• <

Wynik wyszukiwania - "akademia morska w szczecinie" - Wiadomości

Oceanotechnika – złap wiatr w żagle

Polski przemysł jachtowy produkuje ponad 20 tysięcy jachtów rocznie. Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie, po Stanach Zjednoczonych, producentem jachtów motorowych o długości do 9 metrów.
14.08.2020

Sierpień miesiącem czystej wody! Konkurs #AkademiaEko

Wokół nas codziennie podejmowanych jest wiele inicjatyw proekologicznych: widzimy, jak ważna jest troska o środowisko, a każde działanie ma znaczenie. Dlatego postanowiliśmy w AMS także tego lata podjąć konkretne działania
31.07.2020

Akademia Morska w Szczecinie Uczelnią Liderów

Certyfikat „Uczelnia Liderów” przyznawany jest już uczelniom, których absolwenci wyróżniają się na rynku pracy, są kreatywni i wszechstronni.
30.06.2020

MGMiŻŚ: przesunięcie środków budżetowych umożliwi pomoc m.in. dla armatorów jachtów w ramach Tarczy

Pomoc dla właścicieli i armatorów jachtów oraz subwencje dla szkół branżowych w łącznej wysokości 16,52 mln zł przewiduje projekt rozporządzenia. znajdujący się w Rządowym Centrum Legislacji. Dzięki niemu resort żeglugi będzie mógł dokonać przesunięcia środków z budżetu.
22.06.2020

Dni Otwarte Akademii Morskiej w Szczecinie już w przyszłym tygodniu

Akademia Morska w Szczecinie 24 i 25 czerwca zaprasza do siebie w formie wirtualnej. W tym roku nie możliwe było spotkanie się w murach uczelni - co nie oznacza, że niemożliwe jest uchylenie drzwi AM przed przyszłymi adeptami.
17.06.2020

Już dziś o 17:00 WEBINAR „Statki autonomiczne – przyszłość daleka czy bliska? Możliwości techniczne, a uwarunkowania prawne.”

17 czerwca o godzinie 17 obędzie się WEBINAR pt. „Statki autonomiczne – przyszłość daleka czy bliska? Możliwości techniczne, a uwarunkowania prawne.” Organizatorami spotkania online jest Polskie Forum Technologii Morskich, portal Gospodarkamorska.pl, kancelaria prawna Legal Consulting Mateusz Romowicz oraz Akademia Morska w Szczecinie. Udział w Webinarze jest bezpłatny. Zarejestruj się już teraz.
17.06.2020

Ruszają poszukiwania legendarnego okrętu ORP Orzeł

Dokładnie 80 lat temu okręt podwodny „Orzeł” wypłynął w swój ostatni rejs, a lokalizacja jego wraku wciąż pozostaje zagadką. Z okazji wyjątkowej rocznicy startuje właśnie Narodowy Program, w ramach którego Stowarzyszenie Wyprawy Wrakowe, mające siedzibę w Cielimowie koło Gniezna, we współpracy z Akademią Morską w Szczecinie będą wspólnie poszukiwać zaginionego okrętu. Programowi patronuje Kancelaria Premiera RP oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Startuje Narodowy Program Poszukiwania Wraku Polskie
22.05.2020

Zapraszamy na seminaria - Kryteria stateczności statku w stanie nieuszkodzonym drugiej generacji

Podkomitet ds. Projektowania i Konstrukcji Statków (SDC Sub-committee) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) zakończył w pierwszej połowie lutego 2020 r. prace nad nowymi kryteriami oceny stateczności statków w stanie nieuszkodzonym. Prace, trwające ponad 15 lat, zaowocowały projektowymi kryteriami, które znane są pod nazwą „Kryteria stateczności statków w stanie nieuszkodzonym drugiej generacji”.
10.03.2020

Akademia Morska w Szczecinie REKRUTUJE!

Już w marcu można rozpocząć studia na kierunkach AMS - pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Sprawdź!!
25.02.2020

Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA

29 stycznia na pokładzie statku badawczo-szkolnego Akademii Morskiej w Szczecinie - Nawigatorze XXI, przedstawiciele spółki oraz uczelni podpisali porozumienie o współpracy.
30.01.2020

Akademia Morska w Szczecinie i AMS Interoceanmetal zbadają dno Pacyfiku

Wspólne badania dna morskiego i prace nad skutecznymi rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwią działania na "działce" na dnie Pacyfiku - to główne założenia umowy zawartej na początku grudnia między Akademią Morską w Szczecinie a spółką Interoceanmetal.
10.12.2019

99. Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni [foto, wideo]

9 grudnia br. rektor Uniwersytetu Morskiego prof. dr hab.inż Janusz Zarębski otworzył uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 99. urodzin Uniwersytetu Morskiego. W obchodach udział wzięli pracownicy naukowi uczelni, politycy, samorządowcy, wojskowi, studenci i inne osoby z zaplecza branży morskiej ściśle współpracy z UM w Gdyni. Uroczystość odbyła się pod patronatem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka.
10.12.2019

Polska jakość ceniona na całym świecie - poznajcie MEWO. S.A. (wywiad)

Zaczynali w czasie, kiedy morskie farmy wiatrowe były w Polsce tematem nieznanym. Z pokorą uczyli się od doświadczonych graczy na światowym rynku, co doprowadziło ich do pozycji lidera w polskiej części Morza Bałtyckiego. Kim są ludzie biorący udział we wszystkich najważniejszych projektach energetycznych w Polsce, dlaczego warto inwestować w pracowników i dlaczego zna ich cała światowa branża offshore opowiedział nam Paweł Weiner, prezes zarządu MEWO. S.A.
26.11.2019

Nowa siedziba Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

W piątek, 22 listopada o godz. 11:00 odbędzie się otwarcie nowej siedziby Wydziału Mechanicznego przy ul. Willowej 2 w Szczecinie z planowanym udziałem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marka Gróbarczyka, JM Rektora dr. hab. inż. kpt. ż.w. Wojciecha Ślączki, prof. AMS, gospodarza - Dziekana Wydziału Mechanicznego, dr. hab. inż. Zbigniewa Matuszaka, prof. AMS, a także przedstawicieli władz samorządowych.
08.11.2019

Akademia Morska w Szczecinie zainaugurowała rok akademicki. Uczelnia będzie współpracować z IMGW

Z udziałem władz Akademii Morskiej w Szczecinie, jej studentów i zaproszonych gości w sobotę zainaugurowano rok akademicki 2019/2020. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk podkreślał na uroczystości rolę uczelni morskich.
28.09.2019

Akademia Morska w Szczecinie nawiązała współpracę z Polskim Rejestrem Statków

Jednym z profitów płynących ze spotkań podczas minionego Kongresu Morskiego jest nowo zawiązane porozumienie między Akademią Morską w Szczecinie a Polskim Rejestrem Statków. 6 września, przy okazji spotkania w Szczecinie, porozumienie z rąk dyrektora pionu okrętowego PRS Grzegorza Pettke odebrał prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Artur Bejger, prof. AM.
12.09.2019

Zarządzanie ze specjalnością Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej – nowy kierunek studiów w AM w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza pracodawców i pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej do studiowania na nowym kierunku Zarządzanie na specjalności Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej. Da on absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania i pozwoli zrozumieć, dlaczego każdy może być milionerem, ale nie każdy nim zostaje. Otworzy studentów na nowe horyzonty, gdzie nabyte umiejętności przygotują ich do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w gospodarce morskiej Polski i świata
29.08.2019

W Stoczni Szczecińskiej powstanie semi-autonomiczny statek. Możesz wesprzeć tę budowę

New Shore Invest, platforma brokerska umożliwiająca inwestowanie w obiecujące projekty transportowe, zachęca do wsparcia projektu Arion. To semi-autonomiczny statek, który wybudować ma Stocznia Szczecińska. Kwota, jaką można w niego zainwestować, wynosi od 1 000 do 10 000 euro na inwestora. New Shore Invest zapewnia, że każdy z nich może liczyć na atrakcyjny zwrot z inwestycji.
05.06.2019

Święto Akademii Morskiej w Szczecinie

Uroczyste podniesienie bandery, nadzwyczajne posiedzenie senatu, zawody sportowe oraz piknik. 24 maja Akademia Morska w Szczecinie obchodziła swoje święto. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia był Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu.
28.05.2019

Bałtyk ma szansę wyplątać się z sieci widm (foto, wideo)

W Kołobrzegu odbyła się konferencja podsumowująca projekt Marelitt Baltic, którego głównym celem było znalezienie odpowiedzi jak skutecznie i systemowo rozwiązać problem związany z zagubionymi narzędziami połowowymi w Morzu Bałtyckim. Fundacja WWF Polska, razem z innymi partnerami z Polski, Szwecji, Estonii i Niemiec oraz szeregiem ekspertów, rybaków i nurków, wypracowali metody wyszukiwania i znakowania sieci, recyclingu odpadów, przystosowania infrastruktury portowej do odbierania zużytych sieci oraz optymalizacji kosztowej tyc
15.05.2019

Premiera filmu Widmo Bałtyku

26 kwietnia o godz. 10:00 w hotelu Aquarius SPA (Ul. Kasprowicza 24 Kołobrzeg) odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Widmo Bałtyku”, który jest podsumowaniem 3-letniego projektu Marelitt Baltic i próbą odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie i systemowo rozwiązać problem związany z zagubionymi narzędziami połowowymi w Morzu Bałtyckim.
24.04.2019

Stocznia Szczecińska i NCBR podpisali umowę na budowę semi-autonomicznego statku (wideo)

33 mln zł dofinansowania przekazało Stoczni Szczecińskiej Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 29 marca podpisano umowę na realizację projektu badawczo-rozwojowego. Jego przedmiotem jest opracowanie, budowa i weryfikacja w warunkach rzeczywistych prototypu semi-autonomicznego statku towarowego żeglugi morskiej typu coaster – podała Stocznia Szczecińska w komunikacie.
10.04.2019

Konferencja Żegluga Morska 2.0

Już 18 kwietnia, Stowarzyszenie Biuro Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – Wydział Ekonomiczny w Szczecinie oraz Katedra Zarządzania i Logistyki zapraszają do udziału w II Konferencji Naukowej „Odra i Nadodrze” 2019 żegluga morska bliskiego zasięgu (koncepcja 2.0) w świetle nowych priorytetów polityki transportowej Unii Europejskiej.
21.03.2019

Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 marca 2019 r. w siedzibie uczelni w Szczecinie w godz. 9.00 – 17.00. Dla zwiedzających akademia otworzy laboratoria i symulatory oraz zaprezentuje ofertę kierunków. Zainteresowani będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat studiów w dziekanatach wydziałów.
04.03.2019

Światowe standardy w Akademii Morskiej w Szczecinie. Powstanie Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających

Akademia Morska w Szczecinie to kolejna zachodniopomorska uczelnia, która inwestuje w sektor naukowo-badawczo-rozwojowy. Dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego powstanie przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. Będzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w Europie. Umowę gwarantującą przekazanie wsparcia podpisali 2 października – marszałek Olgierd Geblewicz oraz rektor AM prof. Wojciech Ślączka. Budowa CEOP-u ruszy w styczniu 2019 r.
04.10.2018

Spotkanie partnerów projektu EMMA

W dniach 17 i 18 września w siedzibie Akademii Morskiej w Szczecinie, odbyło się międzynarodowe spotkanie projektu EMMA, organizowane przez Urząd Żeglugi Śródlądowej oraz Północną Izbę Gospodarczą.
25.09.2018

Zachodniopomorski Festiwal Nauki w AM

Akademia Morska w Szczecinie po raz kolejny bierze udział w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki. Na uczniów ze Szczecina i okolic czekają m.in.: symulacje nawigacyjno-manewrowe w Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego, Europejskim Centrum Szkoleń LNG, w symulatorze ARPA i innych, procesy zachodzące w siłowniach okrętowych - w Laboratorium oraz Symulatorze Siłowni Okrętowych, laboratoria wirtualnej rzeczywistości oraz druku 3D. Przed zwiedzającymi zostanie też otwarty pokład Nawigatora XXI!
12.09.2018

Rekrutacja do Akademii Morskiej w Szczecinie trwa jeszcze tydzień

Przed nami ostatni tydzień naboru uzupełniającego na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych w Akademii Morskiej w Szczecinie. Na kandydatów uczelnia czeka do 14 września 2018 r.
07.09.2018

Matematyka dla maturzystów oraz rekrutacja w Akademii Morskiej w Szczecinie

Podobnie, jak w latach poprzednich, po ogłoszeniu wyników tegorocznych matur, na Akademii Morskiej w Szczecinie, podjęto decyzję o organizacji bezpłatnego kursu przygotowawczego do poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Tegoroczny "poprawkowy" Pitagoras w Akademii Morskiej w Szczecinie odbędzie się między 6 a 17 sierpnia w godz. 10:00-12:30 w sali nr 19 w gmachu AM przy Wałach Chrobrego.
05.07.2018

Szczecin: Powstał przyjazny środowisku system do zbierania plam oleju

Konsorcjum, które tworzy m.in. Akademia Morska w Szczecinie stworzyło system do zwalczania rozlewów oleju na wodzie za pomocą przyjaznych środowisku pochłaniaczy oraz zbierania ich specjalną siecią.
28.06.2018

Studenckie regaty na Odrze

Regaty o Akademickie Mistrzostwo Szczecina rozegrane zostaną na Odrze w najbliższą sobotę (16 czerwca). Regaty są pierwszymi zawodami sportowymi tego typu w historii naszego regionu, a ich pomysłodawcą są w studenci Akademii Morskiej w Szczecinie z sekcji żeglarskiej tutejszego AZS.
13.06.2018

Seminarium: MASS – statki autonomiczne – nieodległa przyszłość?

W Centrali Polskiego Rejestru Statków 25 czerwca odbędzie się seminarium poświęcone autonomicznym jednostkom nawodnym – MASS. Od wielu lat prowadzone są intensywne prace nad rozwojem tej technologii zarówno wśród pojazdów lądowych, powietrznych oraz wodnych. Bezzałogowe maszyny są ciągle udoskonalane i nieustannie poszukuje się dla nich nowych zastosowań. Milowym krokiem postępu technologicznego jest fakt, że takie pojazdy nie muszą już być zdalnie sterowane – swoje zadania mogą wykonywać w pełni autonomicznie i automatycznie.
04.06.2018

Akademia Morska w Szczecinie i Policja łączą siły, by drogi w mieście i regionie były bezpieczne

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie i Komenda Wojewódzka Policji rozpoczynają współpracę. Podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Celem wspólnych działań jest wspieranie wszelkich inicjatyw i wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podnoszenia kultury motoryzacyjnej wśród wszystkich uczestników ruchu oraz instytucji i organizacji wspierających te działania w Szczecinie oraz w regionie.
31.05.2018

Dwie dekady Nawigatora XXI

W roku 2018 mija 20 lat odkąd polska bandera po raz pierwszy powiała nad statkiem badawczo-szkolnym Akademii Morskiej w Szczecinie – Nawigatorem XXI.
18.05.2018

Samorządy nadodrzańskie wspólnie dla użeglownienia Odry

„Program rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Nowe szanse i wyzwania dla samorządów terytorialnych” – to temat II Konferencji konsultacyjnej dla nadodrzańskich samorządów. Spotkanie przedstawicieli MGMiŻŚ odbyło się 5 kwietnia 2018 roku w Akademii Morskiej w Szczecinie.
06.04.2018

Gróbarczyk: około 20 stopni wodnych na Odrze

Na Odrze ma powstać około 20 stopni wodnych w ramach Odrzańskiej Drogi Wodnej - zapowiedział w czwartek w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
05.04.2018

Kwiecień pod znakiem żeglugi śródlądowej [foto,wideo]

Podczas briefingu prasowego zorganizowanego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapowiedziano dwa kwietniowe wydarzenia dotyczące rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce. Podczas spotkania Minister Marek Gróbarczyk zaprezentował również bieżące działania w obszarze żeglugi śródlądowej oraz plany na przyszłość.
04.04.2018

Akademia Morska i Kongsberg Maritime Poland – współpraca nauki z biznesem

Akademia Morska w Szczecinie oraz Kongsberg Maritime Poland podpisały umowę ramową, regulującą warunki współpracy w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym. Spotkanie przedstawicieli zarządu Kongsberg Maritime Poland wiceprezesa Radosława Sochanowskiego i prokurenta Michała Kraczewskiego z władzami Akademii – rektorem Akademii Morskiej Wojciechem Ślączką oraz dziekanami wszystkich wydziałów uczelni odbyło się w czwartek w Sali Tradycji AM.
29.03.2018

Kusznierewicz: Polska100 nie jest projektem politycznym tylko sportowym

Nie chciałbym, żebyśmy myśleli i rozmawiali o projekcie "Polska100", nawiązując do polityki, ponieważ nie jest to projekt polityczny tylko sportowy - powiedział w środę żeglarz, złoty medalista olimpijski i kapitan rejsu "Polska100" Mateusz Kusznierewicz.
28.03.2018

Konferencja konsultacyjna dla samorządów nadodrzańskich

„Program rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Nowe szanse i wyzwania dla samorządów terytorialnych”. II Konferencja konsultacyjna dla nadodrzańskich samorządów odbędzie się w Szczecinie 5 kwietnia 2018 roku.
19.03.2018

Ster na karierę - Dzień Kobiet

Akademia Morska w Szczecinie wraz z Biurem Karier AM zaprasza na kolejne spotkanie - STER NA KARIERĘ #2. Tym razem okazją do spotkania jest DZIEŃ KOBIET, a gościem będzie kpt. ż.w. Klaudia Skotnica-Filat, absolwentka Akademii Morskiej.
08.03.2018

Patent europejski dla Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała patent europejski EP2504719 „A method and system of navigational decision support in the process of safe vessel navigation” przyznany przez Europejski Urząd Patentowy.
02.03.2018

Zhejiang Ocean University z wizytą w Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademię Morską w Szczecinie w poniedziałek odwiedzili przedstawiciele z Zhejiang Ocean University w południowo wschodnich Chinach. Po wzajemnej prezentacji, uczestnicy spotkania podjęli rozmowy o możliwych formach współpracy przede wszystkim w obszarze dydaktyki.
20.01.2018

Startuje Legia Akademicka w Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej. Szkolenie składa się z części teoretycznej - która odbędzie się w formie organizowanych w uczelni wykładów, a także praktycznej - organizowanej w formie ćwiczeń wojskowych w ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP.
11.01.2018

Nowoczesny sprzęt w pracowni WIET. Współpraca Vitronic Polska i Akademii Morskiej w Szczecinie

Przedstawiciele Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz firmy Vitronic Polska oficjalnie podpisali umowę o współpracy.
11.12.2017

Akademicki Trener Biznesu – nowy „gatunek” edukatora na uczelniach wsparty środkami programu Erasmus+

Narodowa Agencja Programu Erasmus + 4 sierpnia ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych do Akcji 2: Partnerstwa Strategiczne w sektorze Szkolnictwa Wyższego w programie Erasmus+ w roku 2017 – partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji. Projekt o nazwie „Academic Business Coach – MELES 2.0”, którego liderem jest Akademia Morska w Szczecinie, został zatwierdzony do finansowania w tym konkursie, jako jeden z 13 na 64 złożone projekty. ABC – Academic Business Coach to brakujące ogniwo komercjalizacji na polskich uczelniach. To n
07.11.2017

Akademia Morska w Szczecinie znów spróbuje pobić rekord Guinessa

Akademia Morska w Szczecinie w poniedziałek po raz drugi weźmie udział w próbie pobicia rekordu Guinessa. Tym razem nie na pokładzie Nawigatora XXI, a w budynku AM.
13.10.2017

Gliński: Program Polska100 odwołuje się do dobrych stron naszej ojczyzny

Polska100 to program wizerunkowy, który odwołuje się do dobrych stron naszej ojczyzny, poprzez jej związki z morzem, z żeglarstwem, z dokonaniami sportowymi - powiedział w środę na PGE Narodowym wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.
11.10.2017

Współpraca naukowo-biznesowa Akademii Morskiej i Enea

ENEA Operator sp. z o.o. oraz Akademia Morska w Szczecinie podjęły decyzję o współpracy w ramach przedsięwzięć innowacyjnych i badawczo-rozwojowych.
10.10.2017

Akademia Morska w Szczecinie partnerem naukowym ENEA

ENEA Operator sp. z o.o. oraz Akademia Morska w Szczecinie podjęły decyzję o podjęciu współpracy w ramach przedsięwzięć innowacyjnych i badawczo-rozwojowych.
07.10.2017

Akademia Morska w Szczecinie rozpoczęła kolejny rok akademicki – inauguracja 2017/2018

Tradycyjnie rok akademicki rozpoczął się oficjalnymi uroczystościami – sobotnią immatrykulacją studentów u stóp Wałów Chrobrego oraz kameralnym apelem pamięci pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
02.10.2017

Interoceanmetal nowym partnerem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego

Do grona członków Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego dołączył nowy partner – Interoceanmetal. To organizacja międzynarodowa o charakterze rządowym z siedzibą w Szczecinie. Porozumienie międzyrządowe o powołaniu Wspólnej Organizacji Interoceanmetal zostało podpisane 27 kwietnia 1987 roku i ratyfikowane przez Radę Państwa PRL 18 lutego 1988 roku. Aktualnie państwami sponsorującymi IOM są: Bułgaria, Czechy, Kuba, Polska, Rosja i Słowacja.
22.09.2017

BALTEXPO 2017 już za tydzień

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia dziewiętnastej edycji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w dn. 11-13 września 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11. Poza wieloma nowatorskimi technologiami prezentowanymi na stoiskach targowych (w tym w specjalnej strefie poświęconej innowacyjności), dla wystawców i zwiedzających przygotowano bogaty program wydarzeń towarzyszących.
04.09.2017

Na Bałtyku ruszyła akcja wyciągania zagubionych sieci rybackich

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęła się międzynarodowa akcja poszukiwania i wyławiania zagubionych sieci rybackich, czyli tzw. sieci-widm, w których giną ryby, ale także ptaki i ssaki morskie. Według szacunków organizacji WWF tylko w polskiej strefie może zalegać 800 ton sieci.
20.08.2017

Akademia Morska w Szczecinie podczas Finału TTSR 2017

Wały Chrobrego to samo centrum tolszipowych wydarzeń – w tych dniach w Akademii Morskiej mieścić się będą biura organizatorów przedsięwzięcia, przedstawicieli Sail Training International oraz szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. W budynku przy Wałach Chrobrego znajdzie się także centrum Oficerów Łącznikowych, których praca podczas finału jest kluczowa dla komfortu załóg biorących udział w tym wielkim żeglarskim święcie.
03.08.2017

Matematyka dla maturzystów i drugi nabór w Akademii Morskiej w Szczecinie

Już od 7 sierpnia Akademia Morska w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kurs z matematyki, przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego.
31.07.2017

Pitagoras 2017 – bezpłatny kurs przed poprawką z matematyki w Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza zainteresowanych maturzystów na kurs z matematyki, przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego.
07.07.2017

Akademia Morska w Szczecinie czeka na kandydatów

Nowością w nadchodzącym roku akademickim będą studia na nawigacji prowadzone w całości w języku angielskim. Studia stacjonarne I stopnia są skierowane zarówno do obcokrajowców, jak i Polaków, chcących studiować po angielsku.
29.06.2017

DeepBV w Akademii Morskiej w Szczecinie

W Akademii Morskiej w Szczecinie w dniach 25-26.05.2017 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem branży hydrograficznej holenderskiej firmy Deep BV Vincentem Riekerk. Miało na celu zacieśnienie dotychczasowej współpracy na płaszczyźnie realizacji praktyk studenckich. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz – Dziekan ds. Studentów dr inż. Zbigniew Szozda, przedstawiciele władz Instytutu Geoinformatyki – dr inż. Grzegorz Stępień oraz dr. inż. Witold Kazimierski, jak również prowadzący przedmioty hydrograficzne nauczyciele akad
11.06.2017

Szczecin: Wirtualna rzeczywistość w Akademii Morskiej

W środę w Akademii Morskiej w Szczecinie zostanie uruchomione laboratorium systemów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości stworzone na potrzeby innowacyjnej gospodarki morskiej.
06.06.2017

70 lat edukacji morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie świętuje swój Jubileusz 70-lecia. W uroczystych obchodach uczestniczył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
01.06.2017

Na żeglarskim szlaku. AM w Szczecinie podpisała list intencyjny

Akademia Morska w Szczecinie i Zachodniopomorski Szlak Żeglarski podpisały list intencyjny w sprawie współpracy. Płaszczyzną porozumienia jest, unikalna w skali Polski, specjalność „Eksploatacja Portów Jachtowych” prowadzona na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu AM.
11.05.2017

Akademia Morska w Szczecinie poszuka U-Boota w jeziorze Drawsko

Szczecińska Akademia Morska zbada jeziora na Pojezierzu Drawskim. Będzie szukać U-Boota w jeziorze Drawsko. W czwartek podpisane zostało porozumienie między uczelnią, a organizatorami akcji "Jezioro Tajemnic” - poinformowało Radio Szczecin.
23.03.2017

Pijawki z Akademii Morskiej w Szczecinie

Ponad 50 osób wzięło udział w inauguracji akcji „Akademickie Pijawki”, zainicjowanej przez studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.
15.03.2017

Żeglowne rzeki nie zagrożą środowisku! (List otwarty do przedstawicieli WWF)

Jako przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, zespołów eksperckich, instytucji naukowych, przedsiębiorców związanych z żeglugą śródlądową apelujemy do przedstawicieli Fundacji WWF o zaprzestanie rozpowszechniania za pośrednictwem mediów nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomych zagrożeń dla środowiska, jakie miałoby przynieść przywrócenie żeglugi na głównych polskich rzekach.
04.03.2017

Szczecin: Nawigator otwarty na WOŚP

Z okazji 25. Jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Akademia Morska w Szczecinie otwiera pokład Nawigatora XXI dla zwiedzających.
12.01.2017

Kolej na SeaPoint 2016. Studencka inicjatywa naukowa

24-25 listopada na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu odbyło się jubileuszowe – X Studenckie Sympozjum Transportowo-Logistyczne „SeaPoint 2016”. Tegorocznym tematem był transport kolejowy: pasażerski i towarowy.
29.11.2016

Absolwenci Akademii Morskiej w Szczecinie będą służyć pod japońską banderą

Audyt polskiego systemu edukacji morskiej wykaże, czy marynarze kształceni w Polsce będą mogli pracować dla japońskich armatorów. Akademia Morska w Szczecinie otworzyła w tym celu swoje drzwi dla audytorów z Japonii, tj. dla Pana Setuso Nomury, przedstawiciela Japan Maritime Center – japońskiej organizacji działającej na rzecz rozwoju sektora morskiego oraz kpt. Osamu Takeshity z Mitsui OSK Lines – największego armatora japońskiego.
03.11.2016

Próba bicia Rekordu Guinnessa na pokładzie Nawigatora XXI

35 minut, 25 uczestników, siedem stopni Celsjusza, trzy fantomy, dwie kamery, dwóch świadków, dwie osoby odmierzające czas, jeden steward nadzorujący porządek przebiegu akcji – oto liczby podsumowujące poniedziałkową akcję Akademii Morskiej w Szczecinie na pokładzie Nawigatora XXI. Podjęła ona próbę bicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Dołączyła w ten sposób do akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
18.10.2016

Akademia Morska w Szczecinie bije Rekord Guinnessa z WOŚP

W poniedziałek, 17 października, punktualnie o 12:00, na pokładzie statku badawczo-szkolnego Nawigator XXI przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.
13.10.2016

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Morskiej w Szczecinie już w piątek

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/17. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się już w piątek 30 września o godz. 18:00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
27.09.2016

Plany nowego rektora Akademii Morskiej w Szczecinie

Dr Wojciech Ślączka został mianowany rektorem Akademii Morskiej w szczecinie na lata 2016-2020. Pełnomocnik rektora ds. morskich i dyrektor Instytutu Nawigacji Morskiej AM działalność rozpocznie 1 września.
26.08.2016

Studenci Akademii Morskiej na praktykach w stoczni Master

Akademia Morska w Szczecinie poszerza współpracę z firmą stoczniową Master Ltd, specjalizującą się m.in. w remontach siłowni okrętowych - donosi Kurier Szczeciński. Chodzi o praktyki studenckie i wpływ stoczni na proces dydaktyczny. Umoe podpisano 5 lipca.
07.07.2016

Święto Szkoły 2016 w Akademii Morskiej w Szczecinie

Po raz kolejny Akademia Morska w Szczecinie obchodzi Święto Szkoły – obchody odbędą się w najbliższa środę - 11 maja. Oprócz tradycyjnego uroczystego posiedzenie Senatu uczelni, wręczenia statuetki Wilka Morskiego 2016 oraz nagrody na najaktywniejszego studenta, odbędzie się prezentacja nowej siedziby Wydziału Mechanicznego.
06.05.2016

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała pozytywną rekomendację do prowadzenia szkoleń dynamicznego pozycjonowania

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała pozytywną rekomendację do prowadzenia szkoleń dynamicznego pozycjonowania (DP) po wizycie reakredytacyjnej przedstawicieli Nautical Institute (NI) z Londynu w dniach 4-5 kwietnia (list reakredytayjny otrzymano 19 kwietnia b.r.).
02.05.2016

Terminal w Świnoujściu ma być głównym centrum bunkrowania LNG na Bałtyku. Zadba o to wspólna platforma

Wybudowany w Świnoujściu gazoport może stać się największym na Bałtyku miejscem tankownia statków napędzanych skroplonym gazem ziemnym. By w pełni wykorzystać i rozwinąć tę szansę, nasze uczelnie, porty oraz spółki z sektora gazowego stworzyły platformę łączącą biznes z nauką, która ma się przyczynić do rozwoju skroplonego gazu ziemnego w Polsce.
21.04.2016

Chcesz pracować przy nowym gazoporcie? Akademia Morska w Szczecinie oferuje studia podyplomowe w tym kierunku

Akademia Morska w Szczecinie dostrzegła potrzebę szkolenia pracowników do obsługi bliskiego otwarcia terminalu LNG w Świnoujściu. Już w roku akademickim 2010/2011 na Wydziale Mechanicznym uruchomiono pierwszą edycję studiów podyplomowych „Transport LNG i obsługa terminali”.
19.04.2016

Mechanicy w nowym miejscu. Nowa siedziba Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu AM w Szczecinie zaprezentowana została nowa siedziba Wydziału Mechanicznego. W budynku po byłym Zespole Szkół Technicznych i Morskich przy ul. Willowej w Szczecinie powstały przestronne i odremontowane sale dydaktyczne i pracownie dla studentów oraz pomieszczenia dla nauczycieli akademickich.
27.01.2016

Rola portu morskiego w rozwoju regionu – konferencja naukowa

Zakład Organizacji i Zarządzania Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski zapraszają do udziału w konferencji naukowej
20.01.2016

Kolejne seminarium „Bezpieczeństwo portów morskich” tym razem w Szczecinie

Już jutro w Urzędzie Morskim w Szczecinie odbędzie się druga edycja seminarium „Bezpieczeństwo portów morskich”. Spotkanie będzie trwać od 9 do 13.
18.01.2016

Badania nad dorszem bałtyckim – podsumowanie wyników projektu

Akademia Morska w Szczecinie zakończyła realizację projektu „Badania eksperymentalne nad zmniejszeniem nieujawnionych odrzutów przy połowach dorsza bałtyckiego”. Zespół uczestników podsumuje wyniki badań prowadzonych od 2012 roku.
19.11.2015

„Jedziemy” autostradą technologii i innowacji…

Akademia Morska w Szczecinie w ogromnym polskim konsorcjum naukowo-gospodarczym. Instytut Autostrada Technologii i Innowacji umożliwia budowanie mocnego partnerstwa i aplikowanie o środki finansowe w najróżniejszych obszarach technologii i techniki. Inicjatywa wzorowana jest na Niemczech, gdzie większość instytutów naukowo-badawczych skupionych jest w jednym podmiocie – dzięki temu efektywność ich działań jest większa.
18.11.2015

Najnowsze programy informatycznych wspierających proces projektowania - warsztaty

Akademii Morskiej w Szczecinie zaprasza zainteresowanych przedsiębiorców, naukowców oraz studentów do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Nowoczesne metody komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania i eksploatacji w świetle wyzwań stawianych przez przemysł morski”, które odbędą się dnia 24 listopada br. od godz. 9:00 w budynku Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Szczerbcowej.
09.11.2015

Akademia Morska w Szczecinie już przygotowuje studentów na otwarcie terminalu LNG w Świnoujściu

Obsługa i eksploatacja terminalu LNG wymaga najwyższej klasy specjalistów, pracujących zarówno w części lądowej, jak i morskiej. W związku z budową w Świnoujściu pierwszego w kraju terminalu LNG już w 2010 r. powstało w Akademii Morskiej w Szczecinie Europejskie Centrum Szkolenia LNG (ECSLNG).
18.09.2015

Projekt Akademii Morskiej w Szczecinie flagowym projektem Unii Europejskiej

Projekt ESABALT realizowany przez Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Szczecinie otrzymał status projektu flagowego w Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR - Strategy for the Baltic Sea Region) i został uwzględniony w ogłoszonym w czerwcu tego roku Planu Działania tej strategii.
26.08.2015

Akademia Morska w Szczecinie z nowymi specjalnościami

Od przyszłego roku akademickiego do oferty Akademii Morskiej w Szczecinie wprowadzone zostają cztery nowe specjalności: żeglarstwo morskie (kierunek nawigacja), technologie systemów bezzałogowych (kierunek transport), eksploatacja portów jachtowych (kierunek transport) oraz eksploatacja terminali kontenerowych (kierunek logistyka).
07.07.2015

Akademia Morska w Szczecinie ma nowy symulator

Wydział Nawigacyjny AM w Szczecinie wzbogacił się o nowy sprzęt – symulator inspekcji statku. Umożliwia on m.in. wirtualną wycieczkę po czterech typach statków: masowcu, zbiornikowcu, kontenerowcu lub platformie wiertniczej. Bez konieczności mustrowania na statek można obejrzeć m.in. mostek, siłownię, urządzenia pokładowe, ładownię, zbiorniki itp., ze szczególnym uwzględnieniem elementów konstrukcyjnych i ich stanu technicznego. Nowy symulator to lepsza jakość i efektywność kształcenia w szczecińskiej uczelni.
27.05.2015

Polska i Azerbejdżan - rozwój współpracy w sektorze żeglugi morskiej

Rozwój współpracy w dziedzinie żeglugi morskiej między Polską a Azerbejdżanem, wspólne działania na rzecz rozwoju żeglugi międzynarodowej, w tym bliskiego zasięgu oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa morskiego i ochrony środowiska to główne cele podpisanej 20 maja 2015 r. umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Azerbejdżanu.
20.05.2015

Akademia Morska w Szczecinie świętuje

Po raz kolejny Akademia Morska w Szczecinie obchodzi Święto Szkoły – obchody odbędą się w najbliższy wtorek – 19 maja. Tegoroczne uroczystości koncentrują się na zaprezentowaniu najmłodszego wydziału uczelni – Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu. To także okazja do spotkania się absolwentów I rocznika tego wydziału.
15.05.2015

Współpraca z uczelnią w Warnie

Akademia Morska w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką w Warnie. Profil kształcenia inżynierów na bułgarskiej uczelni pozwoli na podjęcie wspólnych działań zarówno wśród pracowników naukowych, jak i studentów.
16.04.2015

Promocja rynku LNG w Gdyni

W czwartek 19 marca w budynku Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbędzie się seminarium pt. „Maritime LNG”. Seminarium jest organizowane w ramach europejskiego projektu MarTech LNG, realizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie, w konsorcjum z innymi uczelniami i instytutami europejskimi, i dotyczy możliwości wykorzystania skroplonego gazu ziemnego (LNG, ang. liquified natural gas) jako źródła energii dla różnych pojazdów.
17.03.2015

Spotkania brokerskie w Stargardzie Szczecińskim

We wtorek 10 lutego 2015 r. w Stargardzie Szczecińskim odbyło się duże wydarzenie gospodarcze, którego celem było zbliżenie świata biznesu oraz nauki.
11.02.2015

Akademia Morska w Szczecinie uruchomiła Ośrodek Szkoleniowy Rybołówstwa Bałtyckiego w Kołobrzegu

Akademia Morska w Szczecinie zrealizowała projekt ”Uruchomienie Ośrodka Szkoleniowego Rybołówstwa Bałtyckiego w Kołobrzegu jako nowoczesnego narzędzia szkoleniowego” współfinansowanego z: Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach: Środka 3.1 ”Działania wspólne” w ramach umowy nr : nr 00005-61720-OR1600006/10/11
16.12.2014

Łódź napędzana słońcem

Akademia Morska w Szczecinie razem ze stocznią w Turcji stworzy łódź wykorzystującą odnawialne źródła energii – z napędem hybrydowym słoneczno– wiatrowo-elektrycznym. Konsorcjum Akademii, Politechniki Warszawskiej i spółki Autocomp Management otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 miliona euro na realizację projektu.
03.12.2014

Powołano Polską Platformę „Innowacyjne Technologie Morskie”

Sześć uczelni morskich i politechnik z Polski północnej, spółki Polskie LNG i PGNiG, a także porty w Szczecinie, Świnoujściu i w Gdyni zbudowały sojusz, który ma wprowadzić do żeglugi na Bałtyku najnowsze technologie. Czołówka naukowców i menedżmentu działająca na rynku LNG powołała Polską Platformę „Innowacyjne Technologie Morskie”.
14.11.2014

Nawigatorzy Akademii Morskiej w Europejskiej Agencji Kosmicznej Większe bezpieczeństwo portów

Naukowcy z Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie wygrali ogólnoeuropejski konkurs na wykonanie prac badawczo-rozwojowych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Zbadają i zwiększą możliwość zastosowania systemu nawigacyjnego EGNOS, używanego do tej pory głównie w lotnictwie, na obszarze morskim.
10.11.2014

Większe dofinansowanie fabryki na wyspie Gryfia

Ministerstwo Gospodarki zwiększyło kwotę dofinansowania inwestycji prowadzonej przez spółkę Bilfinger Mars Offshore - budowy Zakładu Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych. Obecna wysokość dotacji wynosi ponad 123 000 000 złotych. To o 30 000 000 zł więcej niż dotychczas.
29.10.2014

Akademia Morska w Szczecinie i Polskie LNG S.A. Synergia technologii z nauką

Wcześniej kompleksowe analizy mające wpływ na budowę i eksploatację terminalu LNG w Świnoujściu, obecnie ścisła współpraca w zakresie badań i rozwoju, w tym praktyk studenckich i staży naukowych. Akademia Morska w Szczecinie i Polskie LNG S.A. podpisały porozumienie określające kierunki wspólnych działań na rzecz rozwoju rynku skroplonego gazu ziemnego w Polsce.
17.10.2014

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Akademii Morskiej w Szczecinie

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego odbędzie się w ostatnim weekend września – 26-27.9.2014 roku (piątek-sobota). Tradycyjnie władze uczelni, Ludzie Morza, przedstawiciele branży morskiej w piątek o godz. 18.00 wezmą udział w apelu poległych i złożą kwiaty przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza…” na Cmentarzu Centralnym.
25.09.2014

Akademia Morska w Szczecinie otrzymała tytuł Lidera kooperacji nauki i biznesu

Wyróżnienie przyznał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego podczas 10. Forum Samorządowego. To wyraz uznania dla skutecznych działań uczelni podejmowanych w zakresie prowadzonych inwestycji i badań, mogących znaleźć zastosowanie w biznesie.
13.06.2014

Prorektorzy ds. nauki i rozwoju w Szczecinie

W środę do Szczecina przyjadą prorektorzy ds. nauki i rozwoju polskich publicznych uczelni technicznych. Akademia Morska w Szczecinie po raz pierwszy będzie gospodarzem Konferencji Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych, która odbędzie się po raz siedemnasty.
11.06.2014

Artystyczny „Morski Szczecin w obiektywie studentów AM”

Czy Szczecin jest morski? Gdzie studenci AM w Szczecinie widzą jego morskość? Odpowiedzi na te pytania można „obejrzeć” na zdjęciach przysłanych na Konkurs Fotograficzny. Ogłoszenie wyników i wystawa zdjęć finalistów już w czwartek w budynku głównym uczelni.
27.05.2014

Święto Szkoły w Akademii Morskiej w Szczecinie

W piątek 16 maja po raz czwarty, po przerwie, Akademia Morska w Szczecinie organizuje Święto Szkoły. To kontynuacja zapoczątkowanej w 1948 r. tradycji obchodów tego święta. W tym roku w program uroczystości wpisuje się jubileusz 40-lecia dyplomatorium 1. rocznika absolwentów Wyższej Szkoły Morskiej z 1974 roku. Udział w uroczystościach Święta Szkoły 16 maja br. potwierdziła podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju pani minister Dorota Pyć.
15.05.2014

Współpraca nauki z przemysłem – porozumienie z Polską Grupą Energetyczną Korzyści uczelni i gospodarki

Akademia Morska w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy naukowo-technicznej z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Celem jest unowocześnienie procesu dydaktycznego oraz wspólne działania w zakresie badań, rozwoju i nauki.
18.04.2014

Teraz o terminalu LNG w Świnoujściu będzie można dowiedzieć się więcej

Dlaczego? Rusza portal edukacyjny, mający na celu zapoznać polskie społeczeństwo bliżej z projektem. W dziedzinie krajowej energetyki to obecnie temat numer jeden.
26.03.2014

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na dni „Drzwi otwartych”

Uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych 14-15 marca 2014 r. - udostępniamy do zwiedzania pomieszczenia w budynku głównym Akademii Morskiej w Szczecinie (Wały Chrobrego 1-2), na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu (ul. Henryka Pobożnego 11) oraz w obiekcie dydaktycznym Instytutu Geoinformatyki (ul. Żołnierska 46).
12.03.2014

Nowe szkolenia zgodne z wytycznymi GWO w Akademii Morskiej w Szczecinie!

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego Akademii Morskiej w Szczecinie w dniu 29.01.2014 roku otrzymał certyfikat wydawany przez Lloyd’s Register Quality Assurance, potwierdzający fakt, że oferowane szkolenia z dziedziny turbin wiatrowych są zgodne ze standardami GWO (Global Wind Organisation).
07.02.2014

Kolumbowie Biznesu na Akademii Morskiej w Szczecinie. Nie tylko praca na morzu, ale i własny biznes - 50 tysięcy złotych na start!

Akademia Morska w Szczecinie ruszyła z projektem wsparcia biznesowego dla swoich absolwentów oraz studentów zaocznych. W ramach inicjatywy Kolumbowie Biznesu oferowana jest pomoc finansowa i szkoleniowo-doradcza dla osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą - do 50 000 zł na start w świecie przedsiębiorców.
16.01.2014

Zatrzymać fale: Nowy sposób ochrony brzegów przed falami morskimi opatentowany przez Akademię Morską w Szczecinie.

Morskie fale powodują postępującą erozję brzegów. Można się przed nimi chronić w sposób bierny usypując falochrony i wały. Można jednak to robić też czynnie korzystając z pomysłu badaczy z Akademii Morskiej w Szczecinie.
19.11.2013

Miasto z Akademią Morską w Szczecinie - projekty szkoleniowo-badawcze uczelni

Akademia Morska w Szczecnie stworzy nowoczesny, jedyny w Polsce ośrodek zintegrowanego szkolenia w zakresie ratownictwa morskiego oraz Naukowo-Badawcze Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. Inwestycje realizowane będą na terenach zakupionych od miasta.
30.10.2013

Przedstawiciele Petersburg State Transport University w Akademii Morskiej

Akademia Morska w Szczecinie poprzez zaangażowanie pracowników i studentów aktywnie uczestniczy w projekcie wymiany młodzieży pod patronatem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
30.10.2013

Młodzi ludzie stawiają na praktykę i doświadczenie

Rekrutacja i inauguracja roku akademickiego 2013/2014 na Akademii Morskiej w Szczecinie
30.09.2013

Goście z Kataru na Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie gościła w tym tygodniu przedstawicieli wszystkich spółek realizujących budowę terminala LNG w Świnoujściu. Wizyta miała charakter roboczy, a jej głównym celem była wymiana informacji nt. obecnego stanu budowy terminala LNG w Polsce oraz harmonizacji dostaw skroplonego gazu do naszego kraju.
05.09.2013

Akademia Morska w Szczecinie ma pierwszą umowę licencyjną na wynalazek o wartości ponad 250 000 €

Uczelnia, jako pierwsza na Pomorzu Zachodnim, udzieliła licencji swoim pracownikom naukowym - twórcom technologii wycenionej na ponad 250 000 euro. Licencja umożliwi im utworzenie z partnerem biznesowym spółki i wprowadzenie na rynek systemu NAVDEC (nawigacyjny system wspomagania decyzji).
12.07.2013

Unitest-„nie ma obecnie szkoły morskiej nie korzystającej z symulatorów”

Od kilku lat rozwój symulatorów nawigacyjnych i siłowni okrętowych jest odzwierciedleniem rozwoju technik żeglugowych. Symulatory są obecnie nie tylko podstawową pomocą dydaktyczną stosowaną w większości szkół morskich w kraju ale również odpowiedzią na wymogi rekrutacyjne armatorów. Działająca w 60 krajach firma Unitest należy do światowej czołówki producentów tych urządzeń. W imieniu przedsiębiorstwa wypowie się dr inż. Leonard Tomczak, właściciel firmy.
11.07.2013

Akademia Morska w Szczecinie rozszerza współpracę w ramach programu Erasmus

Akademia Morska nawiązała współpracę z dwiema nowymi Uczelniami w ramach programu Erasmus tj. Fontys University of Applied Sciences z Holandii oraz Okan University z Turcji.
16.04.2013

Centrum Transferu Technologii Morskich- „czas na spójną politykę promocji polskiej technologii”

W ostatnich czasach zwiększyła się liczba studentów i uczelni wyższych, lecz paradoksalnie transfer technologii i wiedzy między sektorem naukowym a praktyką gospodarczą pozostał na niskim poziomie. Tymczasem innowacyjność przekłada się na wzrost konkurencyjności firm tworzących sektor gospodarczy. Jest to szczególnie widoczne w branży morskiej, gdzie nowatorskie technologie wyznaczają nowe kierunki inwestycji oraz przyczyniają się do rozwiązywania globalnych problemów ekologicznych czy energetycznych. O promowaniu polskiej myśli
27.01.2013

Współpraca Akademii Morskiej w Szczecinie z azerbejdżańską szkołą morską

Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisław Gucma podczas kilkudniowej wizyty w Baku (Azerbejdżan) spotkał się z władzami Państwowej Akademii Morskiej w Baku i omówił szczegóły współpracy obu uczelni.
06.11.2012

Polskie LNG poszuka fachowców do pracy w terminalu

W październiku na szczecińskiej Akademii Morskiej rozpocznie się trzecia edycja studiów podyplomowych w zakresie transportu LNG i eksploatacji terminali. Najlepsi absolwenci mają w przyszłości szansę na znalezienie pracy w budowanym obecnie terminalu LNG w Świnoujściu - rekrutacja ruszy w przyszłym roku.
21.08.2012

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Akademia Morska w Szczecinie

Z inicjatywy Regionalnego Oddziału Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie, pana dr Jarosława Łojko, delegacja ARiMR z jej prezesem panem Tomaszem Kołodziejem odwiedziła w dniach 27 i 28 czerwca 2012 roku Stację Badań Modelowych w Ińsku i Ośrodek Szkoleniowy Rybołówstwa Bałtyckiego w Kołobrzegu.
12.07.2012

Polskie uczelnie w IMO

W dniach 30 kwietnia – 4 maja 2012 odbyło się w Londynie 43 posiedzenie Podkomitetu Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) ds. szkolenia zawodowego i obowiązków wachtowych marynarzy (STW). W pracach Podkomitetu, reprezentując delegację Polski, uczestniczył dyrektor Instytutu Technologii Morskich Janusz Uriasz.
11.05.2012

Wybory rektora AM w Szczecinie

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że Uczelniane Kolegium Elektorów Akademii Morskiej w Szczecinie na zebraniu wyborczym w dniu 03.04.2012r. wybrało na stanowisko Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie na kadencję 2012-2016 prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Stanisława Gucmę.
04.04.2012

Akademia Morska na hanowerskich targach CeBIT

W dniach 6-10.03.2012 Akademia Morska w Szczecinie wzięła udział w najważniejszych międzynarodowych targach technologii informatycznych i przemysłu cyfrowego CeBIT 2012 w Hanowerze. Tematem przewodnim targów było „Bezpieczeństwo w świecie cyfrowym" (Managing Trust).
14.03.2012

Działania Polskiego Rejestru Statków S.A. w ramach realizacji programu BSR InnoShip

Seminarium w PRS, Proekologiczny konkurs plastyczny
07.02.2012

Złoty Medal dla wynalazku Akademii Morskiej w Szczecinie

W dniach 17-19 listopada 2011 r. , w Brukseli odbywały się 60. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik - INNOVA 2011. Podczas targów zaprezentowano kilkaset wynalazków z ponad 20 krajów świata.
23.11.2011

PRS w projekcie BSR INNOSHIP

Projekt BSR InnoShip, do uczestnictwa w którym PRS S.A. przystąpił z rekomendacji Ministerstwa Infrastruktury w 2010 roku, został uznany przez Komisję Europejską za projekt flagowy w ramach 4. Obszaru Priorytowego strategii UE i Planu Działania dla Regionu Morza Bałtyckiego (Action Plan for the Baltic Sea Region (BSR).
19.09.2011

W Gdyni powstanie Narodowe Centrum Badań Bałtyckich

Uczelnie i instytucje naukowe zajmujące się kształceniem i badaniami związanymi z morzem oraz Miasto Gdynia podpiszą we wtorek (5 lipca) porozumienie w sprawie powołania Narodowego Centrum Badań Bałtyckich.
05.07.2011

Certyfikat Akademii Morskiej

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała certyfikat legalności oprogramowania. Potwierdza on używanie go na ponad tysiącu dostępnych na uczelni komputerów i serwerów.
13.06.2011

Safe Shipping on the Baltic Sea

IV Sympozjum "Safe Shipping on the Baltic Sea" w dniu 23 września 2011 r. - sala konferencyjna CENTRALNEGO MUZEUM MORSKIEGO przy ul. Ołowianka 9-13, Gdańsk.
03.06.2011

Święto morskiej uczelni.

Akademia Morska w Szczecinie powróciła do tradycji sprzed kilkudziesięciu lat, czyli obchodów swojego święta. Przypada ono 28 kwietnia. Po raz pierwszy było obchodzone w 1948 r., kiedy oddano kompletnie wyremontowany budynek przy al. Piastów 19, w którym mieściła się Państwowa Szkoła Morska.
02.05.2011

Premier Tusk wmuruje kamień węgielny pod gazoport

W nieco ponad rok od podpisania umowy z konsorcjum banków oraz listu intencyjnego z EBOiR na finansowanie budowy terminala LNG w Świnoujściu wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę lądowej części terminala.
23.03.2011

Nauka i biznes

Akademia Morska w Szczecinie i spółka Polskie LNG podpisały we wtorek w Świnoujściu porozumienie w sprawie utworzenia Europejskiego Centrum Szkolenia LNG. Będą się w nim kształcić pracownicy terminalu gazu skroplonego oraz załogi holowników, statków ratowniczych itp.
18.03.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.