeństwo to ważny element współpracy Polski i USA – mówił w poniedziałek w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.
20.09.2016

Polska chce wzmacniać współpracę z krajami Trójmorza. Zyska na tym gospodarka i wzrośnie bezpieczeństwo

Potencjał współpracy państw Trójmorza, czyli położonych między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym, nie jest w pełni wykorzystywany – oceniają eksperci. Jej zacieśnienie może mieć szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa regionu i dla rozwoju gospodarczego tych krajów. Dlatego w proces ten angażują się zarówno politycy, jak i przedstawiciele biznesu. Okazją do tego będzie kolejna już edycja Baltic Business Forum, które we wrześniu odbędzie się w Świnoujściu.
28.08.2016

Niebezpieczeństwo u wybrzeży Meksyku. Porzucony masowiec zaczął się przełamywać

Masowiec "M/V Los Llanitos" powoli przełamuje się i jest bliski zatonięcia w Pacyfiku u wybrzeży Meksyku. Przez prawie dziewięć miesięcy obijał się o skały w pobliżu Barra de Navidad, niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu meksykańskiego stanu Jalisco.
18.08.2016

Minister Kurtyka: Bezpieczeństwo energetyczne Europy to także wyzwanie dla Polski i Niemiec

- Jesteśmy dobrymi sąsiadami i potrafimy wypracować rozwiązania korzystne dla energetycznego bezpieczeństwa Europy - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka podczas Polsko-Niemieckiego Forum Energetycznego. Spotkanie, w którym udział wzięli również wiceminister gospodarki i energii Niemiec Rainer Baake oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, odbyło się 14 lipca 2016 r. w Warszawie.
21.07.2016

Ministerstwo odpowiada na pytania dotyczące zweryfikowanej masy kontenera

MGMiŻŚ opracowało i opublikowało „Pytania i odpowiedzi” wyjaśniające najczęściej pojawiające się wątpliwości, związane z nowymi przepisami Międzynarodowej Organizacji Morskiej, w zakresie określania zweryfikowanej masy kontenera (VGM), które wejdą w życie 1 lipca 2016 r.
20.06.2016

Nowe wymagania prawne IMO dotyczące weryfikacji masy kontenerów w transporcie morskim (Verified Gross Mass VGM)

W wyniku zmian wprowadzonych Rezolucją MSC.380(94) z dnia 21 listopada 2014 r. do Prawidła 2 Rozdziału VI Międzynarodowej konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu (konwencji SOLAS), w ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie morskim (Dz. U. z 2015 r. poz. 611, z późn. zm.) zostają wprowadzone zmiany.
02.06.2016

Nowe wytyczne dotyczące ważenia kontenerów

MGMiŻŚ opracowało i opublikowało Wytyczne Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dotyczące zweryfikowanej masy kontenera (VGM). Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 lipca 2016 r.
01.06.2016

Dzięki dywersyfikacji dostaw gazu zwiększa się bezpieczeństwo energetyczne Polski

Dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego do Polski pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zwiększył się import dostaw gazu z Zachodu, przez Gazociąg Jamalski. Tylko przez punkt Mallnow Rewers można rocznie sprowadzić ponad 5 mld m³ gazu, czyli jedną trzecią polskiego zapotrzebowania. W tym roku rozpoczną się dostawy do terminalu LNG, prawdopodobnie jeszcze w 2016 roku ruszy gazowe połączenie Polski ze Słowacją. Większe możliwości importu oznaczają również wzrost konkurencji na rynku wewnętrznym.
14.03.2016

Kolejne seminarium „Bezpieczeństwo portów morskich” tym razem w Szczecinie

Już jutro w Urzędzie Morskim w Szczecinie odbędzie się druga edycja seminarium „Bezpieczeństwo portów morskich”. Spotkanie będzie trwać od 9 do 13.
18.01.2016

W portach Szczecin-Świnoujście postawili na bezpieczeństwo

Nowoczesny sprzęt ratowniczy i pomiarowy jeszcze w tym roku trafi do Portowej Straży Pożarnej. Dzięki temu porty w Szczecinie i Świnoujściu zwiększają bezpieczeństwo i ochronę wód portowych. Sprzęt zakupiono w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu pomiarowego oraz ratowniczego przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA”.
08.12.2015

Seminarium „Bezpieczeństwo portów morskich”

Przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw związanych z działalnością portów morskich spotkali się we wtorek 17 listopada 2015 r. w siedzibie Polskiego Rejestru Statków S.A. w Gdańsku na seminarium "Bezpieczeństwo portów morskich", zorganizowanym przez Polski Rejestr Statków oraz Krajową Izbę Gospodarki Morskiej. Patronat honorowy nad seminarium objął Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni dr inż. kpt. ż.w. Andrzej Królikowski.
26.11.2015

Bezpieczeństwo w portach morskich – seminarium

Wczoraj (17.11) odbyło się seminarium "Bezpieczeństwo w portach morskich" zorganizowane przez Polski Rejestr Statków oraz Krajową Izbę Gospodarki Morskiej.
17.11.2015

Kolejne interkonektory oraz terminal LNG poprawią bezpieczeństwo energetyczne

Bezpieczeństwo dostaw błękitnego paliwa do Polski z roku na rok rośnie. Możliwości odbioru gazu ziemnego z kierunków zachodniego i południowego od 2009 roku wzrosły ponaddziesięciokrotnie. Interkonektory łączące krajowy system przesyłowy ze słowackim, czeskim i litewskim oraz gazoport w Świnoujściu poprawią jeszcze bezpieczeństwo energetyczne kraju. Dzięki temu wzmocni się pozycja Polski w negocjacjach z dostawcą ze Wschodu.
16.09.2015

Niebezpieczeństwo w Ustce. Statek z turystami osiadł na mieliźnie

85 pasażerom statku turystycznego Dragon groziło dziś duże niebezpieczeństwo. Jednostka osiadła na mieliźnie przy zachodniej główce usteckiego portu. Nikomu nic się nie stało, dzięki szybkiej akcji ratowniczej.
21.07.2015

Naftoport - inwestujemy w elastyczność systemu i bezpieczeństwo, wywiad z prezesem Dariuszem Kobiereckim

Gospodarka Morska: W tym roku zostanie oddane do użytku nowe stanowisko przeładunkowe w Naftoporcie. Proszę wyjaśnić, jaki był cel jego powstania i jaką będzie pełniło funkcję.
03.06.2015

Rentowność czy bezpieczeństwo? Dylemat strategicznych projektów polskiej energetyki

Rentowność nie powinna być kluczowym aspektem decydującym o powstaniu strategicznego projektu w polskim sektorze energetycznym. Należy w tym zakresie uwzględniać również inne czynniki rzutujące na całokształt bezpieczeństwa energetycznego kraju. Wzorem dla Polski w zakresie rozwiązań prawnych powinna być np. Kanada.
16.03.2015

Internet zwiększy bezpieczeństwo na morzu

Zespół naukowców pod kierownictwem prof. Józefa Woźniaka z Politechniki Gdańskiej pracuje nad projektem szerokopasmowej sieci teleinformatycznej na morzu.
27.12.2014

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.