• <

42 żeglarzy z 23 krajów ścigać się będzie w Gdyni

42 żeglarzy z 23 krajów rozpocznie w środę rywalizację w Gdyni w mistrzostwach Europy w klasie Finn. W tym gronie jest ośmiu Polaków. Regaty potrwają do niedzieli, w planie jest 10 wyścigów. Ścigać się będą także zawodnicy do lat 23 oraz w kategorii Masters – powyżej 40 lat.

01.09.2020, 14:25

Brązowy medalista mistrzostw Polski klasy Laser Standard nie zamierza kończyć z żeglowaniem

42-letni Maciej Grabowski, który zdobył w Gdyni brązowy medal mistrzostw Polski w klasie Laser Standard, nie zamierza kończyć z żeglowaniem. "Kiedyś postanowiłem, że tak długo będę pływał, aż wywalczę 15 tytuł, zatem mój czas jeszcze nie nadszedł" - przyznał PAP 14-krotny mistrz kraju.

31.08.2020, 11:56
Jachty, żeglarstwo

Kula, Kwaśna i Kubiak mistrzami Polski!

Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w klasie Laser Radial, Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) w klasie Laser Standard i Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn zostali w Gdyni mistrzami Polski.

30.08.2020, 21:28

Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

Piotr Tarnacki ze swoim teamem 77 Racing niepokonany. Podczas Volvo Gdynia Sailing Days zdecydowanie wygrał zawody Euro Micro. Ze względu na panującą pandemię Covid-19 zaplanowane w tym czasie mistrzostwa świata nie mogły się odbyć i organizatorzy zdecydowali o zmianie rangi zawodów.

30.08.2020, 14:12

Liderzy w klasie Micro: rywale pokazali dziś lwi pazur

W czwartek w regatowe szranki w ramach 21. edycji Volvo Gdynia Sailing Days stanęli żeglarze w klasie Micro. Po trzech wyścigach Pucharu Europy na czele znajduje się dziewięciokrotny mistrz świata Piotr Tarnacki (77 Racing Club Gdańsk), który pływa razem z Bartoszem Makałą i Grzegorzem Banaszczykiem.

27.08.2020, 22:05
Edukacja, praca

Pływać jak morświn

Leszek Naziemiec podjął próbę przepłynięcia w monopłetwie dystans 18 km z Gdyni na Hel techniką morświna. Próbę pokrzyżowały jednak problemy techniczne towarzyszącej mu łodzi.

27.08.2020, 09:19

Liderzy Volvo Gdynia Sailing Days utrzymali pozycje

Drugi dzień rozgrywanych w ramach 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie 470 przyniósł zmiany w czołówce. We wtorek prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymali co prawda Seweryn Wysokiński (Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka) i Hanna Dzik (YKP Gdynia), ale druga załoga po poniedziałkowych wyścigach Agnieszka Łapińska (AZS Uniwersytet Warszawski) i Bartosz Reiter (Fundacja Yacht Klub Junga Olsztyn) spadła na trzecie miejsce.

26.08.2020, 09:47

Miłość kwitnie podczas Volvo Gdynia Sailing Days! Oryginalne zaręczyny na wodzie [wideo]

Podczas regat Volvo Gdynia Sailing Days są spore emocje, nie tylko sportowe. Zupełnie nieoczekiwanym, ale bardzo radosnym wydarzeniem były zaręczyny na wodzie.

25.08.2020, 11:27

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie ORC za nami. Zobacz, kto zwyciężył w rywalizacji

Załogi jachtów Hadar oraz Good Speed zdobyły tytuły po trzydniowych zmaganiach w ramach Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie ORC załóg wieloosobowych. Żeglarze rywalizowali w wymagających warunkach na wodach Zatoki Gdańskiej w dniach 21-23 sierpnia 2020.

24.08.2020, 15:49

ME w kitesurfingu – triumf Damasiewicz, Woyciechowska trzecia w Pucku

Julia Damasiewicz została w niedzielę mistrzynią Europy w olimpijskim kitesurfingu, a na trzeciej pozycji zakończyła rozegrane w Pucku regaty Magdalena Woyciechowska (obie SKŻ Ergo Hestia Sopot). Srebrny medal wywalczyła Brytyjka Ellie Aldridge.

23.08.2020, 20:53